Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Unity chirurgiczne Surgic Pro – funkcjonalność, bezpieczeństwo i precyzja

Publikacja:
Unity chirurgiczne Surgic Pro – funkcjonalność, bezpieczeństwo i precyzja

Unity chirurgiczne Surgic Pro – funkcjonalność, bezpieczeństwo i precyzja

Fizjodyspensery stanowią doskonałe wsparcie podczas zabiegów wymagających maksymalnej precyzji i bezwzględnej dokładności. Mają szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. Unity implantologiczne służą nie tylko do przygotowywania podłoża pod implant, gwintowania otworów i wkręcania implantów, ale są także niezbędne podczas resekcji wierzchołka, osteotomii czy ekstrakcji zębów zatrzymanych.

Od wprowadzenia przez japoński koncern NSK unitów implantologicznych serii Surgic Pro w 2011 roku znajdują się one w czołówce najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu na rynku. Tysiące sprzedanych egzemplarzy i entuzjastyczny feedback od lekarzy stomatologów są najlepszym potwierdzeniem, że inwestycja w fizjodyspenser toruje drogę do zaawansowanego środowiska leczenia.

Unity chirurgiczne Surgic Pro – nowoczesny sprzęt do każdego gabinetu

Unity chirurgiczne Surgic są kompaktowe i wydajne, posiadają niezwykle wytrzymałe, lekkie mikrosilniki bezszczotkowe, przystosowane do pracy z pełną gamą końcówek zwalniających i przyśpieszających.

NSK oferuje bardzo szeroką gamę wąsko wyspecjalizowanych kątnic i prostnic klasy Special, dedykowanych stricte dla specjalizacji chirurgicznych. Dostępne są zarówno końcówki o korpusach wykonanych ze stali, jak i tytanu z powłoką DURACOAT, współpracujące z wiertłami typu FG, HP, oraz CA. W ofercie dostępne są także kątnice z główką ustawioną pod kątem 45°, prostnice z częścią pracującą zagiętą pod kątem 20° oraz mikropiły.

Urządzenia z serii Surgic Pro OPT wyposażono w mikrosilnik SGL70M (w wersji bez światła – SG70M), a Surgic Pro2 OPT – w mikrosilnik SGL80M (w modelu NON-OPT jest to SG80M). Najnowsza generacja mikrosilników jest o 25% lżejsza w stosunku do modelu SG70M oraz ma przeniesiony środek ciężkości, co wydatnie wpływa na ergonomię pracy.

Obydwa modele posiadają kątnicę X-SG20 (ze światłem lub bez), stanowiącą z silnikiem wysoce ergonomiczny duet. Opracowana przez NSK funkcja „zaawansowanej kalibracji końcówki” AHC (Advanced Handpiece Calibration) koryguje różnice wynikające z aktualnego stanu narzędzia przy użyciu automatycznej kalibracji bez obciążenia, a także kalibracji łożysk z obciążeniem. Ma to na celu uzyskanie dokładnych wartości momentu obrotowego celem pomyślnej operacji implantologicznej.

Warto wspomnieć również o modelu Surgic Pro + OPT-D, wyposażonym w rewolucyjną kątnicę X-DSG20L. Główkę kątnicy można w łatwy sposób zdemontować, umożliwiając czyszczenie wewnętrzne. Unikalny mechanizm zabezpieczający zapobiega przypadkowemu rozmontowaniu kątnic.

Markomed 2

Fizjodyspensery NSK – innowacyjne rozwiązania

Unity chirurgiczne Surgic wyposażone zostały w szereg innowacyjnych rozwiązań i funkcji dodatkowych, znacznie ułatwiających użytkowanie i wprowadzających codzienną pracę na zupełnie nowy poziom precyzji!

• Jednostka sterująca fizjodyspensera posiada kontrastowy panel LCD, z intuicyjnym układem łatwo rozpoznawalnych ikon pozwalających na płynną pracę.

• Urządzenia z serii Surgic posiadają 8 kompletnych programów najpopularniejszych na rynku systemów implantologicznych oraz możliwość dostosowania ich do potrzeb operatora.

• Innowacyjna pompa perystaltyczna zapewnia stały i równomierny przepływ, jest bardzo wydajna (75ml/min) i niezwykle cicha.

• Począwszy od modelu Surgic Pro+ istnieje możliwość zapisania wszystkich parametrów procedur przeprowadzonych w trakcie zabiegu w pamięci lub na dysku zewnętrznym USB. Całkowity czas nagrywania wynosi do 100 minut, a każde nagranie rejestruje datę, godzinę i czas trwania zabiegu oraz wszystkie parametry zabiegowe.

• Mikrosilnik implantologiczny można łatwo zintegrować z ultradźwiękowym systemem chirurgicznym NSK VarioSurg3 – w modelu Surgic Pro+ za pomocą kabla Link Set, a w modelach serii Surgic Pro2 za pomocą bezprzewodowego modułu łączącego (Link Module). Można łatwo przełączać się między Surgic Pro2 i VarioSurg3, kontrolując oba urządzenia za pomocą jednego bezprzewodowego sterownika nożnego, co znacznie zwiększa płynność pracy. W efekcie dodatkowo uzyskujemy możliwość wykonywania zabiegów chirurgii kostnej, chirurgii przyzębia oraz ortodoncji.

• Oba urządzenia mogą być kontrolowane za pomocą jednego sterownika nożnego, co znacząco poprawia elastyczność i płynność pracy. Surgic Pro2 można połączyć za pomocą Bluetooth z Osseo 100+, urządzeniem mierzącym w sposób bezkontaktowy iloraz stabilności implantu ISQ. Ocena stopnia osteointegracji jest niezwykle pomocna podczas podejmowania decyzji o momencie obciążenia wszczepu.

• Zainstalowanie aplikacji Surgic Pro2 App i połączenie iPada z jednostką centralną umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym szczegółowych danych dotyczących zabiegu. Ulepszona funkcja rejestrowania danych – takich jak protokoły zabiegowe – umożliwia dostosowanie leczenia implantologicznego do indywidualnego pacjenta.

• Sterownik nożny we wszystkich modelach fizjodyspenserów NSK jest wyposażony w dźwignię sterowania prędkością, a także przyciski umożliwiające regulację przepływu chłodziwa, wybór programu oraz zmianę kierunku obrotów. W Surgic Pro2 funkcję przycisków można przypisać według preferencji operatora.

• Nowy fizjodyspenser, dzięki bezprzewodowemu, lżejszemu sterownikowi, pozwala dostosować położenie operatora do jego potrzeb i skupić się na leczeniu bez obaw o długość kabla.

Zakup fizjodyspensera wiąże się z podjęciem decyzji o jego przeznaczeniu. Potrzeby stricte zabiegowe można w pełni zrealizować dzięki urządzeniom z serii Surgic Pro. Jednakże warto podkreślić, że ten uznany system fizjodyspenserów ewoluował w ostatnim czasie w Surgic Pro2. Trzy główne kierunki rozwoju unitów chirurgicznych nowej generacji to funkcjonalność, bezpieczeństwo i bezprzewodowa rozszerzalność. Surgic Pro2 posiada doskonałą zdolność adaptacji z urządzeniami zewnętrznymi, dzięki czemu zapewnia większe bezpieczeństwo, wydajność i komfort operatora.

Urządzenia serii Surgic od bezdyskusyjnie wiodącego na rynku koncernu NSK prhttp://www.nsk.info.pl/chirurgia/zenoszą niezawodność na wyższy poziom, by dostarczyć wszystko, czego może wymagać profesjonalista.

Więcej informacji na temat fizjodyspenserów Surgic Pro można znaleźć na oficjalnym portalu NSK na rynek Polski www.nsk.info.pl/chirurgia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

NIL Konferencja
Bezpieczeństwo leczenia - projekt ustawy samorządu lekarskiego Lekarz

W samorządzie lekarskim powstał projekt ustawy o bezpieczeństwie leczenia. Oparty jest na trzech filarach - szybkiej ścieżce kompensacji w przypadku zdarzeń niepożądanych i powikłań, rejestrze zdarzeń niepożądanych umożliwiającym analizy i wyciąganie...

unit stomatologiczny
UMB: nowoczesne unity dla studentów stomatologii Lekarz

Do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – w tym Zakładu Stomatologii Zachowawczej, Zakładu Stomatologii Dziecięcej oraz Zakładu Protetyki Stomatologicznej – trafił nowoczesny sprzęt, który ma podnieść jakość praktycznego kształcenia studentów. Warto...

USA
Bezpieczeństwo w gabinecie, zwolnienie i kara dla dentystów Lekarz

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez Departament Pracy USA właściciele praktyki dentystycznej w Teksasie muszą zapłacić 15 700 dolarów zaległego wynagrodzenia pracownicom, które zostały bezprawnie zwolnione za podniesienie kwestii bezpieczeństwa w...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Skaner Primescan
Primescan - wyjątkowa precyzja i szybkość skanowania Lekarz

Stomatologia cyfrowa to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii, dzięki której do gabinetów i klinik trafiają nowoczesne technologie oraz urządzenia usprawniające diagnostykę, przyspieszające proces leczenia oraz dające lekarz...

NSK SP2 banner art Dentonet 1
Unit implantologiczny Surgic Pro2 - nowa jakość pracy Lekarz

Uznany na całym świecie system unitów implantologicznych japońskiego koncernu NSK Nakanishi Surgic Pro wyewoluował właśnie w serię Surgic Pro2. Trzy główne linie rozwoju tego urządzenia to: funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz bezprzewodowe rozszerzen...