Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Targi KRAKDENT® 2023 – łączą przyjemne z pożytecznym!

Publikacja:
Targi KRAKDENT® 2023 – łączą przyjemne z pożytecznym!

Targi KRAKDENT® 2023 – łączą przyjemne z pożytecznym!

W dniach 30.03. – 01.04 w EXPO Kraków odbędą się 29. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® – największa impreza dla branży stomatologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, która sprawia, że każdego roku do Krakowa przyjeżdża kilkanaście tysięcy stomatologów, aby poznać najnowsze technologie oraz podnieść kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach.

W tegorocznym programie m.in. KRAKDENT-edu, czyli 16 kursów medycznych dla stomatologów, techników, higienistek i asystentek oraz Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti, 70  szkoleń i prezentacji wystawców i 14 unikatowych wystąpień na scenie KRAKDENT MeetUp. To nie wszystko! Na uczestników 29. edycji czeka ponad 100 nowości produktowych – w tym produkty dla weterynarii oraz premierowa Strefa Testów. Łącząc przyjemne z pożytecznym, organizatorzy zadbali również o szereg atrakcji dodatkowych, takich jak DENTOspoty, KRAKDANCE Party&Chill czy widokowe loty helikopterem! Jednym zdaniem – tu trzeba być!

Nowości, które chce się mieć!

Sprzęt prezentowany na Targach KRAKDENT®, bardzo szybko pojawia się w gabinetach stomatologicznych w całym kraju. To tutaj właściciele i managerowie mają okazję bezpośredniego kontaktu z urządzeniem – mogą go dotknąć, przetestować, sprawdzić jego funkcjonalność i jakość oraz zakupić w korzystnej cenie. To ogromny atut, który odróżnia zakupy na targach, od zakupów w Internecie. Korzyścią jest również możliwość osobistego spotkania z producentami i dystrybutorami, którzy chętnie odpowiadają na pytania. Jaki zatem sprzęt prezentowany będzie na targach?

Wśród tegorocznych nowości pojawią się m.in. najnowocześniejsze modele skanerów wewnątrzustnych i skanerów twarzy, najwyższej klasy unity stomatologiczne, funkcjonalne lampy polimeryzacyjne, nowe linie autoklawów, lasery stomatologiczne, kompozyty do podnoszenia zgryzu, wypełniacze do ust, limitowane edycje szczoteczek do zębów, przezroczyste nakładki na zęby, najnowsze kolekcje mebli do gabinetów stomatologicznych czy  elastyczny krzemian, który najbardziej przypomina architekturę naturalnej ludzkiej kości.

krakdent 1200×800 px 1

Wiedza najlepszą walutą!

Najnowszy sprzęt w gabinecie stomatologicznym to jednak za mało, aby zdobyć zaufanie pacjentów, którzy przed podjęciem decyzji o leczeniu – czytają opinie na temat lekarzy, sprawdzają klinikę w mediach społecznościowych, zwracają uwagę na metody wykorzystywane w leczeniu. Z myślą o uczestnikach, którzy stale chcą podnosić swoje kwalifikacje, przygotowany został program naukowy KRAKDENT-edu, na który składają się m.in. kursy medyczne organizowane w salach EXPO Kraków (w tym szkolenia dla lekarzy dentystów z zakresu endodoncji, chirurgii i stomatologii dziecięcej, warsztaty i kursy doszkalające dla higienistek i asystentek oraz warsztaty i sesja dla techników dentystycznych) oraz XX Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti, tradycyjnie w centrum Krakowa.

Podczas kongresu wiedzą podzielą się światowej sławy eksperci. W tym roku sesje przedkongresowe odbędą się 31.03. w hotelu Park Inn by Radisson Krakow. Kursy poprowadzą Javier Tapia-Guadix, DDS, CG Artist oraz dr Luis Maria Ilzarbe Ripoll. Kongres Dental Spaghetti odbędzie się 1.04. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha a wiodącym tematem będzie „Klinika stomatologiczna 2.0”. Kluczowe tematy w branży omówią: tech. dent. Oliver Brix, dr German Gomez, dr Riccardo Kraus, dr Marco Martignoni, dr Luis Maria Ilzarbe Ripoll, dr Javiera Tapia-Guadix. Również 1.04. organizowana jest sobotnia sesja dla techników dentystycznych z legendą ceramiki stomatologicznej – tech. dent. Oliver’em Brix’em. Udział w seminarium jest okazją do poznania istotnych informacji dotyczących nakładania warstw materiału i ceramiki. Wszystkie kroki zostaną pokazane i wyjaśnione.

Targi KRAKDENT® swoją renomę zawdzięczają m.in. współpracy z wybitnymi naukowcami, którzy podczas targów dzielą się wiedzą i doświadczeniem. W tym roku nie zabraknie niespodzianek. Sobotnią sesję pt. Update wytycznych leczenia schorzeń powszechnie spotykanych u dzieci i młodzieży – próchnicy, wad rozwojowych, urazów – poprowadzi gwiazda stomatologii prof. Monty Duggal, BDS, MDSc, FDS, RCS, PhD, Qatar University.

Trudno w kilku zdaniach streścić kilkadziesiąt godzin rozbudowanego programu naukowego. Niech zatem zachętę do udziału w Targach KRAKDENT® stanowią słowa prezes Polskiego Stowarzyszenia Higienistek Dentystycznych, Danuty Kaczmarskiej – Targi KRAKDENT® to coś więcej niż wystawa i szkolenia. To miejsce, w którym jesteśmy świadkami postępu technologicznego, poznajemy kierunki rozwoju stomatologii, zdobywamy wiedzę i spotykamy się z wykładowcami z Polski i innych krajów.

Szereg atrakcji!

Targi KRAKDENT® od 29 lat są miejscem, w którym tysiące stomatologów, techników dentystycznych i asystentek zdobywa fachową wiedzę, poznaje praktyczne rozwiązania, ale i … nawiązuje nowe i utrwala dotychczasowe relacje. W tym roku przedstawiciele branży stomatologicznej będą mieli możliwość skorzystania nie tylko z bogatego programu szkoleń, międzynarodowej wystawy, prezentującej najnowsze produkty i nawiązać kontakt z ponad 300 polskimi i zagranicznymi wystawcami, ale także odkryć rozrywkową stronę Krakowa. Organizatorzy Targów KRAKDENT® przygotowali mapę DENTOspotów – polecanych kawiarni, klubów, restauracji, w których można spędzić czas wolny, a dodatkowo skorzystać ze zniżki. Integracja i relaks dla zespołów po dniu ciężkiej pracy? Czekają na nich partnerskie restauracje i kawiarnie. Spotkanie biznesowe z nowym kontrahentem? Nikt nie musi już szukać polecanych w internecie miejsc. Kilka dni urlopu po targach? Rekomendacje organizatora ułatwią wybór hoteli i atrakcji. Targi KRAKDENT® oferują także rozrywkę w trakcie i po wydarzeniu. W ciągu dnia uczestnicy Targów KRAKDENT® będą mogli wsiąść do helikoptera i podziwiać miasto z lotu ptaka! A po zamknięciu Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przyjdzie czas na dalszą zabawę – impreza KRAKDANCE Party&Chill to doskonała okazja do spędzenia czasu z innymi uczestnikami wydarzenia i integracji w rytmie muzyki, przy kręglach i stole bilardowym.

Akcja „DENTOPOMOC dla Ukrainy”

Od 11 lat podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizowana jest akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują środki i akcesoria do higieny jamy ustanej wychowankom i rodzinom zastępczym z Małopolski. Gdy w lutym 2022 roku wybuchła wojna w Ukrainie, organizatorzy targów KRAKDENT® postanowili, iż celem akcji będzie pomoc Ukraińcom. Od tego czasu minął rok, a wsparcie jest nadal potrzebne! Chcąc nieść skuteczną pomoc, Targi w Krakowie nawiązały współpracę z Fundacją „Szansa na nowe życie”, która pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami – paliatywnej grupie z domów dziecka z całej Ukrainy ewakuowanym do Polski i innych krajów Europy. Wsparcie jest na wagę złota, dlatego w ramach akcji DENTOPOMOC dla Ukrainy podczas zbliżających się Targów KRAKDENT® (30.03. – 01.04.) zbierane będą od wystawców środki do higieny jamy ustnej, produkty spożywcze, chemiczne, odzież oraz  akcesoria tj. śpiwory, bidony, itp.

Konkurs o Medal Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT®

Celem prestiżowego konkursu o Medal Najwyższej Jakości jest wyróżnienie firm prezentujących innowacyjne produkty z branży. Produkty zgłaszane są w kategoriach: sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej; materiały stomatologiczne i kliniczne; materiały używane (lub stosowane) w pracowniach i laboratoriach techniki dentystycznej; materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne; wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii. W Komisji Konkursowej pod przewodnictwem prof. dr hab. Marka Ziętka – Honorowego Prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego zasiadają: prof. dr hab. n. med. Maria Chomyszyn-Gajewska – emerytowany Kierownik Katedry Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej, IS UJCM w Krakowie; lek. dent. Zbigniew Klimek – Sekretarz Sekcji Polskiej Akademii Pierre Faucharda; lek. dent. Anna Lella – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie, Członek Zarządu World Dental Federation FDI; Bożena Florczyk – Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych; Iwona Miliszkiewicz-Bielak – Sekretarz Komisji Konkursowej, Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Targi KRAKDENT® są nie tylko doskonałą okazją do nawiązania relacji biznesowych, ale i towarzyskich. Tu skupia się cała branża, która przez trzy dni dzieli się wiedzą, doświadczeniem, ale i spostrzeżeniami dotyczącymi rynku stomatologicznego. Targi KRAKDENT® wpisując się w strategię Targów w Krakowie łączą przyjemne z pożytecznym, zachęcając swoich gości do odkrywania możliwości płynących z targów, jak również uroków Krakowa.

Szkolenia KRAKDENT-edu – ostatnie wolne miejsca: https://krakdent.pl/program-i-wystawcy/szkolenia-krakdent-edu

Bilety na KRAKDANCE Party&Chill: https://krakdent.pl/aktualnosci/krakdance-partychill,532

Bilety na targi: https://krakdent.pl/wez-udzial

Szczegóły na temat targów: www.krakdent.pl

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent 1
29. Targi KRAKDENT® pod hasłem nowości i atrakcji! Lekarz

Blisko 100 nowości produktowych zaprezentowanych zostanie podczas 29. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® - największej w Polsce imprezie dla stomatologów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek, która w dniach 30 marca – ...

IDS
Targi stomatologiczne IDS 2023 już za sześć tygodni Lekarz

Swój udział w Międzynarodowej Wystawie Stomatologicznej IDS, która odbędzie się w dniach 14–18 marca w Kolonii, zarejestrowało już około 1700 firm z 60 państw świata. Tegoroczna edycja tego najważniejszego wydarzenia naszej branży na świecie odbywa s...

Krakdent 2024
Tak przebiegały targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 Lekarz

3 dni, 10 811 zwiedzających, 342 wystawców, 150 nowości produktowych, 16 kursów medycznych, Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, konkurs Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych – tak wyglądały targi KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Krakdent 2022
Międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent 2022 za nami! Lekarz

– Przyjeżdżamy na Targi KRAKDENT®, bo chcemy się spotkać – w tym jednym, krótkim zdaniu tkwi sedno sukcesu tegorocznej 28. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® – największej od dwóch lat imprezy dla lekarzy dentystów, techników ...

Targi KRAKDENT 2023
Targi stomatologiczne KRAKDENT® ponownie pokazały moc Lekarz

Jakość – to słowo, które najlepiej oddaje charakter 29. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®, które w dniach 30 marca – 1 kwietnia odbyły się w EXPO Kraków. Wysoki poziom imprezy sprawił, że targi przez wielu uznane zostały za najlepsz...

Targi KRAKDENT 1
Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT już w kwietniu Lekarz

300 wystawców m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń, warsztatów oraz Międzynarodowy Kongres Stoma...

Krakdent 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT® tradycyjnie wiosną Lekarz

Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powracają Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, które odbędą się stacjonarnie 7-9 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Rynek nie znosi próżni, dlat...

Krakdent 1
Targi stomatologiczne Krakdent® - gigant powraca Lekarz

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powracają Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent® - najważniejsze spotkanie w branży nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi odbędą się w dniach 7-9 kwietnia w EXPO Krakó...

IDS2
Targi stomatologiczne IDS 2023 – trwają przygotowania Lekarz

Poprzednia edycja największych na świecie targów branży stomatologicznej – Internationale Dental-Schau (IDS) w niemieckiej Kolonii została przesunięta z marca na koniec września 2021 roku. Organizatorzy liczą na to, że kolejny IDS odbędzie się w stan...

Krakdent 2024 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 podsumowane Lekarz

342 wystawców z 20 krajów, 10811 zwiedzających, 1238 uczestników programu edukacyjnego KRAKDENT-edu – organizatorzy podsumowali 30. targi stomatologiczne KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwietnia odbyły się w Krakowie. Międzynarodowe Targi Stomat...