Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent 2022 za nami!

Publikacja:
Międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent 2022 za nami!

Międzynarodowe targi stomatologiczne Krakdent 2022 za nami!

– Przyjeżdżamy na Targi KRAKDENT®, bo chcemy się spotkać – w tym jednym, krótkim zdaniu tkwi sedno sukcesu tegorocznej 28. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® – największej od dwóch lat imprezy dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek stomatologicznych w Polsce, która w dniach 7-9 kwietnia odbyła się w EXPO Kraków.

Powrót w wielkim stylu

3 dni, 8688 odwiedzających, 319 wystawców m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, blisko 200 godzin kursów medycznych, szkoleń, wykładów, Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti z udziałem wybitnych specjalistów w ramach programu KRAKDENT-edu, szereg atrakcji na scenie KRAKDENT MeetUp i imponująca liczba nowości prezentowanych na stoiskach, a wszystko w atmosferze radości z możliwości ponownego spotkania „twarzą w twarz.” – O takim powrocie marzyliśmy i starannie się do niego przygotowywaliśmy. Targi minęły w oka mgnieniu, a dla nas największą nagrodą jest zadowolenie wystawców i odwiedzających, którzy opuszczając EXPO Kraków pytają o kolejną edycję targów – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.

Wysoka frekwencja

Powrót po blisko trzyletniej przerwie zawsze obarczony jest ryzykiem, szczególnie w przypadku Targów KRAKDENT®, które mają wysoko postawioną poprzeczkę – od lat bowiem impreza uchodzi za najlepszą w kraju. Jednak jak podkreślają wystawcy, i tym razem organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali imprezę na najwyższym poziomie, broniąc tytułu najciekawszego i największego spotkania w roku.

Jestem zaskoczona frekwencją podczas tegorocznej edycji Targów KRAKDENT®. Bardzo dużo osób było zainteresowanych ofertą na naszym stoisku i wykładami, było też wielu wystawców, więc przyznam szczerze, że nie widzę znaczącej różnicy między tym co było przed pandemią, a co jest teraz. Jestem pozytywnie zaskoczona i myślę, że spokojnie można powiedzieć, że targi zakończyły się sukcesem – oceniła Olga Sasin z firmy Pierre Fabre Medicament Polska.

Podobnego zdania jest Martyna Jakubiak z firmy ORIMED. – Jak to się mówi, ludzie dopisali. Cały czas mamy bardzo dużo klientów i cieszymy się, że możemy się spotkać po tylu latach nieobecności. Ponadto cieszy nas, że mogliśmy wrócić w tak wielkim stylu. Jak widać mamy bardzo duże stoisko, mamy dużą załogę i wielu klientów.

Na wysoką frekwencję zwrócił uwagę Paweł Pełka z firmy EUR-MED. – Dla nas KRAKDENT zawsze był bardzo dobrą wystawą, która przynosiła nam bardzo dużą sprzedaż nie tylko w regionie południowo-wschodnim, ale praktycznie na całą Polskę. Zainteresowanie jest ogromne, szczególnie że pokazujemy tutaj jeden z nowych modeli unitów.

Imprezę docenili zarówno wieloletni wystawcy, jak firmy, które od niedawna wystawiają się na KRAKDENCIE®. – Naprawdę jest dużo ludzi i powiem tak – inwestycja w targi już nam się zwróciła. Mamy dużo klientów, innowacyjną ofertę. Kraków zawsze był jednym z fajniejszych kierunków i w końcu po dwóch latach impreza powróciła – zauważył Marcin Kędra z firmy CEREClab.

Krakdent 2022 1

Mocny uścisk dłoni

Świat wokół się zmienia, ale jedno pozostaje niezmienne – bezpośrednia potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem. Targi KRAKDENT® są najlepszym dowodem na to, że spotkania mają ogromną moc. – Myślę, że nic nie zastąpi relacji bezpośrednich. Oczywiście musimy weryfikować swoje działania i zmieniać je pod wpływem tego, jak zmienia się świat i oczekiwania klientów, ale uważam że mimo wszystko bardzo duża część naszych klientów nadal chce się z nami spotykać na tego typu imprezach branżowych, a ostatnie trzy dni to pokazały – zauważa Olga Sasin.

Świat online i offline idealnie się wzajemnie uzupełniają. – Myślę, że targi są najlepszym miejscem do pokazywania nowych produktów. Najlepiej robi się zakupy, gdy można zobaczyć i dotknąć produkt. Przez internet zakupy są bardzo wygodne i wszyscy dążą do tego, aby sprzedaż odbywała się w internecie, ale wydaje mi się, że niemożliwym jest żeby swoją ofertę prezentować tylko i wyłącznie online. Musi być miejsce i czas, aby wszystko zobaczyć na żywo, sprawdzić jak działa. Dzięki temu klienci nie boją się kupować przez internet, bo doskonale wiedzą co kupują – zauważyła Martyna Jakubiak

Jak podkreślało wielu wystawców, w branży stomatologicznej bardzo ważna jest możliwość przetestowania produktu przed zakupem. Na Targach KRAKDENT® goście mogli szczegółowo zapoznać się z możliwościami oferowanych sprzętów. – Specyfika naszych narzędzi jest taka, że trzeba je dotknąć, zobaczyć, wybrać, a targi to umożliwiają. Co roku jesteśmy na Targach KRAKDENT® i pomimo bardzo długiej przerwy jest bardzo dobrze. Jest wielu lekarzy i jesteśmy zadowoleni z wyniku – mówiła Małgorzata Ptak z firmy Denmax.

Podobnego zdania jest  Leszek Jungiewicz z firmy MEDITRANS. – Targi to dla nas doskonałe miejsce do zaprezentowania oferty sprzętowej. Nie zawsze jesteśmy na tyle mobilni, żeby większy gabarytowo sprzęt pokazać fizycznie, a na targach mamy taką możliwość. Tego typu urządzenia lepiej jest pokazać osobiście, tak aby klient mógł go dotknąć, wypróbować – co nie jest możliwe przez telefon czy internet. (…) Na targach staramy się nie tylko sprzedawać, ale pokazywać, że dajemy też wartość dodaną m.in. usługi, szkolenia, serwis.

Opinią podzielił się również Tadeusz Telesz z firmy GENT. – Podsumowanie po dwóch i pół dnia jest takie – że w okresie covidowym lekarze nie przyzwyczaili się do załatwiania wszystkiego online i okazuje się, że ten bezpośredni kontakt, dotknięcie sprzętu, uścisk dłoni ciągle są w naszej branży bardzo istotne, stąd na Targach KRAKDENT® tak dobra frekwencja – zauważył.

Krakdent 2022 2

Konkurs o Medal Najwyższej Jakości

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystego bankietu, ogłoszone zostały wyniki konkursu o Medal Najwyższej Jakości, którego celem jest wyróżnienie firm prezentujących innowacyjne produkty z branży. W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową ilość zgłoszeń. Wśród firm zgłaszających produkty w kategoriach: sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne; materiały stomatologiczne i kliniczne; materiały używane (lub stosowane) w pracowniach i laboratoriach techniki dentystycznej; materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne; wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii, zwyciężyły firmy: ACE DENTAL POLAND, GC EUROPE N.V., IVOCLAR-VIVADENT POLSKA, BHZ ATOS M.M. Marek Zakrzewski, Pierre Fabre Oral Care, Eminto. Wszystkie zgłoszone produkty można było przetestować przez trzy targowe dni.

Na Targi KRAKDENT® jak zawsze przyjechaliśmy pokazać wiele nowości i innowacyjnych produktów. Jednym z nich są dyski Ivotion, które wygrały w konkursie o Medal Najwyższej Jakości. Jest to ogromne wyróżnienie i szansa dla nowego produktu. Zawsze będziemy starali się uczestniczyć w Targach KRAKDENT®, nigdy ich nie opuszczać i dostarczać kolejnych, wielu nowości naszym wspaniałym klientom – podkreśla Edyta Kalinowska z firmy IVOCLAR-VIVADENT POLSKA.

Konkurs na najładniejsze stoisko targowe

Jak tu pięknie – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas trzech targowych dni. Zwiedzający nie kryli zachwytu na widok tegorocznych stoisk. Tradycyjne podczas targów przyznano wyróżnienia w konkursie na najładniejsze stoisko. Na podium znaleźli się: Olident., Natrodent Profesjonalne Systemy Protetyczne Spółka Jawna, TAG Technology.

Dodatkowo, głosem Magazynu Stomatologicznego wyróżnienie otrzymała firma ACE DENTAL Poland. – Po pierwsze bardzo duże znaczenie dla naszej firmy ma wizerunek. Zwracamy na niego bardzo dużą uwagę, dzięki czemu nasi klienci identyfikują się z Olidentem. Po drugie ważne dla nas jest zdobywanie nowych klientów, a na Targach KRAKDENT® mamy ich wielu, co mnie cieszy. Po to są targi – zaznaczył Raimund Kuspiel z firmy Olident, zdobywca I miejsca w konkursie.

DENTOPOMOC dla Ukrainy

Pomimo ogromnego optymizmu, gorących emocji i radości płynącej ze spotkań stacjonarnych, na imprezie nie zabrakło gestów i realnych działań pomocowych dla obywateli Ukrainy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się coroczna akcja charytatywna DENTOPOMOC, która w tym roku w związku z atakiem Rosji na Ukrainę rozpoczęła się już na miesiąc przed targami. Zebrane przed i podczas wydarzenia dary przekazane zostały kobietom i dzieciom z Ukrainy przebywającym w Krakowie oraz przesłane bezpośrednio do Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu wystawców udało się przekazać tysiące szczoteczek do zębów, past, płynów do płukania ust, nici dentystycznych czy jednorazowych kubeczków.

28. edycja Targów KRAKDENT® przechodzi do historii jako pierwsze tak duże spotkanie branży stomatologicznej zorganizowane po dwóch latach pandemii. Impreza pokazała siłę spotkań, podkreśliła wagę bezpośrednich relacji i wartość płynącą z rozmów.

Źródło: https://www.krakdent.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent 1
Targi stomatologiczne Krakdent® - gigant powraca Lekarz

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powracają Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent® - najważniejsze spotkanie w branży nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi odbędą się w dniach 7-9 kwietnia w EXPO Krakó...

Krakdent 2024 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 podsumowane Lekarz

342 wystawców z 20 krajów, 10811 zwiedzających, 1238 uczestników programu edukacyjnego KRAKDENT-edu – organizatorzy podsumowali 30. targi stomatologiczne KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwietnia odbyły się w Krakowie. Międzynarodowe Targi Stomat...

Krakdent 2024
Tak przebiegały targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 Lekarz

3 dni, 10 811 zwiedzających, 342 wystawców, 150 nowości produktowych, 16 kursów medycznych, Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, konkurs Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych – tak wyglądały targi KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentamed
Targi stomatologiczne DENTAMED® 2022 odwołane! Lekarz

Jak dowiedziała się redakcja Dentonetu, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży stomatologicznej – Dolnośląskie Targi Stomatologiczne DENTAMED® – nie odbędą się. Informację o rezygnacji z tegorocznej edycji podała Beata Simon z Zarządu T...

Grafika CEDE
Ruszają targi stomatologiczne CEDE 2022 w Łodzi! Lekarz

136 wystawców weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek w Łodzi targach stomatologicznych CEDE 2022. Trzydziestej edycji najdłużej odbywającego się spotkania branży dentystycznej w kraju towarzyszy atrakcyjny program szkoleniowy, dedykowany sto...

Targi KRAKDENT 2023
Targi stomatologiczne KRAKDENT® ponownie pokazały moc Lekarz

Jakość – to słowo, które najlepiej oddaje charakter 29. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®, które w dniach 30 marca – 1 kwietnia odbyły się w EXPO Kraków. Wysoki poziom imprezy sprawił, że targi przez wielu uznane zostały za najlepsz...

Krakdent 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT® tradycyjnie wiosną Lekarz

Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powracają Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, które odbędą się stacjonarnie 7-9 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Rynek nie znosi próżni, dlat...

artykul Krakdent
Targi stomatologiczne KRAKDENT® stawiają na wiedzę i praktykę Lekarz

Od 11 do 13 kwietnia 2024 r. EXPO Kraków ponownie zgromadzi wystawców i gości Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®. Jubileuszowa 30. edycja wydarzenia to trzy intensywne dni wypełnione bogatym programem edukacyjnym stworzonym przez org...

IDS2
Międzynarodowe targi stomatologiczne IDS 2021 już za nami Lekarz

Ze względu na pandemię COVID-19 Międzynarodowe Targi Stomatologiczne IDS 2021 odbyły się z sześciomiesięcznym opóźnieniem, w dniach 22–25 września. Co ważne, wydarzenie w Kolonii udało się przeprowadzić – przynajmniej częściowo – stacjonarnie. Ostat...

targi krakdent 2022 12
Takie były targi stomatologiczne KRAKDENT 2022 [video] Lekarz

319 wystawców m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń, warsztatów oraz Międzynarodowy Kongres Stoma...

Targi KRAKDENT 1
Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT już w kwietniu Lekarz

300 wystawców m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń, warsztatów oraz Międzynarodowy Kongres Stoma...