Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Szczoteczka Sonicare dobra dla serca

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Szczoteczka Sonicare dobra dla serca

Miło nam poinformować wszystkich, że 4 maja br. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi przyznała dystrybuowanej przez nas szczoteczce SONICARE swoją rekomendację „Siła Serca”.

Poprosiliśmy pełnomocnika fundacji Jacka Sekułę o krótkie uzasadnienie:

Monika Kamieńska – DENTonet.pl:

Dlaczego uznaliście Państwo, że Sonicare zasługuje na wyróżnienie w postaci znaku „Siła Serca” i udział w ogólnopolskim programie „Zdrowe Zęby to Siła Serca”?

Jacek Sekuła – Pełnomocnik Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii:

Ruch włosia z częstotliwością 31.000 drgań na 1 minutę oraz emisja fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Hz – to niezwykła technologia, która pozwala na dużą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej oraz skuteczną eliminację bakterii z trudno dostępnych miejsc.

Systematyczne używanie Sonicare zapewnia zatem doskonałą higienę jamy ustnej. Wiadomo przecież, że stan zdrowotny i higiena jamy ustnej w naszym kraju nie należą do najwyższych, a zużycie past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej, nici dentystycznych i szczoteczek stawia nas na ostatnim miejscu w krajach Europy.

Naukowcy dowiedli, że istnieje ścisła zależność pomiędzy stanem higieny jamy ustnej a zapadalnością na choroby kardiologiczne.

Krótko mówiąc, im większe zaniedbania higieniczne, tym większe ryzyko i powstawania rozwoju chorób serca i układu krwionośnego.

Ważna dla nas była także wysoka ocena dr Ryszarda Majkowskiego – Prezesa Fundacji Promocji Zdrowia Jamy Ustnej, który także rekomendował nam ten produkt do programu.

MK:

Zatem decyzja nie należała do najtrudniejszych?

JS:

Oczywiście, że nie. Tylko najwyższej jakości produkty mogą się poszczycić naszym znakiem jakości. „Siła Serca” to gwarancja, że produkt jest przyjazny naszemu sercu i służy naszemu zdrowiu.

inf.wł.

Zobacz strony internetowe:

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

SONICARE

Przeczytaj również:

Myjąc zęby, dbamy o serce


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak działa szczoteczka soniczna? Poradnik dla pacjentów Pacjent

Szczoteczki elektryczne były pierwotnie zaprojektowane i produkowane dla osób częściowo sparaliżowanych lub o ograniczonej sprawności manualnej. Pierwsze modele powstały już pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wygoda stosowania i dalece bard...

szczoteczka ze sztuczną inteligencją - Dentonet.pl
Targi CES 2020: szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją Asysta

Podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej – CES 2020 w Los Angeles – zaprezentowano szczoteczkę do zębów wykorzystującą sztuczną inteligencję. Nie tylko monitoruje ona czas mycia czy pomaga wybrać odpowiedni nacisk, ale wykorzystuj...

ROZWIŃ WIĘCEJ
chore serce - Dentonet.pl
Przedwczesna utrata zębów zwiększa ryzyko chorób serca Lekarz

Według raportu zaprezentowanego podczas American College of Cardiology Middle East Conference 2019 utrata choćby jednego zęba przez dorosłą osobę znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia u niej chorób układu krążenia. Takie wnioski wyciągnięto po badaniu...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres