Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Smiles for America: piękniejsze uśmiechy bohaterów

Publikacja:
Smiles for America: piękniejsze uśmiechy bohaterów

Smiles for America: piękniejsze uśmiechy bohaterów

Smiles for America to nowy projekt, w który zaangażowana jest grupa 50 cenionych lekarzy dentystów reprezentujących 50 stanów USA. Stomatolodzy łączą siły, aby zapewnić piękny uśmiech 50 wybranym osobom uznanym za bohaterów Ameryki – w tym policjantom i strażakom, którzy wykazali się odwagą i poświęceniem.

Smiles for America to pilotażowy program, w którym doświadczeni lekarze dentyści z każdego stanu, specjalizujący się przede wszystkim w stomatologii estetycznej, przeprowadzają bezpłatne leczenie osób uznanych za bohaterów. Zgodnie z przyjętą definicją, „bohater to osoba odznaczająca się wyjątkową odwagą lub szczególnymi umiejętnościami, podziwiana za szlachetne dokonania”.

Dentyści przygotowują się do upamiętnienia 20. rocznicy tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku, gdy w obliczu ataku terrorystycznego wiele osób wykazało się prawdziwie bohaterską postawą.

Na stronie smilesforamerica.com można przeczytać: – Bohaterowie są wszędzie wokół nas w Ameryce. Są to mężczyźni i kobiety w każdym wieku, każdej rasy, różnych zawodów, wywodzący się z różnych środowisk. To ci, którzy dają wiele i robią coś dla innych w najbardziej godny podziwu sposób – nie oczekując niczego w zamian. Czyniąc to wzbogacają i poprawiają życie tych, którzy korzystają z ich służby. To ludzie, z którymi spotykamy się w naszym codziennym życiu. Robią wiele dobrego, ponieważ uważają, że jest to właściwe.

Jak deklarują stomatolodzy zaangażowani w projekt, beneficjenci ich działań dają od siebie tak wiele, a teraz nadszedł czas, by lekarze wykorzystali swoje umiejętności i dali bohaterom coś w zamian. Tym darem jest nowy, piękniejszy niż dotąd uśmiech.

Dr Dean Lodding z Elgin w stanie Illinois oraz dr Debra Gray King z Atlanty (Georgia) są pomysłodawcami i liderami projektu Smile for America. Jak podali, oboje byli zaskoczeni bardzo pozytywną reakcją dentystów w całych Stanach Zjednoczonych. Wspólnie ustalili, że do dnia 11 września 2021 roku wszyscy lekarze rozpoczną leczenie swoich pacjentów.

Pacjent dr. Loddinga, policjant Eric Echevarria, powiedział: – Co oznacza dla mnie nowy uśmiech? Zapewnia mi większą pewność siebie, większą otwartość, świadomość, że wyglądam teraz lepiej. Pewność jaką dał mi nowy uśmiech jest mi potrzebna, by stanąć przed nową i większą niż wcześniej liczbą osób. Mogę śmiało wejść w nową rolę – szefa policji, wiedząc, że mam uśmiech na całe życie.

Organizatorzy nie wykluczają, że projekt Smiles for America będzie kontynuowany.

– Mówi się o badaniach, na razie nie na ludziach, gdzie wkładamy „gąbkę” do ubytku, z której powstaje naturalna zębina. Myślę, że prędzej czy później będziemy leczyć pacjentów komórkami macierzystymi – mówi w rozmowie z Dentonetem dr n. med. Michał Ganowicz, pytany o przewidywany rozwój materiałów stosowanych w stomatologii.

T.H.

źródła: https://www.dentistrytoday.com/news/todays-dental-news/item/8692-smiles-for-america-program-to-give-back

https://ethicalmarketingnews.com/inaugural-smiles-for-america-gives-heroes-new-smiles-on-20th anniversary-of-september-11th

https://smilesforamerica.com/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

GSK webinar lekarz technik
Tworzymy uśmiechy - stwórzmy dialog. Rozmowa dentysty z protetykiem Lekarz

Jak efektywnie współpracować na linii dentysta - technik dentystyczny? Wspólnie z firmą GSK oraz marką Corega zapraszamy na webinarium, podczas którego tech. dent. Katarzyna Subotowicz i ppłk lek. stom. Remigiusz Budziłło odpowiedzą na pytania: - Ja...