Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Route 66 na dwóch kółkach – akcja Smile for a Lifetime

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Route 66 na dwóch kółkach – akcja Smile for a Lifetime

Route 66 na dwóch kółkach – akcja Smile for a Lifetime

Dla ortodonty dr. Dona Montano oraz chirurga szczękowo-twarzowego dr. Roberta Rellego poprawianie dziecięcych uśmiechów to coś więcej niż tylko codzienna praca – to także ich pasja i powołanie. Wiedzą też – z pierwszej ręki – że krzywe zęby to nierzadko powód szkolnych prześladowań, a zarazem przyczyna zranień emocjonalnych, które mogą towarzyszyć pacjentowi przez całe życie.

Montano i Relle mają przy tym świadomość, że w Stanach Zjednoczonych są tysiące rodzin, których nie stać na leczenie ortodontyczne. Na szczęście jest również wielu stomatologów i lekarzy innych specjalności, którzy gotowi są nieść pomoc.

Obaj dentyści to nie tylko przyjaciele, ale też zapaleni kolarze amatorzy, którzy pasję do jazdy na rowerze postanowili połączyć z akcją pozyskiwania środków na wsparcie leczenia ortodontycznego młodych ludzi z ubogich rodzin. Obrany cel jest ambitny, a jest nim przejechanie na jednośladach całych Stanów Zjednoczonych – od Wybrzeża Zachodniego po Wschodnie.

Montano i Relle w towarzystwie dwóch innych kolarzy oraz wozu technicznego wystartują 12 września z molo w Santa Monica (Kalifornia). W ciągu następnych 5 tygodni będą przemieszczać się m.in. historycznymi odcinkami słynnej Route 66 (obecnie narodowa droga krajobrazowa), aż do mety w Virginia Beach nad Atlantykiem.

Każdego dnia stomatolodzy cykliści mają zamiar pokonywać około 100 mil, czyli ponad 160 km. Chcąc wspomóc ambitny projekt „Creating Smiles: One Mile at a Time”, każdy może sponsorować przejazd wybranego uczestnika wyprawy kwotą 1 USD za przejechaną 1 milę. Poza osobami indywidualnymi w akcję kalifornijskich dentystów włączyć się mogą firmy.

Jesteśmy zaangażowani w pomaganie potrzebującym dzieciom, by ofiarować im jak najpiękniejszy uśmiech – powiedział dr Montano, który zarazem pełni funkcję prezydenta Smile for a Lifetime. – Radość z obserwowania, jak dziecko zyskuje pewność siebie i ukrywanie krzywego uzębienia szybko zastępuje szerokim uśmiechem, jest najbardziej satysfakcjonującą rzeczą na świecie. Smile for a Lifetime sprawia, że tak się dzieje – dodał.

Smile for a Lifetime (S4L) to działający od 2008 roku program zapewniający opiekę ortodontyczną dzieciom i młodym dorosłym (nie tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych), których nie stać na leczenie. Uczestniczący w nim lekarze ortodonci i firmy produkcyjne z tej branży stomatologii świadczą bezpłatne usługi, w tym pokrywają koszty aparatu ortodontycznego dla każdego pacjenta.

Pacjent zakwalifikowany do programu wnosi tylko wstępną opłatę w wysokości 500 USD. Jak wynika z przedstawionego raportu, program Smile for a Lifetime sfinalizował do tej pory leczenie na łączną kwotę niemal 46 mln USD.

Lek. dent. Bartłomiej Karaś oraz dr Grzegorz Witkowski są jedynymi Polakami w Style Italiano Endodontics. Jakie są cele tej organizacji? Odpowiada lek. dent. Bartłomiej Karaś.

T.H., źródło: www.dental-tribune.com, www.sfalbikeride2020.org

Fot. marioschmidtphoto, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentonet - jak uniknąć parodontozy?
UK: stomatologia „zrób to sam” praktykowana w 25% rodzin Lekarz

Podczas blokady spowodowanej przez pandemię COVID-19, która obowiązywała od marca do początku czerwca br., w większości brytyjskich gabinetów nie prowadzono leczenia. W tym czasie mieszkańcy co czwartego gospodarstwa domowego na terenie Zjednoczonego...

dentobus - Dentonet.pl
Stomatologia mobilna – chwalona, ale nie w każdym aspekcie Lekarz

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez DentaVox, duża część respondentów uważa, że mobilne gabinety dentystyczne mogą zapewnić zabiegi profilaktyczne i kontrolne na podobnym, a nawet wyższym poziomie niż praktyki stacjonarne. Jednak, zdanie...

Covid-19 - Dentonet.pl
Dentyści z USA: nie jesteśmy pewni, czy kontrolujemy ryzyko COVID-19! Lekarz

Większość amerykańskich stomatologów obawia się, czy są w stanie w pełni kontrolować ryzyko zakażenia koronawirusem SAR-CoV-2, a także zapewnić środki ochrony indywidualnej. Takie wnioski płyną z ankiety przeprowadzonej przez firmę DentaQuest Partner...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Stany Zjednoczone: czy u dentysty jest już bezpiecznie? Lekarz

Po wielu tygodniach przymusowej przerwy gabinety stomatologiczne na terenie Stanów Zjednoczonych ponownie przyjmują pacjentów. Nie może jednak dziwić, że w państwie najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa (2,3 mln przypadków COVID–19 oraz ...

kwarantanna - Dentonet.pl
14-dniowa kwarantanna dla osób wykonujących zawody medyczne Lekarz

Od 4 maja z obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski zostają zwolnione osoby wykonujące czynności zawodowe. Zwolnienie nie dotyczy jednak… lekarzy, lekarzy dentystów oraz pozostałego personelu medycznego. Od 4 maja ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres