Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Ostrożnie z kremem mocującym do protez Corega Extra Strong!

Publikacja:

Ostrożnie z kremem mocującym do protez Corega Extra Strong!

W ostrzeżeniu do mediów i Urzędu Rejestracji Leków (URL) firma informuje, że w trosce o zdrowie pacjentów, produkcja Corega Extra Strong została wstrzymana.

GlaxoSmithKline tłumaczy swoją decyzję wzmożonym napływem zażaleń dotyczących niepożądanych efektów działania kremu w 2009 roku.

Corega Ekstra Strong stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia jego użytkowników, ponieważ zwiera cynk, który szkodzi organizmowi. Niektóre osoby nakładają na protezy więcej kremu niż to jest konieczne i stosują częściej niż raz dziennie.

Konsumenci używający w ten sposób krem mogą w efekcie regularnie połykać jego niewielkie ilości. Z kolei zawarty w nim cynk może latami kumulować się w organizmie i powodować skutki uboczne: „…objawy neurologiczne, takie jak drętwienie, mrowienie, trudności z chodzeniem, zaburzenia równowagi” – wymienia producent.

– Pacjenci, którzy stosowali krem Corega Ekstra Strong zgodnie z instrukcjami, mogą go nadal używać w bezpieczny sposób – uspokaja GSK.

opr.LS

Przeczytaj pełny tekst komunikatu GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (pdf)


POWIĄZANE ARTYKUŁY

proteza - Dentonet.pl
Łódzkie: w 2019 r. 45% więcej protez zębowych niż rok wcześniej Lekarz

Jak informuje „Express Ilustrowany” w 2019 r. w województwie łódzkim wykonano 45% więcej protez zębowych niż w 2018 r. Ogólnie z leczenia stomatologicznego w ramach NFZ-u w minionym roku skorzystało w regionie 439 tys. osób.Według informacji „Express...