Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Niższe koszty leczenia na zagranicznych wakacjach

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Niższe koszty leczenia na zagranicznych wakacjach

Niższe koszty leczenia na zagranicznych wakacjach

Nie tak dawno pisaliśmy o tym jakie kroki należy podjąć, aby ból zęba nie zaskoczył nas na wakacjach. Wspominaliśmy, że szczególnie dotkliwa może być wizyta u dentysty na urlopie spędzanym poza granicami naszego kraju. Usługi dentystyczne w zachodnich krajach Europy potrafią być kilkukrotnie droższe niż w Polsce.

Jednak czasem kroki zapobiegające mogą nie pomóc. Wszystkiego nie da się przewidzieć. Co należy zrobić, aby będąc za granicą nie wydać fortuny na dentystę?

Co zrobić, aby koszty leczenia były niższe?

Leczenie zębów może być dużo tańsze, a nawet zupełnie darmowe. Warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia w postaci karty EKUZ, a także dodatkowej polisy, którą możemy wykupić sami u ubezpieczyciela lub zrobi to za nas biuro podróży. Zlecenie wykupienia polisy przez biuro bywa korzystniejsze, ponieważ mają one wynegocjowane lepsze stawki z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wadą takich masowo sprzedawanych polis jest fakt, że oferowana ochrona ubezpieczeniowa nie jest zindywidualizowana i może nie do końca odpowiadać potrzebom klienta.

Warto wspomnieć, że wykupienie polisy w biurze podróży jest również możliwe wtedy, gdy wakacje organizujemy we własnym zakresie.

Dla osób najbardziej ostrożnych, rezolutnych (a może najbardziej majętnych) są pakiety nazywane VIP lub Premium. W takich polisach warunki ubezpieczenia są najkorzystniejsze i oferują one szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Naturalnie takie polisy są droższe od podstawowych form ubezpieczenia.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Najważniejsze przed podpisaniem umowy jest sprawdzenie czy ubezpieczenie przysługuje w przypadku uprawiania sportu. Jeśli tak to trzeba upewnić się czy sport można uprawiać wyczynowo czy amatorsko. Często z niedoczytania umowy powstają nieporozumienia, ponieważ w razie urazu stomatologicznego, który nastąpił na skutek określonej formy sportu, ubezpieczyciel nie chce pokryć kosztów leczenia itp. Polisy, które gwarantują ochronę w przypadku uprawiania sportu podczas urlopu są droższe od pakietów podstawowych o ok. 10%.

Jeśli (odpukać w niemalowane) podczas zagranicznego urlopu wydarzy się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego trzeba będzie podjąć leczenie stomatologiczne, należy skonsultować się z ubezpieczycielem. Dowiemy się jakie kroki należy podjąć, aby leczenie było darmowe.

Dzięki ubezpieczeniu będziemy mogli zaoszczędzić wiele pieniędzy oraz nerwów i stresu. I w tym przypadku sprawdza się stare porzekadło – „przezorny zawsze ubezpieczony”.

 

opr. pw

Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Przed urlopem zadbaj o zęby".


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie implantologiczne - Dentonet.pl
Dentystka z czasowym zakazem leczenia implantologicznego Lekarz

Dentystka z Poznania została zawieszona w możliwości leczenia implantologicznego – wykonała zabiegi niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej i niestarannie. Kolejne sprawy dentystki czekają na rozpoznanie przez Izbę Karną Sądu Najwyższego – informuje ...

Leczenie protetyczne dla dopełnienia leczenia ortodontycznego? Lekarz

Dr n. med. Paweł Niewada jest pierwszą osobą z Polski, która została absolwentem Level II i III OBI (Orognathic Bioesthetics International, USA). Ukończył pełny program leczenia szyną MAGO (Level II) w OBI – Foundation for Bioesthetic Dentistry – Ins...

periodontologia - Dentonet.pl
EFP: nie przerywajcie leczenia periodontologicznego! Lekarz

Europejska Federacja Periodontologii (European Federation of Periodontology; EFP) przypomina pacjentom, że powinni kontynuować leczenie stomatologiczne, przestrzegając przy tym, że zaniedbanie zdrowia jamy ustnej – nawet na niezbyt długi czas – może ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
zarobki stomatologów - Dentonet.pl
Stomatologia w UK: zarobki kobiet o 32% niższe! Lekarz

W Polsce stomatologia jest – w dużym stopniu – zawodem sfeminizowanym, chociaż w ostatnich dekadach następuje stopniowa zmiana tego trendu. Z kolei w państwach Europy Zachodniej (m.in. w Wielkiej Brytanii) oraz w Stanach Zjednoczonych większość osób ...

papierosy - Dentonet.pl
Wpływ nikotyny na powodzenie leczenia stomatologicznego Lekarz

Powszechnie znane skutki palenia to m.in. rozmaite choroby układu oddechowego i krążenia. Mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zawierający kilka tysięcy szkodliwych substancji dym tytoniowy wpływa na to, jak goją się rany, zwłaszcza te w jamie us...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres