Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Nieżyczliwość dentystki z katowickiej przychodni

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nieżyczliwość dentystki z katowickiej przychodni

Nieżyczliwość dentystki z katowickiej przychodni

Dentystka rozwierciła pacjentowi dwa zęby, kiedy nagle zepsuł się aparat do utwardzania plomb. Poprosiła o pomoc koleżankę zza ściany. Ta jednak odmówiła pożyczenia aparatu.

Marek Kania leczy zęby w przychodni przy ul. PCK w Katowicach. To publiczna placówka, wchodząca w skład Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego, którym włada miasto.

– Tym razem byłem umówiony na leczenie dwóch zębów – opowiada Kania. Dentystka zapytała go, czy życzy sobie, żeby plomby były z materiału światłoutwardzalnego. Przytaknął. Stomatolog rozwierciła mu więc zęby i dobrała plomby. – I wtedy nagle okazało się, że lampa do utwardzania plomb zepsuła się – kontynuuje pacjent. Stropiona lekarka poleciła asystentce, by pożyczyła lampę z gabinetu obok. Jednak stomatolog z sąsiedniego gabinetu odmówiła.

Pan Marek był gotów czekać, aż dentystka sąsiadka przestanie używać lampy. Asystentka pozbawiła go złudzeń: – Ona nie chce jej w ogóle dać. Kiedy stało się jasne, że wyjdzie z gabinetu z rozwierconymi dziurami, pan Marek postanowił sam interweniować u nieżyczliwej dentystki. Od progu zaczęła na niego krzyczeć: – Proszę mnie nie denerwować!

– Tłumaczę, że to ja mam powód do zdenerwowania, bo wychodzę z dziurami bez plomb. Ona nic. Widzę, że czerwienieje. Łapy jej się trzęsą. Dałem spokój – opowiada Kania. Nie rozumie jednak sytuacji: – Przecież to publiczna placówka i lampy nie są tam prywatną własnością! Na plomby czekał jeszcze kilka dni, czyli do naprawy lampy w gabinecie jego stałej dentystki.

Wicedyrektor przychodni Maria Szumanowicz dowiedziała się o sprawie od "Gazety". – Szkoda, że pacjent nie przyszedł najpierw do mnie – ubolewa. Po kilku godzinach wyjaśniania sprawy postanowiła, że ukarze obydwie dentystki. – Takie postępowanie jest niedopuszczalne. Dostaną nagany – zapewnia.

Kania uważa, że to bardzo niesprawiedliwe. – Zawiniła tylko jedna. Po co karać niewinną? W tej przychodni absurd goni absurd. Mam jeszcze do leczenia jeden ząb i nie zostawię tak tej sprawy – oburza się pacjent.

Możemy tylko snuć domysły, dlaczegóż to pani lekarka miała kaprys, żeby nie pożyczać koleżance lampy. Jedno jest pewne: tam, gdzie większość albo wszystkie przychodnie zostały sprywatyzowane, lekarze takich kaprysów nie mają. Wstyd by im było przed pacjentami. Baliby się, że ich stracą. Ale Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego to skansen socjalizmu.

Kilka lat temu władzom Katowic zabrakło odwagi, by go sprywatyzować. Dziś mogą sobie pogratulować.

Judyta Watoła


POWIĄZANE ARTYKUŁY

policja - Dentonet.pl
Wielka Brytania: niezadowolony pacjent chciał zabić dentystę Lekarz

W Wielkiej Brytanii niezadowolony z leczenia ortodontycznego pacjent chciał zabić swojego dentystę – informuje Radio Zet. Zbrodni w ostatnim momencie zapobiegła policja. Dr Ian Hutchinson, 52-letni stomatolog z hrabstwa Gwent w południowo-wschodniej...

Paulina Kosiniak-Kamysz - Dentonet.pl
Paulina Kosiniak-Kamysz - dentystka zostanie pierwszą damą? Lekarz

W Polsce trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na maj wyborami prezydenckimi. Swój własny program, dotyczący m.in. leczenia stomatologicznego, zaprezentowała Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata PSL-u na urząd prezydenta Władysława Kosiniaka-...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
"Nie wysłałabym swojego dziecka do szkolnego dentysty" Lekarz

– Możemy leczyć zęby dzieci tylko tymi materiałami, które refunduje fundusz z podstawowego koszyka świadczeń. Są to niestety najgorsze materiały, wypełnienia robimy czarnymi plombami z amalgamatu – mówi portalowi edziecko.pl chcąca zachować anonimowo...

ROZWIŃ WIĘCEJ
okulary - Dentonet.pl
Okulary dla dentysty to zakup osobisty Lekarz

Okulary z soczewkami korygującymi są zakupem osobistym i nie można ich uznać za koszt podatkowy – taką odpowiedź na złożoną interpretację podatkową uzyskała dentystka.Prowadząca własny gabinet dentystka złożyła do Krajowej Informacji Skarbowej pytani...

nakłady na stomatologię - Dentonet.pl
Publiczna stomatologia w zapaści, Polacy przedwcześnie tracą zęby Lekarz

Sytuacja publicznej stomatologii jest dramatyczna – informuje serwis prawo.pl. Nakłady finansowe na leczenie stomatologiczne na NFZ nie wzrosły od 10 lat, dentyści nie chcą podpisywać umów z Funduszem, a przeciętny 30-40-letni Polak z powodu próchnic...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres