Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Mnóstwo wątpliwości dot. obowiązku raportowania na Platformę P1

Publikacja:
Mnóstwo wątpliwości dot. obowiązku raportowania na Platformę P1

Mnóstwo wątpliwości dot. obowiązku raportowania na Platformę P1

Pierwszy lipca to pierwszy dzień, w którym podmioty medyczne mają obowiązek raportować drogą elektroniczną wszelkie zdarzenia medyczne na  Platformie P1. Co najważniejsze jednak, regulująca to ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia (art. 56) nie mówi nic o karach dla podmiotów, które tego realizować nie będą.

Prędzej czy później takie kary zapewne się pojawią, dlatego nie warto zwlekać z dostosowaniem gabinetu do realizacji takich obowiązków. Lekarze dentyści wciąż mają jednak niewiele informacji na ten temat, czego jednym z dowodów były liczne pytania naszych czytelników podczas specjalnego webinaru przeprowadzonego wczoraj na naszym Facebooku.

Niektórzy prowadzący gabinety są przekonani, że ustawa nie weszła w życie, a termin nałożenia tego obowiązku został przeniesiony na styczeń – dementujemy. Kolejne mity – ustawa dotyczy tylko podmiotów współpracujących z NFZ, lub wręcz przeciwnie – tylko tych działających w sektorze prywatnym (bo świadczeniodawcy NFZ i tak już raportują wszelkie zdarzenia medyczne). Kolejny raz dementujemy – ustawa ta nie rozdziela podmiotów według sposobu ich finansowania. Obowiązki dotyczą wszystkich.

Certyfikaty lekarzy i praktyk, wprowadzanie poprawek, i wiele wiele innych – jak to wszystko powinno wyglądać odpowiadał naszym Czytelnikom Marcin Cebula, ekspert techniczny jednej z wiodących na rynku firm dostarczających oprogramowanie do gabinetów, FELG Dent. Zapraszamy do wysłuchania tego spotkania.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

kasa fiskalna - Dentonet.pl
Dentyści bez zwolnienia z obowiązku używania kasy fiskalnej? Lekarz

NRL sprzeciwia się proponowanym przez ministerstwo finansów zmianom, zgodnie z którymi lekarze dentyści nie będą mogli korzystać ze zwolnień od obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej bez względu na wysokość obrotów. Przyp...

ROZWIŃ WIĘCEJ