Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Łódź: Dentysta rozliczał świadczenia podwójnie

Brak komentarzy | Publikacja:
Łódź: Dentysta rozliczał świadczenia podwójnie

Łódź: Dentysta rozliczał świadczenia podwójnie

W jednym z łódzkich gabinetów za leczenie zębów stomatolog liczył sobie podwójnie. Pieniądze za usługi brał od pacjentów w prywatnym gabinecie, a potem za pomocą danych osobowych rozliczał wykonane zabiegi jeszcze raz w drugim gabinecie gdzie miał podpisany kontrakt z NFZ.

Sprawa wydała się, gdy jeden z pacjentów, przeanalizował swoją historię leczenia w ZIP.  Okazało się, że pacjent leczył się stomatologicznie na NFZ w gabinecie w którym nigdy nawet nie był. Refundacja NFZ za leczenie wynosiła tysiąc złotych. Mężczyzna nie potrafił ukryć swojego zdziwienia, ponieważ zawsze leczył zęby prywatnie.

Pacjent postanowił, więc sprawę wyjaśnić. Okazało się, że dentysta u którego od lat leczy zęby prywatnie w Łodzi, posiada jeszcze jeden podłódzki  gabinet stomatologiczny z podpisanym kontraktem NFZ.

Pacjent poszedł do stomatologa, aby ten wytłumaczył mu czemu najpierw wziął pieniądze za leczenie od niego a potem rozliczył świadczenia udzielone prywatnie także w Funduszu. Dentysta za leczenie postanowił oddać z nawiązką pieniądze pacjentowi i wręczył mu 1000 euro, by ten nie zgłaszał sprawy w Funduszu.

Jednak jak przekonują prawnicy, pacjent tych pieniędzy nie może zatrzymać a sprawę musi zgłosić w Funduszu. Pieniądze które wypłacił dentysta pochodzą bowiem z popełnienia przestępstwa.

Jak przyznaje rzeczniczka NFZ coraz częściej pacjenci, którzy otwierają swoje konto w ZIP zgłaszają takie przypadki. Tylko w ciągu ostatniego roku łódzki NFZ prowadził 100 takich spraw, 40 z nich dotyczyło stomatologii.

Zachęcamy także do przeczytania:

"Żniwo kontroli NFZ",   

"NFZ skontrolował gabinety w woj. łódzkim"               


oraz

"Dentystka zarabiała na przeglądach zębów"  
 

KL

źródło: Dziennik Łódzki


POWIĄZANE ARTYKUŁY

doraźna pomoc stomatologiczna - Dentonet.pl
ORL Łódź: apel o dentystyczną pomoc doraźną w województwie Lekarz

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi zaapelowało do wojewody łódzkiego i łódzkiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u o zapewnienie mieszkańcom regionu doraźnej opieki dentystycznej w godzinach nocnych i w święta. Z danych zebranych przez Okręgową ...

UMED Łódź - Dentonet.pl
UMED Łódź: 40% zajęć w nowym roku akademickim zdalnie Lekarz

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Radzisław Kordek poinformował, że w roku akademickim 2020/2021 zostanie utrzymany przepis pozwalający na zrealizowanie 40% programu nauczania zdalnie. Na uczelniach wyższych, również medycznych, trwają przygoto...

Dentonet - limity przyjęć na studia
UMED Łódź: najwięcej chętnych na studia stomatologiczne Lekarz

Najpopularniejszym kierunkiem tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi okazała się stomatologia. O jedno miejsce ubiegało się tam aż szesnastu kandydatów. 18 sierpnia Uczelniana Komisja Rekrutacyjna łódzkiego Uniwersytetu Medyczneg...

ROZWIŃ WIĘCEJ
stomatologia - Dentonet.pl
Łódź bez dentysty w nocy, niedziele i święta Lekarz

Jak informuje „Express Ilustrowany” z początkiem marca Łódź została bez nocnej, niedzielnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. Udzielać tego typu świadczeń zaprzestała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Najbliższy gabinet stomatol...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji