Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Targi stomatologiczne KRAKDENT® 2019 – siła spotkań

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Targi stomatologiczne KRAKDENT® 2019 – siła spotkań

Targi stomatologiczne KRAKDENT® 2019 – siła spotkań

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie KRAKDENT® udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku w targach udział wzięło około 16 000 osób. Wysoka frekwencja świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań i rozmów, dzięki którym goście mogą wymienić się kontaktami, poznać osobiście oraz podzielić swym doświadczeniem.

Dla mnie KRAKDENT® to przede wszystkim miejsce, gdzie całościowo mogłem zobaczyć, co jest dostępne na polskim rynku, co jest modne i kto jest znany w Polsce. Pół roku temu po kilkunastu latach wróciłem z Anglii, więc aktualnie nie znam nikogo i nie wiem, co się dzieje w branży. Targi to doskonałe miejsce, żeby porozmawiać z ludźmi i zacząć się odnajdywać z powrotem na krajowym rynku – powiedział Paweł Sobociński, stomatolog

Rekordowa liczba wystawców

W targach udział wzięła rekordowa liczba wystawców – 451 firm z całego świata, m.in. Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Również w tym roku nie zabrakło słów uznania. Wystawcy dostrzegają, iż organizatorzy nie spoczywają na laurach i dokładają starań, aby spełnić wymagania swoich gości.

Tegoroczna edycja była wspaniała. Mieszkam w Krakowie i tym bardziej cieszę się, że te targi cały czas się rozwijają – podsumował wydarzanie Raimund Kuspiel z firmy Olident.

Targi krakowskie od wielu lat są dla nas bardzo udane. Jako firma na tych targach zawsze prezentujemy tylko i wyłącznie nowości. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, mamy możliwość spotkania się, porozmawiania, a co najważniejsze klientów jest bardzo dużo – powiedział Artur Podolski z firmy Marrodent.

Wśród wystawców byli również tacy, którzy od razu deklarowali swój udział w kolejnej edycji Targów, tak jak Jens Oberhoffner z firmy Coltene – Uważam, że KRAKDENT® to najlepsze targi w Polsce, które utrzymują swój poziom.. Widzimy się za rok – powiedział.

Targi zaangażowane społecznie

Każdy z nas jest człowiekiem, a pomagając drugiemu człowiekowi pomagamy de facto sobie, bo nigdy nie wiemy, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy – powiedział dr Konrad Rylski, wygłaszając wykład inauguracyjny „Dentysta w Afryce”.

Krakdent-2019-2Z całą pewnością podczas trzech dni targów można było spotkać wielu lekarzy, którzy do swojego zawodu podchodzą holistycznie i dla których jest to misja. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie, mająca na celu popularyzację roli stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie nowotworowych zmian w jamie ustnej pacjenta. Na wybranych stoiskach odbyły się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy uczyli się, jak powinno wyglądać takie badanie, które można przeprowadzić w trakcie standardowego przeglądu. Do akcji włączyło się wielu cenionych w branży stomatologów, którzy zarówno badali jak i brali udział w akcji w charakterze pacjentów.

Problem onkologiczny naszych pacjentów jest niezwykle istotny. Dane dotyczące problemów onkologicznych, które przedstawia nam Światowa Organizacja Zdrowia są szokujące. Każdy z nas ma kogoś znajomego czy kogoś w rodzinie, kto jest chory onkologicznie. Dlatego ta akcja wydaje się być niezwykle istotna. My jako lekarze stomatolodzy musimy być niezwykle wyczuleni na wszelkie patologie, które spotykamy w jamie ustnej spotkamy. Musimy koncentrować się nie tylko na zębie, nie tylko na czasem błahym problemie, z którym przychodzi pacjent, ale przede wszystkim bardzo dokładnie badać całą jamę ustną – apelowała podczas targów prof. Jolanta Pytko-Polończyk.

Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi dentystom na znaczenie badania stanu błony śluzowej jamy ustnej podczas każdej kontroli stomatologicznej. Pamiętajmy, że poświęcając 5 minut na dokładne badanie kliniczne zewnątrz i wewnątrzustne jesteśmy w stanie uratować komuś życie. Rak jamy ustnej wykryty na wczesnym etapie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pięcioletniej przeżywalności na poziomie około 80%, natomiast wykryty w zaawansowanym IV stadium daje szanse na pięcioletnie przeżycie tylko 10% pacjentów. Dlatego badajmy naszych pacjentów dokładnie, badajmy nie tylko zęby, ale węzły chłonne, błonę śluzową. Zwracajmy uwagę na miejsca charakteryzujące się najwyższym ryzykiem transformacji nowotworowej, czyli brzuszną i boczne powierzchnie języka, dno jamy ustnej, okolicę zatrzonowcową, podniebienie miękkie – mówiła dr n. med. Karolina Babiuch, specjalista periodontolog, która prowadziła badania w ramach akcji #JestemCzujnyOnkologicznie.

Organizatorem akcji była Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie oraz partnerzy merytoryczni – Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Chirurgii Stomatologicznej i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Popularnością cieszyła się również akcja charytatywna Dentopomoc. Dzięki współpracy Targów w Krakowie z wystawcami dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymają przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne).

Nowością tegorocznej edycji były otwarte prezentacje i spotkania na scenie Krakdent MeetUp. Jednym z nich był pokaz mody firmy Medora, który udowodnił, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne.

Wiedza kluczem do sukcesu

Krakdent-2019-3Mocnym punktem targów jest zawsze bogaty program szkoleniowy. Dla tysięcy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek targi są miejscem, gdzie mogą zdobyć fachową wiedzę i praktyczne rozwiązania. We wszystkich salach seminaryjnych w EXPO Kraków (a także poza terenem targów) trwały liczne kursy i szkolenia. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się kurs „Stomatologia dziecięca”, który poruszał problematykę ortodoncji u dzieci. Przez wszystkie trzy dni trwały również prezentacje na scenie.

Tradycyjnie już równocześnie z targami odbył się Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Wystąpili tam m.in. znakomici lekarze z Włoch: dr Andrea Bazzucchi, dr Antonello Pavone, dr Marco Martignoni oraz jeden z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie – dr Paulo Monteiro.

Wyróżnienie dla targów KRAKDENT®

W tym roku podczas targów po raz pierwszy odbył się kurs medyczny pod patronatem naukowym British Academy of Implant and Restorative Dentistry (BAIRD). W kursie tłumaczonym symultanicznie na język polski wzięło udział ponad 100 lekarzy stomatologów.

Organizatorzy targów przyznają, że kończąc jedną edycję, myślą już o kolejnej. Przygotowania do wydarzenia trwają cały rok. Trzeba zadbać o najmniejszy szczegół, aby później czuć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Spotkania takie jak targi KRAKDENT® dają ogromną dawkę wrażeń i emocji. – Dlatego największą radością jest widok zadowolonych gości, którzy wychodząc pytają o przyszłoroczny termin targów – przyznaje Beata Simon, komisarz Targów KRAKDENT®.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 12-14 marca 2020 r. w EXPO Kraków.

W naszej relacji filmowej targi stomatologiczne 2019 podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

IDS - Dentonet.pl
Targi IDS 2021: Bezpieczeństwo uczestników najważniejsze! Lekarz

Podczas walnego zgromadzenia przedstawicieli Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Stomatologicznego (VDDI), które odbyło się na początku lipca w Kolonii, temat był w zasadzie tylko jeden. Dyskutowano o tym, jak bezpiecznie zorganizować 39. edycję wy...

Targi stomatologiczne KRAKDENT 2020 przełożone na wrzesień Lekarz

Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii, zamknięcie granic państwa, lawinowo rosnąca liczba osób zarażonych koronawirusem, dramatyczne informacje płynące z USA, Włoch, Hiszpanii i Francji oraz ogłoszenie 24 marca przez polski rząd nowych, jeszcze bardzi...

Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu Lekarz

Nie był przełomowy, nie zapisał się w historii w sposób szczególny, ale na pewno warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych wydarzeń. Należą do nich z pewnością trzy duże imprezy targowe oraz największa nie tylko w Polsce, ale też tej części Europ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Targi stomatologiczne KRAKDENT 2019 już za nami! Lekarz

Ponad 450 wystawców i szereg nowości, jak akcja promująca badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej, Krakdent Meet Up oraz gra terenowa Dentoexpress. Tak wyglądała tegoroczna edycja targów Krakdent.W naszej relacji filmowej wydarzenie to ...

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent 2019 na zdjęciach Lekarz

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® przez wielu uważane są za najważniejsze spotkanie branży dentystycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywają się w dniach 11-13 kwietnia w EXPO Kraków i ponownie zgromadziły specjalistów w dziedzinie s...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres