Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Kongres FDI: edukacja, wystawa, parlament

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kongres FDI: edukacja, wystawa, parlament

Kongres FDI: edukacja, wystawa, parlament

Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że od 7 do 10 września 2016 r. Poznań będzie światowym centrum stomatologii. – Do stolicy Wielkopolski przyjadą wszyscy ci, którzy decydują o kierunkach rozwoju wszystkich dziedzin stomatologii, najlepsi producenci sprzętu i materiałów, ale także ci, którzy odpowiedzialni są za światową politykę w zakresie zdrowia jamy ustnej – przekonuje prof. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI.

Jeszcze kilka lat tylko nieliczni odważyli się zadać pytanie, czy Polska kiedykolwiek będzie gospodarzem Kongresu FDI, czyli flagowego wydarzenia największej organizacji dentystycznej na świecie. Ambicji polskim lekarzom dentystom nigdy nie brakowało, ale proces ubiegania się o organizację imprezy jest niezwykle skomplikowany. Dziś pytanie brzmi: jak Poznań to wydarzenie zorganizuje? Choć to impreza o skali międzynarodowej, dużo zależy od tego jak idee Kongresu przyjmą polscy lekarze dentyści. Do uczestnictwa w Kongresie najskuteczniej powinny zachęcać fakty.

W międzynarodowym towarzystwie

Nie ma drugiej takiej imprezy środowiska stomatologicznego. W Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym biorą przedstawiciele wszystkich, czyli ponad 200, organizacji należących do FDI. Nawet jeżeli z danego kraju do FDI może należeć więcej niż jedna (w przypadku Polski są to: PTS i NIL) to i tak mówimy o kilkudziesięciu różnych państwach ze wszystkich kontynentów.

Prognozy organizatorów mówią o 12-17 tys. uczestników. Aby być tym pierwszym należy poczekać do 3 listopada. Wtedy rozpocznie się proces rejestracji (www.fdi2016poznan.org). – Liczymy na stomatologów z całego świata, zainteresowanych obcowaniem z najbardziej nowatorskimi technikami leczenia oraz nowościami w diagnostyce i terapii – podkreśla prof. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Kongresu FDI oraz Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Edukacja od najlepszych

To właśnie program naukowy organizatorzy wskazują jako najcenniejszy element Kongresu. Wykładowcami i prowadzącymi warsztaty w Poznaniu będą najlepsi praktycy z całego świata. Szczegółowy program poznamy wkrótce. – Na pewno jego część wypełnią wykłady przypominające, że jama ustna jest integralną częścią organizmu i bramą otwierającą drogę do dalszych struktur ustroju. Mamy coraz więcej dowodów na to, że od zdrowia jamy ustnej zależy praca serca, wątroby czy nawet życie seksualne – zachęca prof. Marzena Dominiak, Kierownik Naukowy Kongresu. Nudzić nie będą się na pewno uczestnicy warsztatów. Zajęcia praktyczne tematyką obejmą wszystkie dziedziny stomatologii, planowane są ćwiczenia na modelach, usuniętych zębach oraz materiale zwierzęcym.

Zakupy bez przerwy

Kongres FDI w Poznaniu nie zburzy nikomu planów związanych z zakupem sprzętu lub materiałów niezbędnych do codziennej pracy. – Choć formalnie wystawa CEDE się nie odbędzie, to w ramach Kongresu odbędzie Światowa Wystawa Sprzętu i Materiałów Stomatologicznych – World Dental Exhibition – wyjaśnia prof. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu. Różnorodność oferty mają zapewnić wystawcy z całego świata. Organizatorzy spodziewają się, że do Polski przyjedzie wiele tzw. firm-matek (mogą stanowić nawet 60 proc. wszystkich wystawców). O ile za uczestnictwo w części naukowej lekarzom przyjdzie zapłacić, to udział w wystawie jest bezpłatny.

Delegat – to brzmi dumnie

Najbardziej intrygującym wielu stomatologów wydarzeniem, które od lat odbywa się w ramach Kongresu jest Światowy Parlament Stomatologiczny FDI. Obrady delegatów rozpoczną się już kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem Kongresu, jednak żaden lekarz dentysta nie dołączy do nich z marszu, ponieważ lista delegatów jest skrupulatnie określona. Warto jednak wiedzieć, że nie ma innej debaty stomatologicznej, która ma taki wpływ na kierunki polityki zdrowotnej. – Stanowiska przyjmowane przez Parlament FDI są często traktowane są jako profesjonalny głos ogólnoświatowego środowiska stomatologicznego – wyjaśnia lek. dent. Anna Lella, prezydent elekt European Regional Organization of FDI (ERO-FDI), delegatka Parlamentu FDI z ramienia Naczelnej Izby Lekarskiej. Polskę podczas obrad Parlamentu reprezentować będzie w sumie 6 osób.

Jednak Kongres FDI to nie tylko nauka i spotkania biznesowe, ale również integracja w ramach bogatego programu wydarzeń towarzyszących. Na wszystkich uczestnikach zawsze ogromne wrażenie robi ceremonia otwarcia, z niezapomnianą prezentacją flag. Ciekawie zapowiadają się również Gala Dinner oraz Poznań City Night.

Zobacz również:

www.fdi2016poznan.org

www.facebook.com/FDI2016POZNAN

www.fdiworldental.org


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Przed nami Kongres CAD/CAM 2020 dla stomatologów i techników Lekarz

Protetyka cyfrowa... Czym tak naprawdę jest i jak może zmienić każdy gabinet stomatologiczny? Jak ją wdrożyć? Od czego zacząć? Przed nami Kongres CAD/CAM dla stomatologów i techników dentystycznych. Jej organizatorem jest Optident.Dlaczego Kongres?Po...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Dr Gerhard Seeberger - prezydent FDI - gościem CEDE 2019 Lekarz

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął st...

"Warszawa zasługuje na targi". Rusza Warsaw Dental Medica Show Lekarz

- Kraków ma swoje targi stomatologiczne, Poznań ma targi. Warszawa i Mazowsze również na nie zasługują - mówiła prof. dr hab. n. med. Renata Górska, otwierając 2. Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej Warsaw Dental Medica...

ROZWIŃ WIĘCEJ
CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania? Lekarz

28. edycja CEDE 2019 za miesiąc. Ten materiał powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy pamiętają tylko dawne edycje wystawy oraz ci, którzy w wydarzeniu udziału jeszcze nie brali. 19 września o godz. 9:00 otworzą się bramy do pawilonów Międzyna...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres