Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Konferencje dla tysięcy uczestników

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Konferencje dla tysięcy uczestników

Konferencje dla tysięcy uczestników

W świecie polskiej stomatologii konferencje, w których uczestniczy ponad tysiąc osób, zdarzają się niezwykle rzadko. Wyjątkowo bogaty kalendarz warsztatów, kursów, wykładów i meetingów sprawia, że organizatorzy miewają nawet trudności z zapełnieniem dużo mniejszych sal wykładowych. Na rynku konferencyjno-szkoleniowym polskiej stomatologii panuje duża konkurencja.

Te frekwencyjne trudności zdają się jednak zupełnie nie dotyczyć braci studenckiej. Organizowane już od kilku lat przez poszczególne oddziały Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii konferencje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Każda następna to kolejny rekord liczby uczestników. Na ostatnią z nich, organizowaną w Łodzi pod wdzięcznym tytułem „Lodz You Smile?”, zapisało się 1600 osób. Ze względu na możliwości auli wykładowej zaproszono do udziału 1200 osób. Byli to studenci stomatologii z całej Polski oraz młodzi lekarze dentyści (do 3 lat po ukończeniu studiów).

To, że konferencja jest studencka, nie oznacza bynajmniej, że jest organizowana półprofesjonalnie. A dodać trzeba, że studenci nie zatrudniają firm specjalizujących się w organizacji kongresów. Wszystko przygotowują sami (często trwa to wiele miesięcy). Pozyskują sponsorów, z pomocą opiekunów układają program, organizują hotele, przygotowują social program.

Wspomnianą już konferencję „Lodz You Smile?” zainaugurowano transmisją na żywo z sali zabiegowej Zakładu Periodontologii, gdzie przeprowadzono trzy zabiegi (dwa śluzówko-dziąsłowe, jeden implantologiczny). W Auli Tysiąc CKD Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zabiegi komentowali prof. Tomasz Konopka oraz prof. Marcin Kozakiewicz. Rozmach tego przedsięwzięcia zrobił ogromne wrażenie. Drugi dzień konferencji to najlepsi wykładowcy z kraju i goście zza granicy. Przed studentami ze swoim wykładami wystąpili znani i cenieni nie tylko w kraju specjaliści (m.in. dr Krzysztof Gończowski, dr Maciej Żarow, prof. Halina Pawlicka). Trzeci dzień to trzynaście warsztatów. Do wyboru m. in. praca w powiększeniu, sedacja wziewna czy organizowane przez Dentonet.pl i TMK warsztaty „Cyfrowa podróż w świat stomatologii”. Jak zwykle przy konferencjach stomatologicznych nie mogło zabraknąć mini targów. Firmy sponsorujące kongres prezentowały swoje produkty i usługi.

Studenci pytani o udział w konferencji podkreślają, że to nie tylko okazja do integracji środowiska studentów stomatologii (choć ma to ogromne znaczenie), ale też możliwość spotkania z innymi wykładowcami niż na co dzień, odbycia zajęć na innym sprzęcie, w innych salach warsztatowych. Tematyka konferencji wybiega znacznie poza program nauczania na studiach.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii liczy już około trzech tysięcy członków, dlatego wiadomo, że kolejne konferencje będą nie mniej chętnie odwiedzane niż ta ostatnia, rekordowa. Najbliższa konferencja PTSS już w nastepny weekend 11-13 grudnia w Warszawie. Wolnych miejsc oczywiście nie ma już od dawna. Organizatorzy spodziewają się 1400 uczestników.

 

Piotr Łukaszewicz

Dentowizja.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

periodontologia - Dentonet.pl
Asystowanie w zabiegach chirurgii periodontologicznej Asysta

– Zapraszam serdecznie na mój wykład, który obejmie tematy asystowania w zabiegach chirurgii periodontologicznej – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Natalia Lewkowicz, jeden z wykładowców konferencji ASYSDENT 2020. – Postaram się omówić kwestię odpow...

Ewa Mazur-Pawłowska - Dentonet.pl
Dokumentacja pacjenta w stomatologii z perspektywy asysty Asysta

– Zapraszam na mój wykład podczas konferencji ASYSDENT 2020 – mówi mec. Ewa Mazur-Pawłowska, jedna z wykładowców tegorocznego ASYSDENTU. – Przedstawię Państwu koncepcję przygotowywania podstawowej dokumentacji pacjenta w stomatologii. Jest to bardzo ...

Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
Konferencja ASYSDENT po raz pierwszy także wirtualnie Asysta

Już 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020. Ze względów bezpieczeństwa sprzedaż biletów na stacjonarne wydarze...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres