Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Publikacja:
Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Spółka Macsim, mająca swoją siedzibę w Parku Przemysłowym Łomża, otrzymała 900 tys. zł dotacji z programu „Hub of talents 2” za innowacyjne rozwiązanie „i-endo – dedykowane endodoncji łączące urządzenie stomatologiczne i dedykowana aplikacja mobilna”.

Firma Macsim planuje wyprodukować innowacyjne urządzenie dedykowane endodoncji – mikrosilnik służący do opracowywania kanałów zębowych. – Nasze urządzenie jest połączeniem standardowych metod leczenia wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi m.in. nowoczesną i bardzo dokładną metodą pomiaru głębokości kanału zębowego – mówią właściciele firmy.

Jak dodają, sprzęt ma podnieść zarówno jakość leczenia endodontycznego, jak i bezpieczeństwo pacjentów. – W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym osobistym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, które na równi będzie konkurować m.in. z firmami zachodnimi – przekonują.

„Hub of Talents 2” to program, który wspiera osoby z pomysłem na innowacyjny biznes. Wsparcie może otrzymać każdy pomysłodawca (zespół pomysłodawców), który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Wsparciem jest program inkubacji, który składa się z dwóch rodzajów usług – podstawowych i specjalistycznych. Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych start-upów. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia.

W ramach „Hub of Talents 2” można skorzystać m.in. z pomocy w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia, mentoringu, obsługi księgowej, podatkowej i prawnej, pomocy w stworzeniu elementów identyfikacji korporacyjnej oraz powierzchni biurowej do rozwoju start-upu.

O efektach leczenia endodontycznego przy użyciu ultradźwięków, a także ryzyku związanym z wykonywaniem zabiegów w tej dziedzinie stomatologii rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Palatyńską-Ulatowską, podczas zorganizowanej przez studentów stomatologii z Łodzi konferencji HOLLYŁódź Smile.

Źródła: http://parklomza.pl/

https://www.parp.gov.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

centrum stomatologii szkolnej - Dentonet.pl
Śliwice: budowa centrum stomatologii szkolnej z dotacją Lekarz

Gmina Śliwice poinformowała, że uzyskała 800 tys. zł dofinansowania na budowę Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej.Realizacja inwestycji trwa już od kilku tygodni. Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej będzie działać jako jednostka Samodzielnego Pub...

badanie snu
Nocne badanie snu – innowacja w diagnostyce bezdechu sennego Pacjent

Z bezdechem sennym zmaga się nawet 3,4 mln Polaków. Tę niebezpieczną i zbyt często bagatelizowaną chorobę można jednak diagnozować i leczyć! Sprawdź, na czym polega innowacyjne badanie snu przy pomocy prostego w użyciu domowego aparatu. Czym jest be...