Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Publikacja:
Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Endodontyczna innowacja z dotacją od „Hub of talents 2”

Spółka Macsim, mająca swoją siedzibę w Parku Przemysłowym Łomża, otrzymała 900 tys. zł dotacji z programu „Hub of talents 2” za innowacyjne rozwiązanie „i-endo – dedykowane endodoncji łączące urządzenie stomatologiczne i dedykowana aplikacja mobilna”.

Firma Macsim planuje wyprodukować innowacyjne urządzenie dedykowane endodoncji – mikrosilnik służący do opracowywania kanałów zębowych. – Nasze urządzenie jest połączeniem standardowych metod leczenia wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi m.in. nowoczesną i bardzo dokładną metodą pomiaru głębokości kanału zębowego – mówią właściciele firmy.

Jak dodają, sprzęt ma podnieść zarówno jakość leczenia endodontycznego, jak i bezpieczeństwo pacjentów. – W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym osobistym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, które na równi będzie konkurować m.in. z firmami zachodnimi – przekonują.

„Hub of Talents 2” to program, który wspiera osoby z pomysłem na innowacyjny biznes. Wsparcie może otrzymać każdy pomysłodawca (zespół pomysłodawców), który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Wsparciem jest program inkubacji, który składa się z dwóch rodzajów usług – podstawowych i specjalistycznych. Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych start-upów. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia.

W ramach „Hub of Talents 2” można skorzystać m.in. z pomocy w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia, mentoringu, obsługi księgowej, podatkowej i prawnej, pomocy w stworzeniu elementów identyfikacji korporacyjnej oraz powierzchni biurowej do rozwoju start-upu.

O efektach leczenia endodontycznego przy użyciu ultradźwięków, a także ryzyku związanym z wykonywaniem zabiegów w tej dziedzinie stomatologii rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Palatyńską-Ulatowską, podczas zorganizowanej przez studentów stomatologii z Łodzi konferencji HOLLYŁódź Smile.

Źródła: http://parklomza.pl/

https://www.parp.gov.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

badanie snu
Nocne badanie snu – innowacja w diagnostyce bezdechu sennego Pacjent

Z bezdechem sennym zmaga się nawet 3,4 mln Polaków. Tę niebezpieczną i zbyt często bagatelizowaną chorobę można jednak diagnozować i leczyć! Sprawdź, na czym polega innowacyjne badanie snu przy pomocy prostego w użyciu domowego aparatu. Czym jest be...