Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dentysta charytatywnie przepłynie kanał La Manche

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dentysta charytatywnie przepłynie kanał La Manche

Dentysta charytatywnie przepłynie kanał La Manche

Już za kilka dni brytyjski stomatolog podejmie próbę samotnego przepłynięcia Kanału La Manche. Cel, jaki sobie stawia jest szczytny – zebranie 5000 funtów szterlingów na wsparcie organizacji Dentaid, która działa na rzecz poprawy stanu zdrowia jamy ustnej w Wielkiej Brytanii i za granicą.

Pomiędzy 9. a 15. dniem września – zależnie od panujących warunków atmosferycznych – lekarz dentysta Jim Lafferty zamierza pokonać kanał La Manche oddzielający Wielką Brytanię o Francji. Stomatolog obrał najkrótszą trasę pomiędzy obu państwami, liczącą około 21 mil morskich: z Dover do Calais. Liczy się jednak z koniecznością przepłynięcia nawet 25 mil – ze względu na spodziewane prądy morskie.

Dr Lafferty, stomatolog na co dzień pracujący we własnym gabinecie w Sheffield, planuje pokonać ten dystans w około 12 godzin (rekordzista, australijski pływak Trent Grimsey, potrzebował na to 6 godzin i 55 minut). Nie będzie to proste, zważywszy, że temperatura wody w Kanale o tej porze roku wynosi nie więcej niż 18°C.

Absolwentowi Uniwersytetu w Birmingham towarzyszyć będzie łódź High Hopes. Na jej pokładzie znajdzie się zespół wsparcia, który będzie czuwał przede wszystkim nad stanem zdrowia Lafferty’ego: pomoże uchronić go przed wyczerpaniem oraz hipotermią.

Będą się mną opiekować, karmić mnie, nawadniać oraz nawigować – powiedział Jim Lafferty. – Poza tym będą mnie wspierać, gdy będę chciał się poddać. Kiedy pływasz przez tak długi czas, musisz zachować równowagę między oszczędzaniem energii a trzymaniem się techniki pływania. Jest to dość nudne, ale ważne jest, by zachować koncentrację.

W skład zespołu wchodzi ponadto pilot i obserwator z Channel Swimming and Piloting Federation, najważniejszej brytyjskiej organizacji czuwającej na przebiegiem prób przepłynięcia Kanału (do tej pory, od 1875 roku, La Manche pokonało 2125 osób).

Próba, jaką zamierza podjąć Lafferty, który wcześniej grał m.in. w piłkę wodną i uprawiał triathlon, to nie tylko wyczyn sportowy. Stomatolog liczy na to, że uda mu się w ten sposób zebrać kwotę 5000 funtów szterlingów dla Dentaid – organizacji charytatywnej, która wspiera działania na rzecz poprawy stanu zdrowia jamy ustnej, zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak i poza jego granicami.

Sue Smith, kierownik ds. pozyskiwania funduszy w Deantaid powiedziała: – Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, co Jim robi dla Dentaid. Jest to bardzo trudny, ale zarazem ekscytujący sposób zbierania funduszy na nasze projekty w czasach, gdy więcej ludzi niż kiedykolwiek potrzebuje naszej pomocy.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, o ile na francuskim wybrzeżu Lafferty nie zbliży się do nikogo na odległość 2 m oraz natychmiast uda się w drogę powrotną (tym razem na pokładzie łodzi), nie będzie musiał poddać się kwarantannie.

T.H., źródło: www.dentistry.co.uk


POWIĄZANE ARTYKUŁY

stomatologia - Dentonet.pl
Co trzeci dentysta atakowany słownie przez pacjentów Lekarz

Pandemia koronawirusa to dla wszystkich nowe doświadczenie, z którym wiele osób nie radzi sobie zbyt dobrze. Blokada, obawa o miejsce pracy lub jego utrata, strach o zdrowie własne i najbliższych oraz nałożone ograniczenia – wszystko to może wyzwalać...

Lekarz dentysta i wirusolog o drugiej fali pandemii Lekarz

Już w najbliższy piątek (16 października) o godz. 18:00 na Facebooku odbędzie się premiera dyskusji dr. n med. Łukasza Zadrożnego i dr hab. n. med. Tomasza Dzieciątkowskiego, którzy będą rozmawiać o drugiej fali pandemii koronawirusa z perspektywy le...

przeciwciała - Dentonet.pl
Co szósty brytyjski dentysta ma przeciwciała COVID-19? Lekarz

Członkowie brytyjskich zespołów dentystycznych: lekarze, asystentki oraz higienistki stomatologiczne, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, są zachęcani przez Narodową Służbę Zdrowia o pomoc w zwalczaniu koronawirusa. Brytyjsk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wojciech Golusiński - Dentonet.pl
Dentysta – partner na każdym etapie leczenia nowotworów Lekarz

W diagnostyce, podczas leczenia, w rehabilitacji - na wszelkich polach leczenia nowotworów głowy i szyi onkolodzy potrzebują wsparcia lekarzy dentystów. – Martwi mnie jednak, że tak niewielu lekarzy dentystów chce się tym zajmować – mówi prof. dr hab...

pacjent z SARS-Cov-2 w gabinecie - Dentonet.pl
Lekarz dentysta z Giżycka zakażony wirusem SARS-CoV-2 Lekarz

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje szczegółowe raporty dotyczące liczby zakażeń na koronawirusa w Polsce, a regionalne placówki sanitarne informują o szczegółach. We wtorek jednym z pacjentów z wynikiem dodatnim był stomatolog z Giżycka.  Po t...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres