Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

DENTOnauci są za!

Publikacja:

DENTOnauci są za!

Jednorazowe szczoteczki do zębów mogą okazać się prawdziwym zbawieniem dla tych, którzy bezpośrednio przed wizytą u stomatologa nie mają możliwości należycie zadbać o higienę jamy ustnej.

Nalot na zębach czy nieświeży oddech to krępująca sytuacja, tym bardziej, że niczego nie ukryjemy przed okiem specjalisty. Lepiej więc zawsze dokładnie wyszczotkować powierzchnię zębów.

Za pomocą umieszczonej na stronach naszego portalu ankiety, pytaliśmy Was czy chętnie użylibyście jednorazowej szczoteczki. Zebrane przez nas wyniki jednoznacznie wskazują, że produkt taki ma szanse już niebawem zagościć w wielu gabinetach stomatologicznych. Aż 83,3% oddających swój głos byłoby zainteresowanych ofertą szczoteczek jednorazowych w gabinecie.

W naszej ankiecie blisko 80% ankietowanych (78,9%) nigdy nie skorzystało z jednorazowej szczoteczki z porcją pasty tuż przed badaniem. Sądzimy, że powodem tego był brak dostępności takiego produktu.

Zadaliśmy również pytanie, jak pacjenci postrzegaliby gabinet, który zaoferuje im umycie zębów jednorazową szczoteczką. Blisko 90% ankietowanych stwierdziło, że taką praktykę postrzegałoby lepiej od innych.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niebawem w powszechnym użyciu znajdą się jednorazowe szczoteczki do zębów. Jedynie ekolodzy mogą nie czuć się w pełni usatysfakcjonowani tym pomysłem. Sprawa jest jednak najwyższej wagi, wszak chodzi o higienę i zdrowe zęby.