Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Czy warto upiększać zęby?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Czy warto upiększać zęby?

Ostatnio coraz częściej widujemy osoby (głównie z branży rozrywkowej) z „upiększonymi zębami. Elementami ozdobnymi mogą być zarówno kamienie szlachetne, jak i metale takie jak złoto czy srebro, a nawet platyna. Rozmiar może sięgać nawet szesnastu milimetrów kwadratowych.

Ale czy warto tak „upiększać” swój uśmiech i czy taka procedura nie szkodzi naszym zębom?
Należy stwierdzić, iż techniki stosowane przy umieszczaniu kamieni i metalu nie szkodzą zębom, nie uszkadzają także szkliwa. Ozdoby nazębne używane w stomatologii poddane zostają najpierw specjalistycznym badaniom pod kątem czystości, potem dokonuje się specjalistycznej obróbki, aby wstawione elementy trzymały się mocniej i dłużej.
Wstawianie owych ozdobników nie trwa długo, około 10 – do 12 minut. Jeśli stomatolog zauważy, iż zęby wymagają oczyszczenia, dokonuje zabiegu usunięcia kamienia nazębnego, potem dopiero „montuje” element ozdobny.
Jeśli już zdecydujecie się na tak ekstrawagancką formę upiększenia swojego uśmiechu pamiętajcie o zachowaniu szczególnej higieny jamy ustnej.
Zalecane jest systematyczne używanie szczoteczki najlepiej sonicznej np. SONICARE, która nie tylko doczyści wszelkie trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, ale także wyeliminuje ponad 90% bakterii.
Ponadto zaleca się kontrolę u lekarza stomatologa raz na 2 – 3 miesiące. Ważne jest także to, że cenną ozdobę można usunąć w dowolnym momencie bez szkody dla stanu zębów. (MK)

źródło: www.ukrdental.com/news
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

Paweł Strzelec - Dentonet.pl
Dlaczego nie warto negocjować z pacjentem? [video] Lekarz

- Zdarzają się przypadki, że pacjenci wracają do gabinetu stomatologicznego z żądaniami zwrotu kosztów leczenia, twierdząc, że doszło do błędu lub powikłania. Przestrzegam przed negocjowaniem z pacjentem - mówi w rozmowie z Dentonetem mec. Pawe...

Szczepionka na grypę - Dentonet.pl
Asystentko, higienistko - warto zaszczepić się przeciw grypie Asysta

Jest na 100% pewne, że we wrześniu sezon zachorowań na grypę zbiegnie się z falą zachorowań na COVID-19. Z tego powodu bezwzględnie wszyscy powinniśmy zaszczepić się przeciw grypie – powiedział PAP przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Program...

ROZWIŃ WIĘCEJ
kremy Protefix - Dentonet.pl
Dlaczego warto polecać kremy mocujące nawet przy dopasowanej protezie? Lekarz

Można spotkać się z opinią, że stosowanie kremów mocujących do protez zębowych jest koniecznością przy źle dopasowanej protezie. W obawie o złe postrzeganie doświadczenia protetycznego nie są więc one często polecane przez lekarzy dentystów. Nic bard...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres