Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Colgate smiles

Publikacja:

Colgate smiles

Colgate Smiles to pierwsza na polskim rynku linia past do zębów dostosowana do zmieniającego się wieku dzieci.

Pasty zapewniają ochronę przed próchnicą i zawierają dawkę fluoru odpowiednią dla dzieci na poszczególnych etapach ich rozwoju.

Colgate Smiles dostępne są w 3 wariantach: dla dzieci w wieku 0-2 lata, 2-6 i powyżej 6 lat.

Kształtowanie w dziecku prawidłowych zasad dbania o higienę jamy ustnej wymaga właściwego podejścia ze strony rodziców, wiedzy na temat rozwoju dziecka i stosowania odpowiednich produktów.

Niemowlak i kilkuletnie dziecko mają bowiem zupełnie inne potrzeby w zakresie higieny jamy ustnej niż dorośli. Dlatego rodzice wybierając produkt do mycia zębów dla dzieci, powinni kierować się również wiekiem dziecka.

Dentyści zalecają, by dzienna dawka fluoru w pastach do zębów była zróżnicowana na poszczególnych etapach rozwoju dziecka.

Śmiej się zdrowo z Colgate Smiles

Troszcząc się o zdrowie najmłodszych, firma Colgate-Palmolive wprowadziła na rynek Colgate Smiles – pierwszą linię past do zębów dostosowaną do zmieniających się wraz z wiekiem potrzeb dzieci.

Colgate Smiles dostępne są w 3 wariantach: dla dzieci w wieku do 2 lat,

od 2 do 6 lat i powyżej 6 lat. Poszczególne pasty różnią się zawartością fluoru, która zwiększa się wraz z wiekiem dzieci, a także smakiem – od najbardziej łagodnego do orzeźwiająco miętowego. Formuła każdej z past opracowana została według wytycznych Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej.

Colgate Smiles 0-2

Pasta zapewniająca potwierdzoną klinicznie ochronę przed próchnicą, dostosowana jest specjalnie do potrzeb dzieci w wieku poniżej 2 lat, którym wyrastają pierwsze zęby mleczne. Zawiera niską dzienną dawkę fluoru stosowną w okresie ząbkowania.

Ząbkowanie rozpoczyna się około 6 miesiąca życia i przebiega wcześniej u dziewczynek oraz dzieci urodzonych terminowo niż u chłopców i wcześniaków.

Colgate Smiles 2-6

Pasta dostosowana jest do potrzeb dzieci w wieku od 2 do 6 lat, które mają wszystkie zęby mleczne i rozwijające się stałe zęby trzonowe.

Pasta zawiera specjalnie dobraną dawkę fluoru gwarantującą ochronę przeciwpróchniczą.

Stosując pastę z fluorem u maluchów należy pamiętać, aby nakładać niewielką ilość pasty (u dzieci, które nie potrafią wypluwać pasty, ilość ta nie powinna być większa niż wielkość paznokcia najmniejszego paluszka dziecka) oraz wcierać pastę we włosie szczotki, aby dziecko jej nie połykało.

Colgate Smiles 6+

Pasta gwarantująca potwierdzoną klinicznie ochronę przed próchnicą, dostosowana jest specjalnie do potrzeb dzieci starszych, powyżej 6 roku życia, które mają zarówno zęby mleczne, jak i stałe.

Pasta zawiera wyższą dzienną dawkę fluoru odpowiednią dla dzieci mających już stałe zęby. Pasta ma świeży miętowy smak i nasycona jest rozpuszczalnymi kryształkami w kształcie gwiazdek.

Pasty Colgate Smiles dostępne są w kolorowych, stojących tubach.

W pielęgnacji jamy ustnej najmłodszych bardzo ważne jest wieczorne mycie zębów, gdyż w nocy wydzielanie śliny jest obniżone, co sprzyja powstawaniu płytki nazębnej i sprawia, że zęby stają się bardziej podatne na rozwój próchnicy.

Colgate Smiles to produkty, które „rosną” razem z dzieckiem, czyli są dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci na poszczególnych etapach ich rozwoju.

W rodzinie Colgate Smiles, poza pastami, znaleźć można także szczoteczki, których rozmiar i rodzaj włókien dopasowany jest do wielkości jamy ustnej i uzębienia dziecka.

Szczoteczki mają centralnie ułożone błękitne włókna, pomagające odmierzyć odpowiednią ilość pasty.

W rodzinie szczoteczek Colgate Smiles znajdują się: Moja Pierwsza Szczotka Colgate (0 – 2 lata), Colgate Uśmiech Malucha (2 – 5 lat) oraz Colgate Uśmiech Starszaka (5+).

materiały promocyjne Colgate


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ekologia
Colgate-Palmolive: recykling tubek od past jest możliwy Lekarz

Firma Colgate-Palmolive konsekwentnie podąża wyznaczoną przez siebie drogą zrównoważonego rozwoju. Nadrzędnym celem firmy jest wprowadzenie bardziej przyjaznych środowisku produktów oraz wzmacniania proekologicznych nawyków w milionach domów w Polsce...

Smiles for America
Smiles for America: piękniejsze uśmiechy bohaterów Lekarz

Smiles for America to nowy projekt, w który zaangażowana jest grupa 50 cenionych lekarzy dentystów reprezentujących 50 stanów USA. Stomatolodzy łączą siły, aby zapewnić piękny uśmiech 50 wybranym osobom uznanym za bohaterów Ameryki – w tym policjanto...

dentobus USA
„Brighter Smiles, Brighter Futures”. Dentobusem przez USA Lekarz

Gabinety dentystyczne na kółkach udzielające pomocy potrzebującym są obecne niemal pod każdą szerokością geograficzną. Nie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie duży odsetek obywateli nie posiada ubezpieczenia medycznego, a jeszcze większy ubez...