Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Cierpisz z powodu otyłości? Uważaj na pracę!

Brak komentarzy | Publikacja:

Cierpisz z powodu otyłości? Uważaj na pracę!

Już niebawem pracodawcy mogą w szczególny sposób „zadbać” o swoich puszystych pracowników, skłaniając ich do zrzucenia zbędnych kilogramów. Według amerykańskich badaczy otyłość powiązana z cukrzycą pogarsza efektywność i wydajność w pracy.

Badacze przebadali ponad 7 tysięcy osób. Zwrócili szczególną uwagę na ilość dni, jakie opuścili oni w pracy, efektywność i sprawność w wykonywaniu codziennych zadań.

W przypadku pracowników cierpiących z powodu otyłości, dodatkowo obciążonych dolegliwościami cukrzycy typu 2, odnotowano absencję w pracy sięgającą od 11 do 15% czasu jej trwania. Dla porównania osoby bez nadwagi opuszczały 9% swojego czasu pracy. Sprawność wykonywania codziennych czynności zawodowych wśród otyłych spadała o 20 do 34% w porównaniu z grupą osób zdrowych.

Na wyniki tych badań mogą poważnie zwrócić uwagę pracodawcy. Osoby o szczupłej sylwetce i zdrowe będą postrzegane jako element sukcesu i powodzenia całej firmy.

Warto tu wspomnieć, że otyłości, która często spowodowana jest złymi nawykami żywieniowymi towarzyszy cały szereg chorób ogólnoustrojowych i dolegliwości. Problem otyłości tylko pozornie nie dotyczy stanu zdrowia jamy ustnej. Otyłości często towarzyszy cukrzyca, a jej z kolei choroby dziąseł.

Problemy z przewodem pokarmowym mogą dotyczyć wrzodów żołądka, nadkwaśności, zarzucania kwaśnej treści z żołądka. Wszystko to sprzyja zmianie pH w jamie ustnej w kierunku większej kwasowości, rozwojowi próchnicy, erozji szkliwa, pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu z ust.

inf. własne


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ŚOI - Dentonet.pl
Braki środków ochrony wstrzymają pracę gabinetów w UK? Lekarz

Praktyki dentystyczne na terenie Wielkiej Brytanii pozostają otwarte podczas obecnej blokady (trwającej od 5 listopada), ale tamtejsi lekarze stomatolodzy coraz głośniej wyrażają obawy o ich funkcjonowanie w cieniu pandemii COVID-19. Badanie ankiet...

higiena jamy ustnej - Dentonet.pl
USA: czy z powodu COVID-19 pacjenci zaniedbali zdrowie jamy ustnej? Lekarz

Mimo ograniczeń oraz zagrożeń, jakie wiążą się z pandemią koronawirusa, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie zrezygnowali z dbania o higienę jamy ustnej. Co więcej, pod tym względem jest nawet lepiej niż na krótko przed pojawieniem się COVID-19. Takie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji