Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Cement PANAVIA™ Veneer LC: ekspert od licówek

Publikacja:
Cement PANAVIA™ Veneer LC: ekspert od licówek

Cement PANAVIA™ Veneer LC: ekspert od licówek

Wykonanie licówek to prawdziwe wyzwanie. Oczekiwania estetyczne pacjentów są nadzwyczajnie wysokie, a praca z ekstremalnie cienkimi licówkami bywa trudna ze względu na ich nieretencyjną budowę. Adhezja podczas zabiegu cementowania musi być wręcz doskonała. W celu sprostania tym wymaganiom i uzyskania długotrwałego efektu, wybór, nie tylko materiału odtwórczego, ale i wysokoestetycznego, łatwego w pracy, wytrzymałego cementu, jest kluczowym elementem sukcesu klinicznego. Nowy system PANAVIA™ Veneer LC, produkcji Kuraray Noritake Dental Inc., tworzy spójny zestaw, składający się z primera do tkanek zęba PANAVIA™ V5 Tooth Primer, cementu PANAVIA™ Veneer LC Paste i silanu CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS. Wszystkie razem zapewniają wymagane właściwości optyczne, adhezyjne oraz odpowiedni handling, czyli łatwość pracy.

PANAVIA™ Veneer LC licuje z estetyką – na wiele sposobów gwarantuje wysokoestetyczne rezultaty. Cztery różne odcienie z kompatybilnymi pastami try-in, pozwalają lekarzowi na realizację indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wizualizację efektu końcowego jeszcze przed cementowaniem. Doskonała konsystencja cementu i możliwość aplikacji w bardzo cienkich warstwach, ułatwia osadzenie licówek oraz zapewnia wysokoestetyczne przejście licówki w ząb. PANAVIA™ Veneer LC wykazuje doskonałą stabilność koloru, polerowalność oraz utrzymywanie połysku. Sprawia to, że granica cementowania przez długi czas pozostaje niedostrzegalna.

Podczas cementowania licówek, w celu utrzymania pola zabiegowego w suchości i czystości, zalecane jest osadzanie wielu punktów protetycznych na raz. Ze względu na długi czas pracy, wynoszący 200 sekund*, PANAVIA™ Veneer LC jest zalecana do pracy w technice jednoczesnego cementowania. W ten sposób wszystkie licówki mogą być osadzane jednocześnie, bez ścigania się z czasem wiązania materiału. Wysiłek i czas całego zabiegu są dodatkowo ograniczone dzięki idealnej konsystencji cementu PANAVIA™ Veneer LC. Gwarantuje ona brak klejenia do narzędzi, zapobiega przemieszczaniu i spływaniu licówek z filarów, nadmiary są łatwe do usunięcia a granica cementowania doskonale się poleruje.

Wysoka i stabilna w czasie siła wiązania z tkankami zęba została uzyskana dzięki technologii wiązania kontaktowego (touch-cure technology), opracowanej przez Kuraray Noritake Dental Inc.. Polimeryzacja połączenia adhezyjnego zęba i cementu rozpoczyna się z chwilą aplikacji materiału PANAVIA™ Veneer LC na filar pokryty primerem PANAVIA™ V5 Tooth Primer. Jednocześnie nie wpływa to na czas wiązania cementu w okolicy uzupełnienia protetycznego. W ten sposób uzyskano dodatkowe uszczelnienie połączenia z zębem, bez skracania czasu plastyczności cementu. Wysoka siła wiązania adhezyjnego do materiałów protetycznych uzyskiwana jest po zastosowaniu silanu CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS, o udowodnionym działaniu z szeregiem materiałów, wykorzystywanych w protetyce (ceramiki szklane, cyrkon, stopy metali, kompozyt).

Będąc kombinacją innowacyjnych oraz sprawdzonych rozwiązań, PANAVIA™ Veneer LC spełnia wszystkie oczekiwania w kontekście estetyki, dokładności i wydajności cementowania licówek. Więcej informacji o cemencie PANAVIA™ Veneer LC oraz całej rodzinie wysokowydajnych cementów kompozytowych dostępne jest na stronie https://www.kuraraynoritake.eu/pl/panavia-veneer.

*Czas pracy w świetle otoczenia (8000 luksów)


POWIĄZANE ARTYKUŁY

jajka
Ekspert: osoby zdrowe mogą jeść 12 jaj na tydzień Pacjent

Osoby zdrowe, bez problemów z cholesterolem, według wskazań WHO mogą jeść 12 jaj na tydzień. Dietetycy mówią wręcz, że jeszcze więcej: dwa dziennie – przekazał PAP prof. Mariusz Korczyński z Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przy...

Dawid Pisuk
Zalety nieszablonowych licówek. "Pokazujmy pacjentom alternatywy" Lekarz

– Nie do końca zgadzam się z ogólnym uśrednieniem estetyki. Żyjemy w czasach optymalizacji naszej pracy, musimy dbać o płynność naszych praktyk, natomiast rykoszetem dostaje ogólny kanon piękna – mówi lek. dent. Dawid Pisuk, absolwent PUM, pasjonat s...

licowki fluoroza
Zastosowanie licówek u pacjentów z zaawansowaną fluorozą Lekarz

Badanie, którego wyniki zostały opublikowane w dniu 17 lutego na stronie internetowej „BMC Oral Health” dowodzi, że licówki ceramiczne, jako uzupełnienie minimalnie inwazyjne, zachowujące strukturę zęba i zapewniające długotrwały efekt estetyczny mog...