Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

Wiele osób chciałoby wyleczyć wady zgryzu i cieszyć się idealnie prostymi zębami, ale z drugiej strony – wizja noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego jest dla nich co najmniej krępująca. Idealnym rozwiązaniem jest dla nich aparat lingwalny, zwany też aparatem językowym lub incognito.

Aparat lingwalny różni się od innych tego typu urządzeń miejscem, w którym jest umocowany. Umieszcza się go bowiem na wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny. To bardzo ciekawa opcja dla osób, które chciałyby wyleczyć wady zgryzu oraz wyprostować zęby, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Z uwagi na bardzo wysoką estetykę  oraz wykorzystywane materiały najwyższej jakości ceny aparatu językowego są jednak znacznie wyższe. Na koszty wpływa również indywidualnie wykonywany każdy pojedynczy zamek, który jest idealnie dopasowywany do poszczególnych zębów. Z drugiej jednak strony, przynosi to efekty w postaci bardzo precyzyjnego wyprostowania zębów.

Różnice pomiędzy aparatami językowymi oraz zewnętrznymi nie dotyczą jedynie umiejscowienia oraz cen. W przypadku tych pierwszych wykorzystuje się zupełnie inne rodzaje łuków oraz nie ma konieczności montowania pierścieni. Co więcej, zastosowanie bardzo cienkich łuków oraz wewnętrznych zamków lingwalnych nie zaburza pracy systemu więzadłowo-nerwowego, przez co leczenie jest bardziej komfortowe oraz krótsze.

Aparaty lingwalne sprawdzają się w przypadku wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, choć nie są one wskazane dla dzieci z uzębieniem mlecznym. Są idealne do leczenia wszystkich wad zgryzu, w tym również skomplikowanych przypadków zębów zatrzymanych. Oczywiście przed zamontowaniem konieczne jest zaleczenie wszystkich ubytków oraz chorób przyzębia.

Założenie aparatu lingwalnego wymaga kilku wizyt u ortodonty. W pierwszej kolejności są pobierane wyciski zębów, na podstawie których tworzy się model gipsowy. Następnie jest on wysyłany do laboratorium, gdzie specjaliści przygotowują idealnie dopasowane do kształtu zębów zamki, przez które następnie przeprowadzany jest łuk protetyczny. Co ważne, do produkcji aparatów lingwalnych nie stosuje się niklu, który jest metalem alergizującym.

Specjaliści twierdzą, że aparaty językowe zapewniają zupełnie niewidoczny sposób leczenia, jego krótszy czas oraz duży dyskomfort. Do minusów zalicza się z pewnością wyższa niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych cena.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Komórki macierzyste można uzyskać także z miazgi zębów Lekarz

Komórki macierzyste z miazgi zęba to przyszłość stomatologii regeneracyjnej. Mogą być również wykorzystywane w onkologii, kardiologii, neurologii, a także ortopedii. Największa ich ilość znajduje się w mleczakach, można je jednak pozyskać także z zęb...

O co pytają pacjenci w NFZ? Protezy, ekstrakcje, wizyty Lekarz

Lista najczęstszych pytań dotyczących stomatologii skierowanych do Narodowego Funduszu Zdrowia przez pacjentów może być dla lekarzy wskazówką. Jakich wątpliwości pacjenci mają najwięcej? Co ich interesuje? Poniżej cytujemy kilka pytań dotyczących naj...

ROZWIŃ WIĘCEJ
wędzidełko językowe - Dentonet.pl
Wędzidełko językowe u dziecka – podcinać czy nie podcinać? Pacjent

Wędzidełko językowe, zwane potocznie żyłką, to pasmo miękkiej i zarazem elastycznej tkanki łączącej dolną część języka z dnem jamy ustnej. Jak wygląda wędzidełko, łatwo możemy sami się przekonać, otwierając ustka i zbliżając język do górnych zębów lu...

Jak pozbyć się wad zgryzu? Praktyczny poradnik dla pacjentów Pacjent

Wady zgryzu są jednymi z tych dolegliwości, które mogą powodować liczne kompleksy. Mogą przyczynić się do tego, że zaczniesz się rzadziej uśmiechać, mniej mówić, a twoje relacje z innymi osobami nie będą dla ciebie zbyt komfortowe. Jednak taką sytuac...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres