Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

Brak komentarzy | Publikacja:
Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

Aparat lingwalny – nowoczesny sposób na proste i piękne zęby

Wiele osób chciałoby wyleczyć wady zgryzu i cieszyć się idealnie prostymi zębami, ale z drugiej strony – wizja noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego jest dla nich co najmniej krępująca. Idealnym rozwiązaniem jest dla nich aparat lingwalny, zwany też aparatem językowym lub incognito.

Aparat lingwalny różni się od innych tego typu urządzeń miejscem, w którym jest umocowany. Umieszcza się go bowiem na wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny. To bardzo ciekawa opcja dla osób, które chciałyby wyleczyć wady zgryzu oraz wyprostować zęby, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Z uwagi na bardzo wysoką estetykę  oraz wykorzystywane materiały najwyższej jakości ceny aparatu językowego są jednak znacznie wyższe. Na koszty wpływa również indywidualnie wykonywany każdy pojedynczy zamek, który jest idealnie dopasowywany do poszczególnych zębów. Z drugiej jednak strony, przynosi to efekty w postaci bardzo precyzyjnego wyprostowania zębów.

Różnice pomiędzy aparatami językowymi oraz zewnętrznymi nie dotyczą jedynie umiejscowienia oraz cen. W przypadku tych pierwszych wykorzystuje się zupełnie inne rodzaje łuków oraz nie ma konieczności montowania pierścieni. Co więcej, zastosowanie bardzo cienkich łuków oraz wewnętrznych zamków lingwalnych nie zaburza pracy systemu więzadłowo-nerwowego, przez co leczenie jest bardziej komfortowe oraz krótsze.

Aparaty lingwalne sprawdzają się w przypadku wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, choć nie są one wskazane dla dzieci z uzębieniem mlecznym. Są idealne do leczenia wszystkich wad zgryzu, w tym również skomplikowanych przypadków zębów zatrzymanych. Oczywiście przed zamontowaniem konieczne jest zaleczenie wszystkich ubytków oraz chorób przyzębia.

Założenie aparatu lingwalnego wymaga kilku wizyt u ortodonty. W pierwszej kolejności są pobierane wyciski zębów, na podstawie których tworzy się model gipsowy. Następnie jest on wysyłany do laboratorium, gdzie specjaliści przygotowują idealnie dopasowane do kształtu zębów zamki, przez które następnie przeprowadzany jest łuk protetyczny. Co ważne, do produkcji aparatów lingwalnych nie stosuje się niklu, który jest metalem alergizującym.

Specjaliści twierdzą, że aparaty językowe zapewniają zupełnie niewidoczny sposób leczenia, jego krótszy czas oraz duży dyskomfort. Do minusów zalicza się z pewnością wyższa niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych cena.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentysta - Dentonet.pl
Ilu jest w Polsce dentystów? GUS będzie liczył w inny sposób Lekarz

Jakiś czas temu pisaliśmy o rozbieżnościach dotyczących liczby lekarzy dentystów publikowanych m.in. przez Eurostat oraz Naczelną Izbę Lekarską. Niedawno do samorządu wpłynęło pismo od prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, w którym wskazano, że GUS...

próchnica u przodków - Dentonet.pl
Na Grenlandii odkryto zęby prassaka sprzed 215 mln lat Lekarz

Jak informuje PAP, polscy paleontolodzy natrafili na mierzący 2 cm fragment żuchwy wraz z dwoma dwukorzeniowymi zębami, który należał do nieznanego dotąd prassaka przypominającego ryjówkę, sprzed 215 mln lat. Jak czytamy, niewielki fragment żuchwy ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
nitkowanie - Dentonet.pl
Irlandia: czy regularnie nitkujesz zęby? Niekoniecznie! Asysta

Nitkowanie zębów zaliczane jest do podstawowych zabiegów z zakresu codziennej higieny jamy ustnej. Stosowanie nici dentystycznych jest istotne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim pomaga w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Jed...

Fałszywy dentysta - Dentonet.pl
Zęby jak z obrazka, czyli o stomatologii w malarstwie Lekarz

Sądząc po pracach plastycznych sprzed kilkuset lat, zakres ówczesnej stomatologii był mocno zawężony. Prawie nie widać na nich profilaktyki, codziennej higieny jamy ustnej, ówcześnie stosowanych (z rzadka!) metod leczenia. Na obrazach dawnych mistrzó...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji