Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Zrób wiosenne porządki

Brak komentarzy | Publikacja:
Zrób wiosenne porządki

Zrób wiosenne porządki

„Wiosenne porządki” to określenie kojarzy nam się zazwyczaj ze sprzątaniem mieszkania, myciem okien oraz porządkowaniem ubrań w szafie. Jednak, aby wiosna przyniosła radość, my przypominamy o wiosennych porządkach także w jamie ustnej.

Zima to okres, w którym tracimy z organizmu dużo mikroelementów oraz substancji odżywczych, zimą jemy także więcej słodyczy, by poprawić sobie nastrój, nie bez znaczenia jest również wpływ mroźnego powietrza na szkliwo naszych zębów. Dlatego zrób sobie wiosenny prezent – udaj się do dentysty.

Ważną sprawą jest, by po zimie sprawdzić stan zdrowia jamy ustnej, wyleczyć wszystkie ubytki, pokryć ubytki w szkliwie, a nawet pokruszenia zębów. Warto także pomyśleć o oczyszczeniu zębów z kamienia, aby miały bielszy i ładniejszy wygląd. Wiosna to czas, gdy częściej się uśmiechamy, chodzimy na randki, spotykamy ze znajomymi – nie pozwól, by bolące zęby psuły ci radość ze spotkań czy sprawiały, że będziesz czuł się niepewnie w towarzystwie.

Wiosna to także ostatni dzwonek, jeśli okazałoby się, że potrzebujesz poważniejszego i dłuższego leczenia stomatologicznego. Po pierwsze dlatego, że już za chwilę będziesz to leczenie odkładać na jesień, ponieważ przyjdzie czas urlopów i wyjazdów letnich, po drugie – wszelkie zabiegi chirurgiczne stomatologiczne warto wykonać jeszcze teraz, gdy temperatura za oknem nie jest zbyt wysoka, a rany goją się szybciej.

Jeśli Twoje zęby po przeprowadzonej kontroli u stomatologa okażą się zdrowe, zafunduj sobie coś ekstra – np. wybielanie, piaskowanie, bonding. Jest wiele nieinwazyjnych zabiegów stomatologicznych, które pozwolą Ci poczuć się naprawdę atrakcyjnym na wiosnę. Zapytaj o nie swojego stomatologa.

 

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dentonet - jak uniknąć parodontozy?
UK: stomatologia „zrób to sam” praktykowana w 25% rodzin Lekarz

Podczas blokady spowodowanej przez pandemię COVID-19, która obowiązywała od marca do początku czerwca br., w większości brytyjskich gabinetów nie prowadzono leczenia. W tym czasie mieszkańcy co czwartego gospodarstwa domowego na terenie Zjednoczonego...

konkurs foto 6 - Dentonet.pl
Podejdź bliżej i zrób portret [wakacyjny konkurs fotograficzny] Lekarz

W poprzednim odcinku naszego poradnika fotograficznego podpowiadaliśmy, jak wykorzystać niezwykłe właściwości „błękitnej” i „złotej” godziny. Dziś dowiecie się, jak przy pomocy aparatu fotograficznego zrobić dobry portret!Czas wakacji. Wyjeżdżasz w n...

konkurs foto5
Zrób zdjęcie, wygraj szczoteczkę Genius! [konkurs fotograficzny] Asysta

- Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w II edycji wakacyjnego konkursu fotograficznego, organizowanego przez portal Dentonet - mówi Joanna Stępień, ekspert kliniczny Instytutu Blend-a-med Oral-B.Instytut Blend-a-med Oral-B jest partnerem i sponso...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji