Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Zeszłotygodniowe tematy 6-12 IV

Publikacja:
Zeszłotygodniowe tematy 6-12 IV

Zeszłotygodniowe tematy 6-12 IV

W minionym tygodniu dużo miejsca poświęciliśmy tematyce związanej z prowadzeniem gabinetu stomatologicznego. Z największym zainteresowaniem spotkał się tekst „Czego pacjenci oczekują od praktyki stomatologicznej?”. Pisaliśmy w nim o potrzebach pacjentów, z których stomatolodzy nie zawsze zdają sobie sprawę.

Poruszyliśmy również tematykę skutecznego motywowania pracowników. Wielu szefów i managerów narzeka, że ich pracownicy nie chcą się angażować w pracę lub nie stają w niej na wysokości zadania. Nie zawsze jednak wynika to z ich złej woli lub lenistwa – często potrzeba właściwego do nich podejścia. („Gdy twój personel nie chce wysilać się w pracy…”).

A jak reagować na agresywnych pacjentów? Tacy pacjenci w placówce medycznej czy gabinecie stomatologicznym nie należą do rzadkości. O tym w tekście „Jak postępować z agresywnym pacjentem?”.

Po bardzo udanej I Ogólnopolskiej Konferencji Higienistek i Asystentek Stomatologicznych – czas na II edycję tego wydarzenia, które podkreśla ważną rolę tych grup zawodowych we współczesnej stomatologii. „Profesjonalna periohigiena” – to tytuł spotkania, które odbędzie się w najbliższy weekend w auli 1000 Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska (czytaj: „Wydarzenie edukacyjne dla higienistek i asystentek stomatologicznych”).

 

BZ


POWIĄZANE ARTYKUŁY