Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Zalety picia czerwonego wina

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Zalety picia czerwonego wina

Naukowcy wskazują na skuteczność spożywania umiarkowanych ilość trunku pomiędzy posiłkami. Od dawana wiadomo, że alkohol skutecznie eliminuje drobnoustroje.


 

Dlatego też badacze z Uniwersytetu w Pawii we Włoszech postanowili sprawdzić, czy składniki czerwonego wina inne niż alkohol wykazują zdolności bakteriobójcze.
 

 

Szczególną uwagę zwrócono w kierunku streptokoków – bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy zębów.
 

 

W warunkach laboratoryjnych badacze pozbawili wino alkoholu wykorzystując do tego technikę o nazwie zagęszczanie próżniowe.


 

W kolejnym etapie swoich badań naukowcy zajęli się hodowlą bakterii o nazwie Streptococcus mutans, która przy wykorzystaniu cukrów doprowadza do powstania procesów chemicznych zapoczątkowujących rozwój próchnicy.
 

 

Wino pozbawione alkoholu utrudniało szkodliwym mikroorganizmom osiadanie na powierzchni zębów. Włoscy naukowcy odkryli, że wino wykazuje działanie przeciwpróchnicowe dzięki obecności w swym składzie przeciwutleniających flawonoidów.
 

 

Substancje te występują w pestkach i skórce winogron. Nie badano przy tym skuteczności działania soków wytwarzanych na bazie winogron.
 

 

na podstawie discovery.com


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

telestomatologia - Dentonet.pl
Telestomatologia – zalety wizyty online Lekarz

Diagnoza pacjenta w gabinecie stomatologicznym niekiedy wymaga – zwłaszcza w bardziej złożonych przypadkach – uzyskania opinii innego lekarza. Może być to jednak trudne: trzeba ponownie umówić się na wizytę, co wymaga czasu i generuje dodatkowe koszt...

Zalety zakupów przez Internet dla lekarza dentysty - poradnik Lekarz

Lekarze stomatolodzy – zwłaszcza ci prowadzący własne gabinety i kliniki – rzadko mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie na leczenie pacjentów. Obowiązkiem, który zabiera mnóstwo czasu, jest dla nich także zarządzanie gabinetem, na które składa się m....

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres