Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

X Sympozjum CEIA

Publikacja:
X Sympozjum CEIA

X Sympozjum CEIA

Różnorodność doniesień naukowych oraz wyników klinicznych dotyczących leczenia implantoprotetycznego niejednokrotnie wzbudza wiele kontrowersji – wciąż trudno jest podejmować właściwe decyzje, szczególnie w trudnych terapeutycznie przypadkach – mówi dr hab. n. med. Piotr Majewski, dyrektor Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii (CEIA).

Jubileuszowe Sympozjum „Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii” odbędzie się już po raz dziesiąty w Krakowie (24, 25 października, 2014 r.). Uznane w świecie autorytety, specjalizujące się w estetycznej rekonstrukcji uzębienia, w ramach dorocznego spotkania sympatyków implantologii i stomatologii estetycznej podzielą się doniesieniami naukowymi i własnym, długoterminowym doświadczeniem. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się:

* Dr n. med. Francesco Amato – stomatologii uczył się we Włoszech, podyplomowe studia odbył na New York University College of Dentistry, autor wielu publikacji z zakresu estetyki w implantoprotetyce i protetyce.

* Prof. Stephen Chu – wieloletni współpracownik prof. Dennisa Tarnowa, twórca znanych na całym świecie „przymiarów estetycznych Chu” (instrumentów pomiarowych do przewidywalnej korekty zębów i przyzębia, dystrybuowanych przez firmę HuFriedly), znakomity protetyk z ponad 25-letnim doświadczeniem, autor przełomowych prac dotyczących dopasowania kolorystycznych komunikacji w stomatologii estetycznej oraz estetycznej stomatologii odtwórczej.

* Dr hab. n. med. Piotr Majewski – implantolog z ponad 25-letnim doświadczeniem, studia ukończył na UJ w Krakowie. Podyplomowe studia uzupełniające odbył na Uniwersytecie w Melbourne (Australia). Dodatkowo szkolił się w ośrodkach implantologicznych w USA, Szwecji, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Autor kilkudziesięcu artykułów naukowych z zakresu implantoprotetyki i regeneracji. Jako pierwszy powołał w Polsce pracownię implantologii (IS CM UJ) w Krakowie. Dyrektor podyplomowego międzynarodowego programu przy New York University CD. Od ponad 10 lat jest dyrektor CEIA.

W ogólnym zarysie tematyka Sympozjum będzie dotyczyła planowania leczenia, przyczyn i sposobów leczenia komplikacji w leczeniu implantoprotetycznym, a także problemów związanych z występowaniem i leczeniem periimplantitis.
Autorskie podejście do planowania i leczenia implantoprotetycznego w strefie estetycznej przedstawi m.in. prof. Stephen Chu. Jego metoda jest dzisiaj stosowana w wielu ośrodkach implantologicznych na całym świecie. Będziecie Państwo mieli okazje zaznajomić się bezpośrednio z tą koncepcją i być może w przyszłości stosować ją we własnej praktyce.
Pełen program dostępny na www.ceia.pl

OSOBY, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ I ZAPŁACĄ JUŻ DZIŚ – ZAPŁACĄ MNIEJ

Kontakt i bliższe informacje: www.ceia.pl; edukacja@dental-depot.com;
nr tel.: (71) 335 70 71

 


 

 

B.Z.
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

sympozjum
Polskie wątki na sympozjum „Prevention of Oral Diseases” Lekarz

Prof. dr hab. Elżbieta Paszyńska oraz dr hab. Małgorzata Pawińska wzięły udział w międzynarodowym sympozjum „Prevention of Oral Diseases” poświęconemu zastosowaniu hydroksyapatytu w profilaktyce i leczeniu chorób jamy ustnej. Wydarzenie odbyło się po...

Stomatologia Lublin
50 lat lubelskiej stomatologii – konferencja, sympozjum i wystawy Lekarz

Zbliża się najważniejszy moment obchodów 50-lecia nauczania stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W dniach 8-9 grudnia 2023 r. odbędzie się konferencja naukowa „Określenie standardów bezpieczeństwa pacjenta w opiece stomatologicznej” po...