Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Wysoka śmiertelność palaczy

Brak komentarzy | Publikacja:

Wysoka śmiertelność palaczy

Brytyjskie firmy ubezpieczeniowe opublikowały dane mówiące o zwiększonej śmiertelności wśród osób palących w porównaniu do niepalących.
 

 

Dane opublikowała organizacja Continuous Mortality Investigation Bureau (CMI) na łamach dziennika The Guardian.
 

 

Analizę przeprowadzono na podstawie polis ubezpieczeniowych na życie pochodzących ze wszystkich brytyjskich firm ubezpieczeniowych.
 

 

Z przeprowadzonych badań wynika, że niebezpieczeństwo zgonu palacza, który przekroczył 40. rok życia jest – przed 60-ką – o 100% wyższe niż w tej samej grupie wiekowej ale nie sięgającej po papierosa. Ten sam procent w ub. roku wynosił dla mężczyzn 70%.
 

 

Jeszcze gorzej statystyka ta wygląda w przypadku Brytyjek, gdzie odsetek ten wynosi obecnie aż 117%!
 

 

Prezes CMI Brian Ridsdale ostrzega, że statystyka ta może być jeszcze gorsza albowiem wiele osób wypełniających deklaracje zataja fakt palenia tytoniu a ewentualny wcześniejszy zgon „zalicza się” grupie niepalących.
 

 

– Średnio śmiertelność w grupie palaczy jest dwukrotnie wyższa od grupy niepalących. Szczególnie dotyczy to osób w wieku 50 – 80 lat – dodaje prezes CMI.

 

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

COVID-19 - Dentonet.pl
Śmiertelność hospitalizowanych z COVID-19 w Polsce - 6,2% Lekarz

W Polsce śmiertelność wśród osób hospitalizowanych z COVID-19 wynosiła 6,2%, a wśród samych hospitalizowanych dorosłych 7,3% – wynika z danych zebranych w ramach badania SARSTer Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Snaliza...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji