Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Współczucie dla Konstantego Radziwiłła

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Współczucie dla Konstantego Radziwiłła

Współczucie dla Konstantego Radziwiłła

W wypadku kandydata na nowego ministra zdrowia nie było niespodzianki. Dr n. med. Konstanty Radziwiłł, obecny sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej, a w ubiegłej kadencji pełniący funkcję wiceprezesa NRL, był typowany już wcześniej. Jego sylwetkę przedstawiliśmy na stronach portalu Dentonet.pl tutaj.

Jednocześnie jest kandydatem, wobec którego jest najmniej kontrowersji, czego nie można powiedzieć o innych desygnowanych na ministerialne stanowiska w nowo tworzonym rządzie. Co także nie oznacza, że to będzie łatwe ministerstwo. A świadczy o tym już chociażby środowiskowy głos współczucia.

Na łamach Gazety Prawnej Krzysztof Bukiel – specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy współczuje Konstantemu Radziwiłłowi. Jego zdaniem minister zdrowia ma niewdzięczną rolę, ponieważ sam nie może nic zrobić. Zdaniem doktora Bukiela wszelkie kluczowe decyzje podejmuje premier.

Nie wdając się w politykę i pozostawiając przyszłemu ministrowi zdrowia batalię o samodzielność decyzji, warto przypomnieć, że istotnie przed nim wiele wyzwań. Jako sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej zdecydowanie ma pełną listę zadań, których realizację postulowała NRL.

Wśród podnoszonych zagadnień są także i te o kluczowym znaczeniu dla stomatologów. I to zarówno dotyczące samych lekarzy jak i pacjentów. Nie dość wspomnieć o zwiększeniu liczby miejsc i podwyżkach dla rezydentów, likwidacji staży podyplomowych poprzez niedostateczne zabezpieczenie opieki stomatologicznej dla dzieci i seniorów.

Szczególnie ta ostatnia sprawa kładzie się cieniem na stan zdrowia jamy ustnej dzieci i seniorów. Statystyki są alarmujące, a gabinetów w szkołach nie przybywa, a większość seniorów nie ma własnych zębów.

Czy nowy minister zdrowia postawi problemy stomatologiczne wśród swoich priorytetów i czy uda się to bez podwyższenia składki zdrowotnej czas pokaże.

ab

 


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres