Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Oddziały wojewódzkie NFZ-u: wrześniowe trasy dentobusów

Publikacja:
Oddziały wojewódzkie NFZ-u: wrześniowe trasy dentobusów

Oddziały wojewódzkie NFZ-u: wrześniowe trasy dentobusów

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia publikują wrześniowe plany pracy dentobusów.

Dentobus jest stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym fotelem, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 18. lat, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną przede wszystkim dzieciom w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

W województwie opolskim dentobus odwiedzi m.in. Grabinę, Sidzinę, Łącznik oraz Korfantów. Szczegółowy harmonogram postojów dentobusa we wrześniu znaleźć można na stronie -> http://www.nfz-opole.pl/aktualnosci/aktualnosci-i-komunikaty/dentobus-w-wojewodztwie-opolskim-harmonogram-postojow-wrzesien-2019,2049.html

W województwie lubuskim w dniach 3-30 września 2019 r. dentobus zawita do miejscowości Bogdaniec, Lubiszyn, Ściechów, Bobrówko, Dąbroszyn, Bobrowice, Czarnów, Drezdenko, Wymiarki, Witoszyn oraz Trzebiechów. Pełen harmonogram znajduje się na stronie -> https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/1145/Trasy_dentobusu/.

Na Mazowszu we wrześniu br. dentobus odwiedzi Kąty, Regut, Podbiel, Ostrów, Celestynów, Stara Wieś, Józefów, Ustanów, Reguły, Raszyn-Rybie, Kozłów Szlachecki, Zakręt, Nowa Sucha, Kozłów Biskupi, Osuchów i Wiązowna. Szczegółowy plan pracy mobilnego gabinetu znaleźć można na stronie -> http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/harmonogram-postoju-dentobusu-na-mazowszu-we-wrzesniu,328.html.

W województwie warmińsko-mazurskim dentobus pojawi się m.in. w Ostródzie, Pasywiu, Barczewie oraz Morągu. Z całym harmonogramem pracy dentobusa we wrześniu br. zapoznać się można na stronie -> http://www.nfz-olsztyn.pl/dentobus/stacjonowanie-dentobusu-na-terenie-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-w-okresie-ix-2019,13.html.

W Zachodniopomorskiem dentobus odwiedzi we wrześniu trzy miejscowości. W dniach 2-6 września w godz. 8:00-14:00 stacjonować będzie przy urzędzie gminy w Starym Czarnowie przy ul. św. Floriana 10. W dniach 9-10 września od 8:00 do 14:00 pojawi się w Starej Dąbrowej 20. Z kolei w dniach 23-27 września będzie czekał na pacjentów przy urzędzie gminy w Sławnie (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9).

Przegląd i lakowanie zębów w szkołach, leczenie ubytków w domach dziecka i innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do opieki stomatologicznej. Od początku funkcjonowania w dentobusie przebadano blisko pięć tysięcy dzieci. Spędziliśmy dzień w dentobusie w Szkole Podstawowej w Petrykozach koło Łodzi.

Aleksandra Filipiak

Fot. Ministerstwo zdrowia


POWIĄZANE ARTYKUŁY

konkurs NFZ
Oddziały NFZ-u ogłaszają konkursy stomatologiczne Lekarz

Kujawsko-pomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs dotyczący udzielania świadczeń chirurgii stomatologicznej i periodontologii na obszarze Bydgoszczy. Z kolei lubelski NFZ poszukuje dentystów do gabinetów szkolnych. Jak...

dentobusy Planmeca
Pięć wyposażonych dentobusów wkrótce pojedzie na Ukrainę Lekarz

Wojna na Ukrainie trwa już od prawie dziesięciu miesięcy i każdego dnia docierają do nas informacje o bombardowaniu miast i wsi, niszczeniu infrastruktury krytycznej oraz kolejnych ofiarach – zarówno wśród obrońców, jak i ludności cywilnej. Pomimo ty...