Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Brak komentarzy | Publikacja:
Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Jak diagnozować pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi zgodnie z najnowszymi kryteriami? Jak postępować w przypadku stanu nagłego i oczekiwania na karetkę? Skąd wynikają błędy w adhezji? Jak usunąć złamane narzędzie? Co jest kluczowe w profilaktyce kobiet w ciąży? Na te oraz wiele innych pytań chcą odpowiedzieć prowadzący warsztaty zaplanowane w ramach 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września).

Każdy lubi naukę poprzez praktykę i chociaż również w tym duchu prowadzone są wykłady Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, to właśnie warsztaty przez wielu uważane są za najcenniejszą formę zawodowej edukacji. Niewielkie grupy, eksperci na wyciągniecie ręki, nowoczesny sprzęt i warunki zbliżone do zabiegowych – te elementy to podstawa każdego warsztatu. Trudno jednak polemizować, że najważniejszy jest temat.

Całoroczna oferta edukacyjna dla lekarzy dentystów oraz higienistek w Polsce jest bardzo bogata. Warsztaty w ramach Kongresu mają jednak w sobie coś wyjątkowego. Tematyka oraz eksperci wybierani byli w taki sposób, aby nauka realizowana była zgodnie z ideą evidence based medicine. Mamy ofertę z różnych dziedzin stomatologii, medycyny estetycznej oraz higieny i profilaktyki. W przypadku stanów nagłych proponujemy coś absolutnie unikalnego -warsztaty w warunkach symulowanego zagrożenia życia z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników. Wszystkie projekty gwarantują najwyższą jakość – zapewnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

CEDE-2

Uczestnicy 3. KUSP mogą wybierać spośród ponad 30 warsztatów. Postanowiliśmy zachęcić do udziału w kilku z nich.

Badanie czynnościowe pacjenta – diagnostyka w parach

Prowadzący: dr n. med. Piotr Jurkowski, dr n. med. Wojciech Kondrat

Czego się nauczysz? W czasie warsztatów z badania czynnościowego uczestnicy nauczą się, jak szybko i skutecznie zbadać pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi, co oznacza zbaczanie żuchwy w czasie odwodzenia, jak odróżnić ból mięśni od bólu stawów skroniowo-żuchwowych i jakie są tego implikacje, które objawy dźwiękowe w stawach są groźne, a których się nie leczy, jak obiektywnie ocenić palpacyjnie bolesność mięśni, jakie należy zastosować wstępne postępowanie lecznicze w zależności od postawionego rozpoznania, dlaczego badanie czynnościowe pacjenta jest niezbędne przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego.

Badanie czynnościowe pacjenta zostanie przedstawione w oparciu o międzynarodowe kryteria diagnostyczne. Po wykładzie wyjaśniającym cel i przebieg badania, kursanci będą badali siebie nawzajem w parach i zapisywali obserwacje w kartach badawczych. Następnie zostaną omówione wyniki badań.

Ogólnoustrojowe stany nagłe (w warunkach symulowanego zagrożenia) – zanim przyjedzie karetka

Prowadzący: wykwalifikowani ratownicy medyczni

Czego się nauczysz? Po ukończeniu warsztatu uczestnik będzie potrafił m.in. uzasadnić wskazanie do podjęcia tlenoterapii biernej, zademonstrować użycie butli tlenowej z reduktorem wraz z różnymi podajnikami tlenu medycznego, przygotować lek do podaży wziewnej z użyciem butli tlenowej i maseczki do nebulizacji, dokonać bezprzyrządowego (rękoczyn czoło-bródka) i przyrządowego udrożnienia dróg oddechowych z użyciem rurki ustno-gardłowej, rurki nosowo-gardłowej, maski krtaniowej i rurki krtaniowej, wykonać wkłucie domięśniowe w przednio-boczną część uda w celu podaży adrenaliny we wstrząsie anafilaktycznym, rozpoznać objawy zatrzymania krążenia i wdraża algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, wykonać bezpieczną defibrylację z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

„Back to the Nature” – biomimetyka w odbudowie adhezyjnej odcinka bocznego

Prowadzący: lek. dent. Daniel Nowakowski

Czego się nauczysz? Uczestnicy dowiedzą się m.in. z czego biorą się błędy w adhezji, jakie są przyczyny niepowodzeń w pracy z kompozytem, jak odtworzyć naturalną wytrzymałość zębów w odcinku bocznym (odbudowa biomimetyczna), jak prawidłowo odbudować punkt styczny. Poznają także zalety materiałów wzmacnianych włóknem szklanym, a także techniki pracy materiałami kompozytowymi (technika warstwowa i technika iniekcyjna). Uczestnicy wykonają na modelach: odbudowę biomimetyczną ubytku klasy 2 z wykorzystaniem kompozytu konwencjonalnego G-ænial Posterior, kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym everX Posterior/everX Flow, formówek sekcyjnych oraz Injection molding technique – odbudowę zęba z obniżoną wysokością zwarciową techniką iniekcyjną EXACLEAR/G-ænial Universal Injectable.

Przygotowanie oraz zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRF

Prowadząca: dr Ewa Ignaczak

Czego się nauczysz? Każdy z uczestników wykona osobiście: pobieranie krwi – wirowanie w zależności od frakcji, przygotowanie sticky bone oraz ibone z użyciem młynka do pozyskiwania materiału z zęba, lub wiertła do pobierania wiórów kostnych, przygotowanie PRF Liquid, przygotowanie opatrunków żelowych PRF, techniki ostrzykiwania, mezoterapię igłową skóry właściwej, wykonywanie membran oraz korków fibrynowych z wykorzystaniem BOX PRF.

CEDE-3

Złamane narzędzie? Tricks and tips jak pozbyć się problemu

Prowadząca: dr n. med. Marta Maciak

Czego się nauczysz? Odseparowanie narzędzia w kanale jest jednym z częstszych powikłań podczas leczenia endodontycznego. Warsztat dedykowany jest lekarzom, którzy spotykają się z tym problemem w swojej codziennej pracy i chcą pogłębić swoja wiedzę. Każdy z uczestników będzie pracować na stanowisku wyposażonym w mikroskop, mikrosilnik endodontyczny i zestaw narzędzi niezbędnych do opracowania komory i kanałów. Praca w małej grupie zapewnia komfort i możliwość natychmiastowej konsultacji z prowadzącym. Celem szkolenia jest poznanie zasad bezpiecznej pracy, nauka, jak zminimalizować ryzyko odseparowania narzędzia w kanale, omówienie różnych technik uzyskania dostępu z wykorzystaniem UD i narzędzi rotacyjnych, przedstawienie dostępnych metod usuwania narzędzi z kanałów.

Nowoczesna endodoncja vs biomechanika zęba

Prowadzący: lek. stom. Artur Sienkiewicz

Czego się nauczysz? Głównym założeniem warsztatu jest przedstawienie wpływu preparacji systemu kanałowego na rokowanie biomechaniczne zęba. Omówiona zostanie konstrukcja oraz właściwości nowego systemu pilników V-Taper2H wraz z niestandardową koncepcją opracowywania kanałów korzeniowych, pozwalającą na oszczędną preparację tkanek zęba, prostotę, bezpieczeństwo i przewidywalność ich użycia – zalety i wady tego podejścia. Dodatkowo, poruszone zostanie zagadnienie dotyczące uzyskiwania dostępu do ujść kanałów korzeniowych w technice oszczędnej preparacji tkanek twardych zęba „conservative access”. Przedstawione zostaną właściwości i sposób stosowania ceramicznych biomateriałów do wypełniania kanałów korzeniowych na przykładzie Bioroot RSC fi rmy Septodont. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję bezpośrednio przedyskutować swoje wątpliwości z prowadzącym oraz samodzielnie przećwiczyć zaprezentowane zagadnienia przy użyciu mikrosilników endodontycznych oraz lup. Każdy z uczestników będzie pracować na stanowisku wyposażonym w mikroskop.

Opieka nad dzieckiem i kobietą ciężarną w zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej

Prowadzące: mgr hig. dypl. Katarzyna Ostrowska, hig. stom. Anna Michalska (warsztat w ramach IV Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek)

Czego się nauczysz? Czy kobiety w ciąży należy się bać? Czy nastolatek gryzie? Co oznaczają dziwne plamki na zębach przedszkolaka? Podczas warsztatów uczestnicy usystematyzują wiedzę z zakresu profilaktyki i higieny tej grupy pacjentów. Zapoznają się z wytycznymi dotyczącymi diety, profilaktyki fluorkowej, profilaktyki kształtowania prawidłowego rozwoju narządu żucia oraz kontroli mechanicznej i chemicznej biofilmu. Wykładowcy przedstawią ciekawe przypadki własnych pacjentów oraz podpowiedzą, jak przeprowadzić wizytę małego i dużego pacjenta.

Targi CEDE 2018 bardzo wyraźnie podkreślały integralność stomatologicznego świata biznesu i nauki. Z oferty 200 wystawców oraz ponad 200 wydarzeń edukacyjnych skorzystało blisko 10 tysięcy uczestników z 71 państw.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

cede2018 6 1
Gwiazdy CEDE 2019 - głosowanie trwa tylko do 19 września Lekarz

37 produktów, zgłoszonych przez 26 wystawców, rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, które potrwa do 19 września, liczą się wyłącznie preferencje internautów. Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, to cztery kategor...

Cede2018 2
Drugi dzień 27. wystawy produktów stomatologicznych CEDE 2018 Lekarz

Piątek jest drugim dniem 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018.  Oprócz targów, uczestnicy mogą brać udział w wykładach, warsztatach, debatach i szkoleniach. 9:00W ramach II Kongresu Unii Stomatologii Polskiej rozpocz...

Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Gra terenowa Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 [video] Lekarz

Dwa poznańskie koziołki bawiły się tak energicznie, że podczas swoich harców potraciły wszystkie ząbki. A teraz, gdy naszła je ochota na pyszne rogale świętomarcińskie, szukają pomocy, by mogły pogryźć smakołyki… Każdy uczestnik wystawy stomatologicz...

ROZWIŃ WIĘCEJ
SF9A0244
Pierwsze warsztaty podczas konferencji Asysdent 2019 [FOTO] Asysta

W piątek w Vinci Clinic przy ul. Wigury 15a w Łodzi odbyły się pierwsze warsztaty VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!Warsztaty praktyczne z pacje...

IMG 8842
Konferencja Asysdent 2019: warsztaty praktyczne [foto] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów praktycznych, które towarzyszyły VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019.Uczestniczki konferencji mogły nie tylko wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Dr Gerhard Seeberger - prezydent FDI - gościem CEDE 2019 Lekarz

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął st...

Kaczmarzyk
O antybiotykach w stomatologii podczas CEDE 2018 Lekarz

Kiedy dentyści powinni stosować antybiotyki, a kiedy nie? O antybiotykoterapii w stomatologii podczas II Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w trakcie targów CEDE 2018 opowie dr hab. n. med. Tomasz Kaczmarzyk....

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

Rekord 1
Próba ustanowienia rekordu Guinnessa podczas konferencji Asysdent 2019 Asysta

Podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019 podjęto oficjalną próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w największej lekcji stomatologicznej na świecie. Wzięło w niej udział 480 asystentek i higienistek ...

turystyka medyczna - Dentonet.pl
CEDE 2019: eksperci o sekretach stomatologii biologicznej Lekarz

Mikrobiolodzy, socjolodzy, endodonci, implantolodzy oraz specjaliści stomatologii laserowej wezmą udział w panelu ekspertów, który – po części - będzie stanowił polską odpowiedź na tezy postawione w filmie „Root cause”, podważającym bezpieczeństwo le...

dentoexpressCEDE-1
Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 – wiedza i dobra zabawa! Lekarz

1333 osoby wzięły udział w grze terenowej Dentoexpress w trakcie wystawy stomatologicznej CEDE 2019. Była to wyjątkowa możliwość, by w przystępny sposób zapoznać się z ofertą partnerów i sponsorów gry, a jednocześnie zdobyć atrakcyjne nagrody.Zasady ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji