Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Brak komentarzy | Publikacja:
Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019

Jak diagnozować pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi zgodnie z najnowszymi kryteriami? Jak postępować w przypadku stanu nagłego i oczekiwania na karetkę? Skąd wynikają błędy w adhezji? Jak usunąć złamane narzędzie? Co jest kluczowe w profilaktyce kobiet w ciąży? Na te oraz wiele innych pytań chcą odpowiedzieć prowadzący warsztaty zaplanowane w ramach 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września).

Każdy lubi naukę poprzez praktykę i chociaż również w tym duchu prowadzone są wykłady Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, to właśnie warsztaty przez wielu uważane są za najcenniejszą formę zawodowej edukacji. Niewielkie grupy, eksperci na wyciągniecie ręki, nowoczesny sprzęt i warunki zbliżone do zabiegowych – te elementy to podstawa każdego warsztatu. Trudno jednak polemizować, że najważniejszy jest temat.

Całoroczna oferta edukacyjna dla lekarzy dentystów oraz higienistek w Polsce jest bardzo bogata. Warsztaty w ramach Kongresu mają jednak w sobie coś wyjątkowego. Tematyka oraz eksperci wybierani byli w taki sposób, aby nauka realizowana była zgodnie z ideą evidence based medicine. Mamy ofertę z różnych dziedzin stomatologii, medycyny estetycznej oraz higieny i profilaktyki. W przypadku stanów nagłych proponujemy coś absolutnie unikalnego -warsztaty w warunkach symulowanego zagrożenia życia z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników. Wszystkie projekty gwarantują najwyższą jakość – zapewnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

CEDE-2

Uczestnicy 3. KUSP mogą wybierać spośród ponad 30 warsztatów. Postanowiliśmy zachęcić do udziału w kilku z nich.

Badanie czynnościowe pacjenta – diagnostyka w parach

Prowadzący: dr n. med. Piotr Jurkowski, dr n. med. Wojciech Kondrat

Czego się nauczysz? W czasie warsztatów z badania czynnościowego uczestnicy nauczą się, jak szybko i skutecznie zbadać pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi, co oznacza zbaczanie żuchwy w czasie odwodzenia, jak odróżnić ból mięśni od bólu stawów skroniowo-żuchwowych i jakie są tego implikacje, które objawy dźwiękowe w stawach są groźne, a których się nie leczy, jak obiektywnie ocenić palpacyjnie bolesność mięśni, jakie należy zastosować wstępne postępowanie lecznicze w zależności od postawionego rozpoznania, dlaczego badanie czynnościowe pacjenta jest niezbędne przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego.

Badanie czynnościowe pacjenta zostanie przedstawione w oparciu o międzynarodowe kryteria diagnostyczne. Po wykładzie wyjaśniającym cel i przebieg badania, kursanci będą badali siebie nawzajem w parach i zapisywali obserwacje w kartach badawczych. Następnie zostaną omówione wyniki badań.

Ogólnoustrojowe stany nagłe (w warunkach symulowanego zagrożenia) – zanim przyjedzie karetka

Prowadzący: wykwalifikowani ratownicy medyczni

Czego się nauczysz? Po ukończeniu warsztatu uczestnik będzie potrafił m.in. uzasadnić wskazanie do podjęcia tlenoterapii biernej, zademonstrować użycie butli tlenowej z reduktorem wraz z różnymi podajnikami tlenu medycznego, przygotować lek do podaży wziewnej z użyciem butli tlenowej i maseczki do nebulizacji, dokonać bezprzyrządowego (rękoczyn czoło-bródka) i przyrządowego udrożnienia dróg oddechowych z użyciem rurki ustno-gardłowej, rurki nosowo-gardłowej, maski krtaniowej i rurki krtaniowej, wykonać wkłucie domięśniowe w przednio-boczną część uda w celu podaży adrenaliny we wstrząsie anafilaktycznym, rozpoznać objawy zatrzymania krążenia i wdraża algorytm podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, wykonać bezpieczną defibrylację z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

„Back to the Nature” – biomimetyka w odbudowie adhezyjnej odcinka bocznego

Prowadzący: lek. dent. Daniel Nowakowski

Czego się nauczysz? Uczestnicy dowiedzą się m.in. z czego biorą się błędy w adhezji, jakie są przyczyny niepowodzeń w pracy z kompozytem, jak odtworzyć naturalną wytrzymałość zębów w odcinku bocznym (odbudowa biomimetyczna), jak prawidłowo odbudować punkt styczny. Poznają także zalety materiałów wzmacnianych włóknem szklanym, a także techniki pracy materiałami kompozytowymi (technika warstwowa i technika iniekcyjna). Uczestnicy wykonają na modelach: odbudowę biomimetyczną ubytku klasy 2 z wykorzystaniem kompozytu konwencjonalnego G-ænial Posterior, kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym everX Posterior/everX Flow, formówek sekcyjnych oraz Injection molding technique – odbudowę zęba z obniżoną wysokością zwarciową techniką iniekcyjną EXACLEAR/G-ænial Universal Injectable.

Przygotowanie oraz zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRF

Prowadząca: dr Ewa Ignaczak

Czego się nauczysz? Każdy z uczestników wykona osobiście: pobieranie krwi – wirowanie w zależności od frakcji, przygotowanie sticky bone oraz ibone z użyciem młynka do pozyskiwania materiału z zęba, lub wiertła do pobierania wiórów kostnych, przygotowanie PRF Liquid, przygotowanie opatrunków żelowych PRF, techniki ostrzykiwania, mezoterapię igłową skóry właściwej, wykonywanie membran oraz korków fibrynowych z wykorzystaniem BOX PRF.

CEDE-3

Złamane narzędzie? Tricks and tips jak pozbyć się problemu

Prowadząca: dr n. med. Marta Maciak

Czego się nauczysz? Odseparowanie narzędzia w kanale jest jednym z częstszych powikłań podczas leczenia endodontycznego. Warsztat dedykowany jest lekarzom, którzy spotykają się z tym problemem w swojej codziennej pracy i chcą pogłębić swoja wiedzę. Każdy z uczestników będzie pracować na stanowisku wyposażonym w mikroskop, mikrosilnik endodontyczny i zestaw narzędzi niezbędnych do opracowania komory i kanałów. Praca w małej grupie zapewnia komfort i możliwość natychmiastowej konsultacji z prowadzącym. Celem szkolenia jest poznanie zasad bezpiecznej pracy, nauka, jak zminimalizować ryzyko odseparowania narzędzia w kanale, omówienie różnych technik uzyskania dostępu z wykorzystaniem UD i narzędzi rotacyjnych, przedstawienie dostępnych metod usuwania narzędzi z kanałów.

Nowoczesna endodoncja vs biomechanika zęba

Prowadzący: lek. stom. Artur Sienkiewicz

Czego się nauczysz? Głównym założeniem warsztatu jest przedstawienie wpływu preparacji systemu kanałowego na rokowanie biomechaniczne zęba. Omówiona zostanie konstrukcja oraz właściwości nowego systemu pilników V-Taper2H wraz z niestandardową koncepcją opracowywania kanałów korzeniowych, pozwalającą na oszczędną preparację tkanek zęba, prostotę, bezpieczeństwo i przewidywalność ich użycia – zalety i wady tego podejścia. Dodatkowo, poruszone zostanie zagadnienie dotyczące uzyskiwania dostępu do ujść kanałów korzeniowych w technice oszczędnej preparacji tkanek twardych zęba „conservative access”. Przedstawione zostaną właściwości i sposób stosowania ceramicznych biomateriałów do wypełniania kanałów korzeniowych na przykładzie Bioroot RSC fi rmy Septodont. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję bezpośrednio przedyskutować swoje wątpliwości z prowadzącym oraz samodzielnie przećwiczyć zaprezentowane zagadnienia przy użyciu mikrosilników endodontycznych oraz lup. Każdy z uczestników będzie pracować na stanowisku wyposażonym w mikroskop.

Opieka nad dzieckiem i kobietą ciężarną w zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej

Prowadzące: mgr hig. dypl. Katarzyna Ostrowska, hig. stom. Anna Michalska (warsztat w ramach IV Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek)

Czego się nauczysz? Czy kobiety w ciąży należy się bać? Czy nastolatek gryzie? Co oznaczają dziwne plamki na zębach przedszkolaka? Podczas warsztatów uczestnicy usystematyzują wiedzę z zakresu profilaktyki i higieny tej grupy pacjentów. Zapoznają się z wytycznymi dotyczącymi diety, profilaktyki fluorkowej, profilaktyki kształtowania prawidłowego rozwoju narządu żucia oraz kontroli mechanicznej i chemicznej biofilmu. Wykładowcy przedstawią ciekawe przypadki własnych pacjentów oraz podpowiedzą, jak przeprowadzić wizytę małego i dużego pacjenta.

Targi CEDE 2018 bardzo wyraźnie podkreślały integralność stomatologicznego świata biznesu i nauki. Z oferty 200 wystawców oraz ponad 200 wydarzeń edukacyjnych skorzystało blisko 10 tysięcy uczestników z 71 państw.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

IMG 8842
Konferencja Asysdent 2019: warsztaty praktyczne [foto] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów praktycznych, które towarzyszyły VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019.Uczestniczki konferencji mogły nie tylko wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a...

Rekord 1
Próba ustanowienia rekordu Guinnessa podczas konferencji Asysdent 2019 Asysta

Podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019 podjęto oficjalną próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w największej lekcji stomatologicznej na świecie. Wzięło w niej udział 480 asystentek i higienistek ...

turystyka medyczna - Dentonet.pl
CEDE 2019: eksperci o sekretach stomatologii biologicznej Lekarz

Mikrobiolodzy, socjolodzy, endodonci, implantolodzy oraz specjaliści stomatologii laserowej wezmą udział w panelu ekspertów, który – po części - będzie stanowił polską odpowiedź na tezy postawione w filmie „Root cause”, podważającym bezpieczeństwo le...

ROZWIŃ WIĘCEJ
cede2018 6 1
Gwiazdy CEDE 2019 - głosowanie trwa tylko do 19 września Lekarz

37 produktów, zgłoszonych przez 26 wystawców, rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, które potrwa do 19 września, liczą się wyłącznie preferencje internautów. Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, to cztery kategor...

CEDE
CEDE 2019 za miesiąc. Dlaczego warto przyjechać do Poznania? Lekarz

28. edycja CEDE 2019 za miesiąc. Ten materiał powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy pamiętają tylko dawne edycje wystawy oraz ci, którzy w wydarzeniu udziału jeszcze nie brali. 19 września o godz. 9:00 otworzą się bramy do pawilonów Międzyna...

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2019 w telegraficznym skrócie Lekarz

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)? Wystawa i kongres w duecie: 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologi...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Dr Gerhard Seeberger - prezydent FDI - gościem CEDE 2019 Lekarz

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął st...

Kaczmarzyk
O antybiotykach w stomatologii podczas CEDE 2018 Lekarz

Kiedy dentyści powinni stosować antybiotyki, a kiedy nie? O antybiotykoterapii w stomatologii podczas II Kongresu Unii Stomatologii Polskiej w trakcie targów CEDE 2018 opowie dr hab. n. med. Tomasz Kaczmarzyk....

Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Gra terenowa Dentoexpress na wystawie CEDE 2019 [video] Lekarz

Dwa poznańskie koziołki bawiły się tak energicznie, że podczas swoich harców potraciły wszystkie ząbki. A teraz, gdy naszła je ochota na pyszne rogale świętomarcińskie, szukają pomocy, by mogły pogryźć smakołyki… Każdy uczestnik wystawy stomatologicz...

SF9A0244
Pierwsze warsztaty podczas konferencji Asysdent 2019 [FOTO] Asysta

W piątek w Vinci Clinic przy ul. Wigury 15a w Łodzi odbyły się pierwsze warsztaty VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!Warsztaty praktyczne z pacje...

Cede2018 2
Drugi dzień 27. wystawy produktów stomatologicznych CEDE 2018 Lekarz

Piątek jest drugim dniem 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018.  Oprócz targów, uczestnicy mogą brać udział w wykładach, warsztatach, debatach i szkoleniach. 9:00W ramach II Kongresu Unii Stomatologii Polskiej rozpocz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji