Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

To tu spotyka się cała branża – podsumowanie targów KRAKDENT® 2024

Publikacja:
To tu spotyka się cała branża – podsumowanie targów KRAKDENT® 2024

To tu spotyka się cała branża – podsumowanie targów KRAKDENT® 2024

Od trzydziestu lat Targi KRAKDENT® wspólnie z wystawcami i odwiedzającymi piszą historię polskiej branży stomatologicznej. Dlatego jubileuszowa edycja wydarzenia, która odbyła się w dniach 11-13 kwietnia w EXPO Kraków, musiała być huczna!

3 dni, 10 811 zwiedzających, 342 wystawców m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niderlandów, Niemiec, Korei Południowej, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch, 16 kursów medycznych oraz Międzynarodowy Kongres DENTAL SPAGHETTI w ramach KRAKDENT-edu, 88 szkoleń i prezentacji wystawców w przestrzeni EXPO Kraków, 16 unikatowych wystąpień na scenie KRAKDENT MeetUp, Konkurs Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych – „Korona na 5+ II”, ponad 150 nowości produktowych (w tym produkty dla weterynarzy) i… 350 kilogramów pomarańczy wyciśniętych w Dżus Busie. Organizatorzy zadbali również o szereg atrakcji dodatkowych, z których największą uwagę przyciągnęła wystawa prac Art on the Wheels, DENTOspoty oraz widokowe loty helikopterem.

Cała branża w jednym miejscu

KRAKDENT® to prawdziwe święto wszystkich profesjonalistów związanych ze stomatologią. W EXPO Kraków spotkali się lekarze dentyści, asystentki i higienistki stomatologiczne, technicy dentystyczni, przedstawiciele firm stomatologicznych oraz studenci stomatologii. Na stoiskach prezentowano szeroki wybór sprzętu, materiałów i akcesoriów z zakresu ortodoncji, chirurgii, protetyki, protetyki, implantologii, radiologii oraz higieny i sterylizacji. Ponadto można było zobaczyć projekty aranżacji gabinetów i pracowni, oświetlenie do gabinetów, odzież medyczną, produkty ochronne, środki farmaceutyczne, wyposażenie pracowni techniki dentystycznej oraz systemy informatyczne.

Oprócz wystawy, w ramach wydarzenia miał miejsce program szkoleniowy KRAKDENT-edu, odbywały się prezentacje i kursy wystawców na stoiskach oraz szkolenia prowadzone przez firmy w salach seminaryjnych. Różnorodne kursy medyczne oraz praktyczne warsztaty podnoszące umiejętności były przeznaczone dla każdej grupy zawodowej.

Największą wartością targów jest to, że jest tu tyle osób z różnych branż, że możemy spotkać absolutnie wszystkich: higienistki, asystentki, techników dentystycznych, studentów i lekarzy dentystów. Wszyscy są w jednym miejscu. W tym roku zaskoczyła nas frekwencja. Już drugiego dnia – w piątek – rozdaliśmy wszystkie torby z nagrodami, mieliśmy zarejestrowanych wszystkich uczestników, więc naprawdę było świetnie – podsumowała Natalia Kłębowska, Junior Project Manager z Grupy Dentonet, organizatorka gry terenowej Dentoexpress.

„Zależy nam, aby tutaj być”

Targi KRAKDENT® zostały okrzyknięte najważniejszymi targami stomatologicznymi w Polsce. Biorą w nich udział zarówno wieloletni wystawcy, jak i ci którzy przygodę z targami dopiero rozpoczynają. Wszyscy jednogłośnie podkreślają, że cele wizerunkowe są dla nich równie ważne, jak sprzedażowe, a KRAKDENT® jest idealnym miejscem, aby je realizować.

To jedne z największych, o ile nie największe targi w Polsce. Słyszeliśmy same świetne opinie o tym wydarzeniu i stwierdziliśmy, że to doskonała okazja na to, żeby zaprezentować naszą markę, która jest dość młoda. Jesteśmy na rynku dopiero rok. Tutaj może nas poznać wiele nowych osób i chcieliśmy po prostu pokazać się z jak najlepszej strony – podsumowała Emilia Żabicka, współwłaścicielka firmy Kangoomed.

Podobnego zdania była Wiktoria Tagowska, projektant CAD w firmie Once Aligner ‒ Zdecydowaliśmy się na udział, bo są to największe targi stomatologiczne w Polsce i zależało nam, żeby tutaj być, przeżyć to i poznać naprawdę mnóstwo ludzi oraz firm, z którymi będziemy mogli wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Chcieliśmy pokazać się na targach, ponieważ jesteśmy małą firmą z Wrocławia, ale z wielkimi ambicjami. Podchodzimy do targów przyszłościowo i już mamy w planach przyjechać w przyszłym roku z jeszcze większą energią i motywacją. Targi dają napływ motywacji do tego, żeby działać, żeby wiedzieć więcej, szukać nowych rozwiązań, nowych współprac i nowych kontaktów.

Młodzi dentyści na targach

W tym roku Targi KRAKDENT® bardzo licznie odwiedzili młodzi stomatolodzy. Dlaczego? Ponieważ targi są miejscem, gdzie mają okazję skorzystać z programu edukacyjnego przygotowanego specjalnie dla nich przez organizatorów i wystawców. Bardzo ważny był Kongres Młodych Dentystów zorganizowany przez twórców strony Będąc Młodym Dentystą.

Każdego dnia programu szkoleniowego KRAKDENT-edu dla lekarzy dentystów omawiany był inny temat z zakresu stomatologii. W czwartek odbyła się sesja endodontyczna, w piątek – sesja chirurgiczna, natomiast ostatniego dnia, w sobotę – sesja stomatologii dziecięcej. Wzięli w nich udział znani i cenieni eksperci, m.in. prof. Katrin Bekes, lek. dent. Maxim Belograd, dr Marine Papachroni, prof. dr hab. n. med. Mariusz Szuta i dr n. med. Wojciech Wilkoński. Dla higienistek i asystentek stomatologicznych zostało przygotowanych 8 warsztatów praktycznych. Również dla techników dentystycznych został utworzony program szkoleniowy, który składał się z 4 warsztatów oraz sesji wykładowej poprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych. Jak co roku Targom KRAKDENT® towarzyszył również Międzynarodowy Kongres DENTAL SPAGHETTI.

Targi KRAKDENT® dzięki nowym metodom promocji budzą coraz większą uwagę potencjalnych uczestników. Udział branżowych twórców internetowych sprawił, że targi stały się platformą spotkań na żywo z osobami, od których czerpią wiedzę online. ‒ Już któryś raz jestem na targach KRAKDENT® ‒ teraz i w zeszłym roku byłam tu jako wykładowca, a w poprzednich latach bywałam jako uczestnik. Jest naprawdę ogromna różnica między tym, jak to kiedyś wyglądało, a jak jest obecnie. Na targach jest bardzo dużo młodych ludzi, zarówno higienistek, jak i młodych lekarzy. Biorą udział w tym wydarzeniu, bo jest to miejsce, gdzie mogą spotkać wszystkich. Wykłady prowadzą takie gwiazdy, że jestem absolutnie zawstydzona ich obecnością. Jak tylko mogę, to z nimi rozmawiam, czerpię od nich wiedzę, robię z nimi zdjęcia. To jest coś niesamowitego. Tutaj można naprawdę się wiele nauczyć, nie tylko od tych osób, ale też na stoiskach od przedstawicieli, którzy mają bardzo dużą wiedzę – podsumowała dr n. med. Anna Babczyńska-Staszewska, twórczyni profilu na Instagramie @anna.the.dentist.

Moc nowości

Świat medycyny rozwija się bardzo dynamicznie, a pacjenci stają się coraz bardziej wymagający. Dlatego innowacyjne urządzenia, zapewniające szybkie i trwałe efekty, są niezbędne. Na Targach KRAKDENT® kluczowi producenci i dystrybutorzy prezentowali najnowsze rozwiązania dla branży stomatologicznej. Jubileuszowa edycja zgromadziła rekordową liczbę nowości produktowych – ponad 150. Dzięki temu specjaliści poznali i testowali na stoiskach wystawców najnowsze technologie oraz produkty, które mogą znacząco poprawić jakość świadczonych usług.

Od kilkunastu lat decydujemy się na udział w targach KRAKDENT®, bo to dla tej branży największe targi w Polsce. Być tutaj to czysta przyjemność. Mamy szansę spotkać się z klientami i zaprezentować naszą ofertę. Co roku poszerzamy ją o nowe produkty, więc jest to po prostu idealne miejsce, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać nowości. Jest to szansa na zobaczenie wszystkiego na żywo, można fizycznie dotknąć i popodziwiać sprzęt. Mimo że tak wiele rzeczy przeniosło się do świata online, uważam, że targi nigdy nie znikną. Zawsze będą ludzie, którzy będą woleli zobaczyć coś na żywo, dotknąć i dopiero kupić – podkreśla Martyna Jakubiak, dyrektor generalny z firmy Orimed.

Powrót po latach

W ciągu 30 lat można było zauważyć znaczące zmiany w organizacji wydarzenia. Nie tylko miejsce targów uległo zmianie, ale również postęp technologiczny wpłynął na jego charakter i wielkość. Liczba wystawców w tym czasie zwiększyła się o ponad 1100%, a 5 z 30 firm uczestniczących w premierowej edycji nieprzerwalnie wystawia się na KRAKDENCIE. Są to firmy Hol-Dental Depot, Magazyn Stomatologiczny, Megadenta, Poldent oraz Stomed.

Ostatnie lata udowodniły, jak ważne są spotkania bezpośrednie i kontakt z klientem. Pokazała to również miniona edycja targów, na którą wrócili wystawcy nieobecni od kilku lat.

Przyjeżdżając po latach stwierdziliśmy, że targi zmieniły się na plus. Pojawiają się nowi ludzie, pojawiają się nowe leady, których do tej pory nie było. To jest dla nas istotne i to jest ta wartość dodana. Spotykamy też ludzi, których mamy utraconych, także z tego powodu jestem zadowolony. Na pewno został osiągnięty nasz cel postawiony na ten przyjazd. Chcieliśmy podtrzymać stare kontakty, odzyskać te utracone i pozyskać zupełnie nowe. Szczególnie piątek był dla nas pod tym względem bogaty i obfity, także jesteśmy zadowoleni – podsumował Michał Zdybel, właściciel firmy ORTO-FAN®.

Złapać smoka za ogon

30. edycja targów była okazją do wprowadzenia odrobiny magii. Smoczyca towarzyszyła uczestnikom na każdym kroku jako symbol siły, trwałości i doświadczenia, czyli wszystkich cech, które wyróżniają również KRAKDENT®. Nasza bohaterka rozgościła się we wszystkich kątach obiektu oraz materiałach promujących wydarzenie. Znajdując się między pylonami EXPO Kraków, serdecznie witała przyjeżdżających. Można było ją również spotkać na fotościance robiącą sobie zdjęcia z każdym zainteresowanym, a przechadzając się między stoiskami częstowała krakdentowymi krówkami.

Akcja charytatywna „DENTOPOMOC dla Ukrainy”

Od 12 lat podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizowana jest akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują potrzebującym środki i akcesoria do higieny jamy ustnej. Gdy w lutym 2022 r. wybuchła wojna w Ukrainie, celem akcji stała się pomoc Ukraińcom. Od tego czasu minęły dwa lata, a wsparcie jest nadal potrzebne. Również w tym roku organizatorzy postanowili pomóc podopiecznym Fundacji „Szansa na nowe życie” – dzieciom ze wschodu Ukrainy ewakuowanym do Polski. Podczas tegorocznej edycji targów w akcję zaangażowało się 21 firm, które przekazały m.in. środki do higieny jamy ustnej, artykuły spożywcze, zabawki dla dzieci, odzież i akcesoria.

Co dalej?

Targi KRAKDENT® przez 30 lat zapracowały sobie na miano kluczowego wydarzenia w branży stomatologicznej, które oprócz wystawy oferuje warsztaty, wykłady, kursy medyczne oraz szereg innych atrakcji. Każda nowa odsłona targów jest okazją by rozwijać wydarzenie. Organizatorzy z dumą zapowiadają termin kolejnej edycji – 31. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® odbędą się w dniach 10-12 kwietnia 2025 r. w EXPO Kraków.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY

KRAKDENT artykul 08 04
30-lecie Targów KRAKDENT – tu trzeba być! Lekarz

341 wystawców z Polski i zagranicy, rekordowa liczba nowości produktowych, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń i warsztatów, innowacyjne rozwiązania, ekspercka wiedza, Kongres Dental Spaghetti w ramach programu KRAKDENT-edu, Kongres Młody...

Krakdent 2024
Smok nad Krakowem! Zapowiedź 30. Targów KRAKDENT® Lekarz

Nie w górach, nie w lasach, a w mieście zwanym Krakowem, Smok wielki i znany, próchnicy się nabawił… Stop! Czy to bajka? Nie, to zapowiedź 30. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® – największej imprezy dla lekarzy dentystów, asystentek...

Krakdent 2024 artykul 4
30 faktów na 30. edycję targów KRAKDENT® Lekarz

Z okazji jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizatorzy przypominają 30 faktów związanych z przebiegiem dotychczasowych odsłon wydarzenia. W którym roku po raz pierwszy została zorganizowana akcja charytatywna ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Krakdent 2024 1
Targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 podsumowane Lekarz

342 wystawców z 20 krajów, 10811 zwiedzających, 1238 uczestników programu edukacyjnego KRAKDENT-edu – organizatorzy podsumowali 30. targi stomatologiczne KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwietnia odbyły się w Krakowie. Międzynarodowe Targi Stomat...

Krakdent historia artykul
30-lecie Targów KRAKDENT® – poznaj ich historię Lekarz

Jubileusz Targów KRAKDENT® to doskonała okazja, aby na moment cofnąć się w czasie, zagłębić w historię i powspominać minione edycje tego wydarzenia. Pierwsze Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie odbyły się w 1993 r. pod nazwą DENTAMED. N...

europejski plan walki z rakiem
Cała Europa łączy siły w walce z rakiem Lekarz

Europejski plan walki z rakiem ma za zadanie uchronić przed śmiercią z powodu raka 3 miliony Europejczyków. Warta miliardy euro inicjatywa Komisji Europejskiej to wyraz przekonania, że tylko zintegrowane działania pozwolą uzyskać istotne zmniejszenie...

grafika artykul Dentoexpress
Wraca Dentoexpress! Weź udział w grze podczas targów Krakdent Lekarz

W dniach 30 marca - 1 kwietnia br. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja targów stomatologicznych Krakdent. Targową tradycją stała się już wyjątkowa gra terenowa Dentoexpress - na jej uczestników czekać będą interesujące zadania i możliwość zdobycia...

Krakdent 2024
Tak przebiegały targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 Lekarz

3 dni, 10 811 zwiedzających, 342 wystawców, 150 nowości produktowych, 16 kursów medycznych, Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, konkurs Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych – tak wyglądały targi KRAKDENT 2024, które w dniach 11-13 kwie...

miesiac dumy
Wielka Brytania: Miesiąc Dumy a branża stomatologiczna Asysta

W związku z zakończonym właśnie Miesiącem Dumy (Pride) środowisk LGBTQ+, brytyjski portal stomatologiczny Dentistry.co.uk cytuje wypowiedzi dwóch przedstawicielek średniego personelu medycznego gabinetów dentystycznych: higienistki oraz pielęgniarki ...

WOSP 2024
Branża stomatologiczna gra razem z WOŚP. Finał już 28 stycznia! Lekarz

Już w najbliższą niedzielę – 28 stycznia 2024 r. – odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddzia...

Krakdent 2024
Ruszyły jubileuszowe targi stomatologiczne KRAKDENT 2024 Lekarz

W czwartek 11 kwietnia w Krakowie rozpoczęły się jubileuszowe 30. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Na gości czeka 341 wystawców z Polski i zagranicy, rekordowa liczba nowości produktowych, kilkadziesiąt godzin kursów, szkoleń i warsztat...