Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Szkocja: dentyści dołączają do dużej grupy stomatologicznej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Szkocja: dentyści dołączają do dużej grupy stomatologicznej

Szkocja: dentyści dołączają do dużej grupy stomatologicznej

Największa sieć skupiająca prywatne gabinety dentystyczne na terenie Szkocji poinformowała o znaczącym wzroście liczby stomatologów, którzy od czasu zniesienia blokady z powodu COVID-19 wyrażają zainteresowanie przyłączeniem się do grupy.

Clyde Munro Dental Group z siedzibą w Glasgow to największa obecnie sieć gabinetów prywatnych na szkockim rynku usług stomatologicznych. Grupa istnieje od 2015 roku, kiedy to jej założyciel Jim Hall nabył pierwszych 7 praktyk przy wsparciu firmy inwestycyjnej Synova Capital oraz Investec Banku.

Obecnie, po pięciu latach funkcjonowania na rynku, grupa skupia 42 gabinety w całej Szkocji, w których zatrudnionych jest ponad 200 lekarzy dentystów oraz 350 innych pracowników. Clyde Munro ma pod swoją opieką łącznie około 300 000 pacjentów.

Tak było do tej pory, ale załamanie na rynku usług stomatologicznych wywołane przez lockdown oraz jego konsekwencje organizacyjne i finansowe spowodowały znaczny wzrost zainteresowania nawiązaniem współpracy z Clyde Munro. Firma potwierdziła, że wciąż otrzymuje wiele zapytań od dentystów.

Jak twierdzi Jim Hall, wielu właścicieli gabinetów stomatologicznych rozczarowało się sytuacją spowodowaną przez COVID-19 i szukają obecnie wyjścia z trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli lub woleliby skupić się przede wszystkim na pracy klinicznej.

Clyde Munro informuje, że do grupy włączono właśnie 2 kolejne praktyki, a przejęcie następnych 10 jest finalizowane. Dzięki temu do końca tego roku grupa będzie właścicielem 50 gabinetów stomatologicznych na terenie całej Szkocji. Wiele wskazuje na to, że trend ten utrzyma się także w przyszłym roku.

Od czasu blokady sektor stomatologiczny musiał dostosowywać się do radykalnie zmieniających się warunków, a wielu właścicieli gabinetów w świetle pandemii przedefiniowało swoje priorytety, w tym plany osobiste. Rozumiemy to i jesteśmy w stanie wziąć na siebie wyzwania dotyczące zarządzania czy podejmowania decyzji, pozwalając naszym dentystom skupić się na tym, co kochają – powiedział założyciel grupy Jim Hall.

Koszty prowadzenia praktyki stomatologicznej wzrosły. Podnosić ceny dla pacjentów czy nie? Jak to zorganizować? Dodatkowa opłata epidemiologiczna czy wyższa cena za całość usługi? Jak i czy rozmawiać z pacjentami o wyższych cenach? A jeśli nie chcemy podnosić cen – jak zadbać o rentowność praktyki stomatologicznej w dobie pandemii? Na te pytania odpowiada specjalnie dla czytelników Dentonetu Michał Katarzyński, trener rozwoju praktyk stomatologicznych.

T.H., źródło: www.bbc.com

Fot. Archiwum


POWIĄZANE ARTYKUŁY

środki ochrony osobistej - Dentonet.pl
Szkocja: potrzeby pacjentów większe niż możliwości Lekarz

Szkoccy stomatolodzy ostrzegają, że wciąż niezbędne środki ochrony indywidualnej, które stosują w związku z pandemią COVID-19, mogą wpłynąć na ograniczenie liczby pacjentów, których będą w stanie leczyć w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Pełny...

Covid-19 - Dentonet.pl
Szkocja: dentyści NHS „chronieni” 10-letnimi maskami Lekarz

Szkoccy stomatolodzy wyrażają poważne obawy w związku z otrzymaniem przeterminowanych środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Ponieważ lokalny rząd nie przedstawił dowodów potwierdzających bezpieczeństwo maseczek dostarczonych przez tamtejszy NHS, Bryty...

Lekarze dentyści wsparli akcję „Pajacyk” Lekarz

Lekarze dentyści z całej Polski – uczestnicy I Konferencji Dentonet Online – poprzez kupno biletu na konferencję wsparli program „Pajacyk” prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną kwotą 6500 zł. Pieniądze trafiły już na konto PAH. Zorganizowana w d...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentyści dobrze radzą sobie z e-dokumentacją Lekarz

Lekarze dentyści dobrze poradzili sobie z wdrożeniem e-dokumentacji medycznej w swoich gabinetach – wynika z ankiety przeprowadzonej przez komisję stomatologiczną NRL. Przypomnijmy – od 24 czerwca do 9 lipca komisja stomatologiczna NRL przeprowadził...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Dentyści boją się koronawirusa i utraty możliwości pracy Lekarz

Jeden z bloków tematycznych przeprowadzonej przez NRL wśród lekarzy dentystów ankiety dotyczył ogólnego stanu podmiotów leczniczych w stomatologii w dobie koronawirusa. Jak się okazuje, największym problemem dla ankietowanych jest zagrożenie zdrowia ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres