Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Służą do oczyszczania i …

Publikacja:

Służą do oczyszczania i …

Wykałaczka to jedno z pierwszych narzędzi używanych przez naszych przodków do utrzymania higieny jamy ustnej. Nie znali oni pasty do zębów ani nici dentystycznej ale zdawali sobie sprawę z wagi dbania o higienę jamy ustnej.

Badania naukowe zdają się potwierdzać fakt, że już 1,8 mln lat temu nasi praprzodkowie używali źdźbła trawy jako wykałaczki.

Wykałaczki nieprzerwanie służą do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych i powierzchni stycznych zębów z resztek pokarmowych i tworzącej się płytki bakteryjnej.

Wykałaczki wykonane są z drewna lub plastiku, choć preferowane są te wykonane z drewna. wykałaczki drewniane. Stosowana są raczej u dorosłych z obecnymi odstępami między zębami (diastemami).

Okazuje się także, że wykałaczka to …pomysł na prezent. Może też być podarunkiem nie tylko oryginalnym ale i bardzo drogim. Firma E.K.D.O przygotowała kolekcję prawdziwych dzieł sztuki – wykałaczek wykonanych ze złota i zdobionych brylantami, rubinami i szafirami. Wymienna jest jedynie drewniana końcówka wykałaczki. Przyrządy wykonane przez złotników są eleganckie i stylowe. Cena jednaj sztuki waha się od 800 do 3 000 dolarów.

slashgear.com