Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Służą do oczyszczania i …

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Służą do oczyszczania i …

Wykałaczka to jedno z pierwszych narzędzi używanych przez naszych przodków do utrzymania higieny jamy ustnej. Nie znali oni pasty do zębów ani nici dentystycznej ale zdawali sobie sprawę z wagi dbania o higienę jamy ustnej.

Badania naukowe zdają się potwierdzać fakt, że już 1,8 mln lat temu nasi praprzodkowie używali źdźbła trawy jako wykałaczki.

Wykałaczki nieprzerwanie służą do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych i powierzchni stycznych zębów z resztek pokarmowych i tworzącej się płytki bakteryjnej.

Wykałaczki wykonane są z drewna lub plastiku, choć preferowane są te wykonane z drewna. wykałaczki drewniane. Stosowana są raczej u dorosłych z obecnymi odstępami między zębami (diastemami).

Okazuje się także, że wykałaczka to …pomysł na prezent. Może też być podarunkiem nie tylko oryginalnym ale i bardzo drogim. Firma E.K.D.O przygotowała kolekcję prawdziwych dzieł sztuki – wykałaczek wykonanych ze złota i zdobionych brylantami, rubinami i szafirami. Wymienna jest jedynie drewniana końcówka wykałaczki. Przyrządy wykonane przez złotników są eleganckie i stylowe. Cena jednaj sztuki waha się od 800 do 3 000 dolarów.

slashgear.com


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres