Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Reklama prawdy ci nie powie

Publikacja:

Reklama prawdy ci nie powie

Popularne środki przeciwbólowe zażywane bez konsultacji z lekarzem mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów.
 

 

Znaczny odsetek rejestrowanych zgłoszeń o polekowych powikłaniach dotyczy znanych specyfików zawierających ibuprofen i naproxen, które można kupić bez recepty w każdej aptece – pisze "Dziennik Polski".
 

 

Głównym problemem jest niefrasobliwość pacjentów; jednoczesne stosowanie preparatów przeciwbólowych i innych leków prowadzi często do wystąpienia bardzo niebezpiecznych objawów – przestrzega dr Jarosław Woroń z Regionalnego Ośrodka Monitorowania Działań Niepożądanych Leków przy Collegium Medicum UJ w Krakowie.
 

 

Leki wydawane bez recepty mogą stanowić poważne zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych. Pacjenci w podeszłym wieku zazwyczaj przyjmują wiele leków jednocześnie, nie informując o tym lekarza dlatego przygotowujemy się teraz do wprowadzenia indywidualnych kart informacyjnych, na których zamieszczane będą informacje o medykamentach stosowanych przez poszczególnych pacjentów – tłumaczy dr Woroń.
 

 

Jak podkreślają specjaliści, winę za niewłaściwe stosowanie leków ponoszą w znacznej mierze agresywne kampanie reklamowe. Hasła marketingowe wywołują u pacjentów fałszywe wyobrażenie na temat danego leku.
 

 

Przykładowo, firmy farmaceutyczne informują w reklamie, że działanie danego leku przeciwbólowego będzie dotyczyć określonych części ciała, choć w rzeczywistości preparaty stosowane doustnie rozkładają się w całym organizmie.

 

 

źródło: Dziennik Polski


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

usmiech 1
Stany Zjednoczone: Instagram ci prawdę (o uśmiechu) powie Asysta

Z okazji obchodzonego w dniu 7 października Światowego Dnia Uśmiechu przeprowadzono analizę uśmiechów na twarzach z 15 000 fotografii udostępnionych na Instagramie w 50 miastach Stanów Zjednoczonych. Ocenę tego, które amerykańskie miasta „uśmiechają ...