Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Płukanie chroni dziąsła

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Płukanie chroni dziąsła

Płukania ust daje podobną ochronę dziąseł jak ich codzienne czyszczenie z użyciem nici dentystycznej – informuje "Journal of the American Dental Association" (JADA) – prasowy organ Amerykańskiego Związku Stomatologów.
 

 

Badania przeprowadzone z udziałem 300 dentystów i 1004 pacjentów wykazały, że większość Amerykanów nie używa codziennie nici dentystycznych do czyszczenia przestrzeni pomiędzy zębami, tłumacząc się brakiem czasu i zmęczeniem.
 

 

Jednak ostatnie badania wskazują, że najlepsze z dostępnych płynów do płukania przy dwukrotnym użyciu przez 30 sekund zapobiegają zapaleniu dziąseł i powstawaniu płytki nazębnej równie skutecznie jak nić dentystyczna zastosowana raz dziennie.

Oczywiście, najlepiej i płukać, i używać nitki.
 

 

Niewłaściwa higiena jamy ustnej prowadzi do powstawania na powierzchni zębów płytki składającej się z bakterii.

W dalszej kolejności dochodzi do odwracalnego zapalenie dziąseł, a następnie paradontozy, która może doprowadzić do wypadania zębów.

 

 

na podstawie: scienceblog.com


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szczepienie na grypę - Dentonet.pl
Szczepienie przeciw grypie chroni przed powikłaniami Asysta

Warto szczepić się przeciw grypie, bo szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami grypy – powiedziała w rozmowie z PAP konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas. Dodała, że szczepionk...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentonet - choroby przyzębia
Chore dziąsła zwiększają ryzyko przewlekłych schorzeń nerek Lekarz

Według badaczy z Uniwersytetu w Birmingham, choroby przyzębia z parodontozą na czele zwiększają ryzyko pojawienia się u pacjentów przewlekłych schorzeń nerek. Dodatkowo, choroby przyzębia przyczyniają się do wyższej śmiertelności wśród pacjentów ze s...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres