Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Periodontologia konwencjonalna czy laserowa?

Publikacja:
Periodontologia konwencjonalna czy laserowa?

Periodontologia konwencjonalna czy laserowa?

Pierre Fabre Oral Care od listopada 2022 roku uruchamia nowy cykl szkoleń dla lekarzy dentystów w wygodnej formie dostosowanej do potrzeb słuchacza. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w Warszawie i równolegle online, dotyczy zastosowania nowych technologii w periodontologii.

Tematem, który omówi podczas nadchodzącej Akademii Stomatologii dr hab. n. med. prof. Natalia Lewkowicz, specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii, jest „Periodontologia konwencjonalna czy laserowa? Dobór metod w oparciu o studium przypadków”.

Prelegentka to lekarz z wieloletnim doświadczeniem, prowadzi własną praktykę. Jest kierownikiem Zakładu Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie periodontologii.

Rozwój technologiczny w medycynie i stomatologii, który dokonał się w ostatniej dekadzie, spowodował powszechną dostępność do nowych metod diagnostycznych i leczniczych. Lekarz klinicysta może mieć dylemat, które nowe (często kosztowne) technologie warto wprowadzić do swojej codziennej praktyki. Czy to co nowe zawsze jest lepsze od metod tradycyjnych, mających duże oparcie w wieloletnich obserwacjach klinicznych? Jednym z takich niejednoznacznych obszarów jest zastosowanie laserów w periodontologii. Dlatego warto dowiedzieć się:

– które procedury kliniczne warto wykonać z zastosowaniem lasera,

– czy laser może mieć przewagę nad tradycyjnymi zabiegami w periodontologii.

Na te i inne pytania odpowie podczas spotkania dr hab. n. med. prof. Natalia Lewkowicz. – Przedstawię studium przypadków klinicznych z różnych dziedzin periodontologii. Zaprezentuję procedury, w których laser nie jest moim pierwszym wyborem oraz takie, w których zastosowanie lasera znacznie poprawia jakość i wydajność zabiegu – mówi prelegentka.

Akademia Stomatologii to cykl bezpłatnych spotkań hybrydowych dla lekarzy dentystów, organizowany przez właściciela marki Eludril – Pierre Fabre Oral Care. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 listopada 2022 roku w Warszawie i będzie transmitowane na żywo poprzez platformę www.akademia-pfoc.pl.  

Weź udział w spotkaniu!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Maciej Nowak
"Periodontologia to bardzo niszowa specjalizacja" Lekarz

- Periodontologia to bardzo niszowa specjalizacja. W skali kraju mamy około 500 periodontologów, głównie w ośrodkach akademickich. Ale jako konsultant wojewódzki wiem, że w dużych miastach na Mazowszu - np. w Płocku - nie ma ani jednego periodontolog...