Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Padaczka komputerowa

Publikacja:

Padaczka komputerowa

10-letni Paweł, który kilkanaście dni temu stracił przytomność przy komputerze, opuścił we wtorek Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, a wczoraj poszedł do szkoły. Ma absolutny zakaz używania komputera.

– Grał w jedną z gier, nagle upadł i stracił przytomność. Zabrała go karetka. Przez dwa dni leżał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, potem na obserwacji. Byliśmy przerażeni – mówi przedstawiciel rodziny.

Doktor Mirosław Jasiński z DSK powiedział Radiu Lublin, że chłopiec stracił przytomność z powodu zbyt długiego oglądania migających, szybko zmieniających się obrazów.

Pawłowi zrobiono rezonans magnetyczny. Lekarze przypuszczają, że to przypadek tzw. padaczki komputerowej. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Chłopak ma absolutny zakaz oglądania komputera. Telewizję może oglądać pół godziny dziennie – dodaje rodzina.

Lekarze ostrzegają, by przy grach komputerowych spędzać najwyżej godzinę dziennie. – Niestety, rodzice nie potrafią postawić swoim dzieciom barier czasowych. Skutek to uzależnienie od komputera, kłopoty w szkole, a nawet uszczerbek na zdrowiu. W interesie dziecka należy ograniczyć komputer i wprowadzić co najmniej dwa dni w tygodniu wolne od gier – tłumaczy psychoterapeuta Jacek Szast.

 

źródło: Dziennik Wschodni / www.epacjent.pl