Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Publikacja:
Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Większość oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowała już harmonogramy pracy dentobusów w lutym 2020 r.

W województwie pomorskim w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi placówki edukacyjne w Lęborku oraz Garczegorzach. Szczegółowy harmonogram znaleźć można tutaj -> http://www.nfz-gdansk.pl/.

W województwie łódzkim w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi m.in. Czarnożyły, Leźnicę Małą, Wilczkowice Strzelce Wielkie, Zamoście oraz Wiewiec. Dokładny harmonogram pracy mobilnego gabinetu stomatologicznego znaleźć można tutaj -> https://www.nfz-lodz.pl/.

W województwie opolskim w lutym br. dentobus będzie można spotkać m.in. w Mańkowicach, Wilkowie, Bukowie, Łanach i Leśnicy. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej opolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u -> http://www.nfz-opole.pl/.

Na Mazowszu w lutym dentobus odwiedzi m.in. Pułtusk, Maków Mazowiecki, Jaciążek, Zakręt, Wiązowną, Pęclin, Turzyn, Radzymin oraz Mławę. Dzienny harmonogram znaleźć można tutaj -> http://www.nfz-warszawa.pl/.

W województwie zachodniopomorskim w lutym br. ze świadczeń skorzystać będą mogli uczniowie z Drawska Pomorskiego, Stepnicy, Świdwina i Świnoujścia. Szczegóły znaleźć można na stronie oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia -> http://www.nfz-szczecin.pl/.

W województwie kujawsko-pomorskim dentobus w lutym 2020 r. będzie można spotkać m.in. w Grudziądzu, Pruszczu i Górznie. Dokładny harmonogram znajduje się tutaj -> http://nfz-bydgoszcz.pl/.

Z harmonogramu przedstawionego przez śląski oddział wojewódzki NFZ-u wynika, że w lutym 2020 r. w tym regionie dentobus odwiedzi m.in. Jankowice, Rusinowice, Rększowice i Hecznarowice. Szczegóły -> http://www.nfz-katowice.pl/.

Świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ-u poinformował, że w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi m.in. Sadowie, Suchedniów, Bodzechów, Chmielnik, Wielgus, Ostojów, Cieśle oraz Żarcyce Duże. Szczegóły -> http://www.nfz-kielce.pl/.

Ze świadczeń udzielanych w dentobusie mogą korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia.  Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

– Koszty utrzymania dentobusu są bardzo wysokie. Ryczałt przekazywany na ten cel nie wystarcza, ale … – przyznaje Jacek Kubera, manager kliniki Super-Dent w Łodzi. Ta klinika wygrała konkurs na świadczenie usług w Dentobusie w województwie łódzkim. O zwycięstwo w konkursie trudno nie było, bo oferta Super-Dent była jedyna.

Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Fot. Ministerstwo zdrowia

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentobusy Planmeca
Pięć wyposażonych dentobusów wkrótce pojedzie na Ukrainę Lekarz

Wojna na Ukrainie trwa już od prawie dziesięciu miesięcy i każdego dnia docierają do nas informacje o bombardowaniu miast i wsi, niszczeniu infrastruktury krytycznej oraz kolejnych ofiarach – zarówno wśród obrońców, jak i ludności cywilnej. Pomimo ty...

dentobus - Dentonet.pl
Marcowe trasy dentobusów - są pierwsze harmonogramy Lekarz

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia zaczynają publikować harmonogramy pracy dentobusów w marcu 2021. W województwie świętokrzyskim w marcu 2021 r. dentobus odwiedzi m.in. Żarczyce Duże w gminie Małogoszcz, Wolę Szczygiełkową w gminie Bo...

konkurs NFZ
Oddziały NFZ-u ogłaszają konkursy stomatologiczne Lekarz

Kujawsko-pomorski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs dotyczący udzielania świadczeń chirurgii stomatologicznej i periodontologii na obszarze Bydgoszczy. Z kolei lubelski NFZ poszukuje dentystów do gabinetów szkolnych. Jak...