Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Publikacja:
Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Oddziały wojewódzkie NFZ-u podają lutowe trasy dentobusów

Większość oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowała już harmonogramy pracy dentobusów w lutym 2020 r.

W województwie pomorskim w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi placówki edukacyjne w Lęborku oraz Garczegorzach. Szczegółowy harmonogram znaleźć można tutaj -> http://www.nfz-gdansk.pl/.

W województwie łódzkim w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi m.in. Czarnożyły, Leźnicę Małą, Wilczkowice Strzelce Wielkie, Zamoście oraz Wiewiec. Dokładny harmonogram pracy mobilnego gabinetu stomatologicznego znaleźć można tutaj -> https://www.nfz-lodz.pl/.

W województwie opolskim w lutym br. dentobus będzie można spotkać m.in. w Mańkowicach, Wilkowie, Bukowie, Łanach i Leśnicy. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej opolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u -> http://www.nfz-opole.pl/.

Na Mazowszu w lutym dentobus odwiedzi m.in. Pułtusk, Maków Mazowiecki, Jaciążek, Zakręt, Wiązowną, Pęclin, Turzyn, Radzymin oraz Mławę. Dzienny harmonogram znaleźć można tutaj -> http://www.nfz-warszawa.pl/.

W województwie zachodniopomorskim w lutym br. ze świadczeń skorzystać będą mogli uczniowie z Drawska Pomorskiego, Stepnicy, Świdwina i Świnoujścia. Szczegóły znaleźć można na stronie oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia -> http://www.nfz-szczecin.pl/.

W województwie kujawsko-pomorskim dentobus w lutym 2020 r. będzie można spotkać m.in. w Grudziądzu, Pruszczu i Górznie. Dokładny harmonogram znajduje się tutaj -> http://nfz-bydgoszcz.pl/.

Z harmonogramu przedstawionego przez śląski oddział wojewódzki NFZ-u wynika, że w lutym 2020 r. w tym regionie dentobus odwiedzi m.in. Jankowice, Rusinowice, Rększowice i Hecznarowice. Szczegóły -> http://www.nfz-katowice.pl/.

Świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ-u poinformował, że w lutym 2020 r. dentobus odwiedzi m.in. Sadowie, Suchedniów, Bodzechów, Chmielnik, Wielgus, Ostojów, Cieśle oraz Żarcyce Duże. Szczegóły -> http://www.nfz-kielce.pl/.

Ze świadczeń udzielanych w dentobusie mogą korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia.  Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

– Koszty utrzymania dentobusu są bardzo wysokie. Ryczałt przekazywany na ten cel nie wystarcza, ale … – przyznaje Jacek Kubera, manager kliniki Super-Dent w Łodzi. Ta klinika wygrała konkurs na świadczenie usług w Dentobusie w województwie łódzkim. O zwycięstwo w konkursie trudno nie było, bo oferta Super-Dent była jedyna.

Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Fot. Ministerstwo zdrowia

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentobus - Dentonet.pl
NFZ zaleca zawieszenie leczenia stomatologicznego i pracy dentobusów Lekarz

Centrala NFZ-u zaleciła ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania m.in. świadczeń stomatologicznych. Zalecane jest także całkowite zawieszenie pracy dentobusów. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się ...

dentobus
Coraz więcej dentobusów w trasie, są harmonogramy na luty Lekarz

Po kilkumiesięcznej przerwie wznowiona została działalność dentobusu w województwie łódzkim. Mobilny gabinet dentystyczny pracuje też w województwie świętokrzyskim, opolskim i podlaskim. Jak czytamy na stronie łódzkiego NFZ-u, po przerwie związanej ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
dentobus - Dentonet.pl
Oddziały wojewódzkie NFZ-u: wrześniowe trasy dentobusów Pacjent

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia publikują wrześniowe plany pracy dentobusów. Dentobus jest stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym fotelem, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stoma...

dentobus - Dentonet.pl
Ministerstwo zdrowia: nie ma planów zakupu kolejnych dentobusów Lekarz

W odpowiedzi na interpelację posła Aleksandra Miszalskiego wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że nie ma obecnie planów zakupu kolejnych dentobusów.Przypomnijmy – w 2017 r. ministerstwo zdrowia zakupiło 16 dentobusów, po jedny...

dentobus - Dentonet.pl
Listopadowe trasy dentobusów - NFZ publikuje harmonogramy Pacjent

Poszczególne oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowały harmonogramy pracy dentobusów w listopadzie 2019 r. Dentobus jest stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym fotelem, zestawem punktowego RTG o...

dentobus - Dentonet.pl
Marcowe trasy dentobusów - są pierwsze harmonogramy Lekarz

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia zaczynają publikować harmonogramy pracy dentobusów w marcu 2021. W województwie świętokrzyskim w marcu 2021 r. dentobus odwiedzi m.in. Żarczyce Duże w gminie Małogoszcz, Wolę Szczygiełkową w gminie Bo...