Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

Publikacja:
NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

Naczelna Izba Lekarska udostępniła słownik i kartę wywiadu lekarskiego w języku ukraińskim – będą one przydatne wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy spotkają się z pacjentami z Ukrainy.

Jak czytamy na stronie NIL, samorząd chce pomóc lekarzom i lekarzom dentystom w komunikacji z pacjentami cudzoziemcami. Stąd udostępnienie na stronie NIL słownika i karty wywiadu lekarskiego w języku ukraińskim. Będą one przydatne dla wszystkich, którzy spotykają się w swojej pracy z obcojęzycznymi pacjentami, czyli w szczególności osób pracujących w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz w podmiotach leczniczych położonych blisko granicy.

Materiały przygotowała dr n. med. Małgorzata Popławska wraz z zespołem. W słowniku znajdują się zwroty i słowa najczęściej używane w komunikacji lekarza z pacjentem. Słownik i kartę znaleźć można TUTAJ.

– Samorząd to grupa zapaleńców, ale do sukcesu swoich działań potrzebują wsparcia pozostałych lekarzy – mówi Dariusz Paluszek, członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Przyznaje, że część lekarzy nie ma pełnej świadomości tego, czym zajmują się izby lekarskie.

Źródło: https://nil.org.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

filip nowak   prezes nfz i stanislaw wojtera   prezes ppl   punkt nfz na lotnisku chopina
Karta EKUZ od ręki na lotnisku Pacjent

Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na miejscu można bezpłatnie otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wyjazdy na zimowy urlop to okres wzmożonego ruchu podróżnych na Lotnisk...