Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

Publikacja:
NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

NIL: słownik i karta wywiadu po ukraińsku

Naczelna Izba Lekarska udostępniła słownik i kartę wywiadu lekarskiego w języku ukraińskim – będą one przydatne wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy spotkają się z pacjentami z Ukrainy.

Jak czytamy na stronie NIL, samorząd chce pomóc lekarzom i lekarzom dentystom w komunikacji z pacjentami cudzoziemcami. Stąd udostępnienie na stronie NIL słownika i karty wywiadu lekarskiego w języku ukraińskim. Będą one przydatne dla wszystkich, którzy spotykają się w swojej pracy z obcojęzycznymi pacjentami, czyli w szczególności osób pracujących w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz w podmiotach leczniczych położonych blisko granicy.

Materiały przygotowała dr n. med. Małgorzata Popławska wraz z zespołem. W słowniku znajdują się zwroty i słowa najczęściej używane w komunikacji lekarza z pacjentem. Słownik i kartę znaleźć można TUTAJ.

– Samorząd to grupa zapaleńców, ale do sukcesu swoich działań potrzebują wsparcia pozostałych lekarzy – mówi Dariusz Paluszek, członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Przyznaje, że część lekarzy nie ma pełnej świadomości tego, czym zajmują się izby lekarskie.

Źródło: https://nil.org.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

filip nowak   prezes nfz i stanislaw wojtera   prezes ppl   punkt nfz na lotnisku chopina
Karta EKUZ od ręki na lotnisku Pacjent

Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na miejscu można bezpłatnie otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wyjazdy na zimowy urlop to okres wzmożonego ruchu podróżnych na Lotnisk...

EKUZ NEW
Karta EKUZ także dla osób bez pracy Pacjent

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przysługuje także osobom, które z powodu epidemii COVID-19 straciły pracę po 15 marca 2020 roku. W takich przypadkach warunkiem posiadania prawa do EKUZ jest przyznane...