Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Niewidomy „widzi” językiem

Publikacja:

Niewidomy „widzi” językiem

Urządzenie, które rejestruje obraz z najbliższego otoczenia i przekazuje takie dane na powierzchnię języka ma za zadanie pomóc osobom niewidomym. Opracowania takiego rozwiązania podjęli się pracownicy amerykańskiej firmy Wicab.

Produkt jest obecnie testowany. W jego skład wchodzi zestaw kamer, które rejestrują obraz z otoczenia, niewielki komputer, który przetwarza zebrane informacje na impulsy elektryczne.

Wytworzony w ten sposób sygnał jest następnie przekazywany do kolejnego elementu, którym jest część zaopatrzona w elektrody umieszczane na powierzchni języka. Elektrody działają w podobny sposób do pojedynczego piksela na wyświetlaczu, stymulując użytkownika.

Konstruktorzy urządzenia twierdzą, że nauka jego obsługi zajmuje kilka godzin. Naukowcy zapewniają, że będą udoskonalać swój wynalazek, a jakość „obrazów” będzie się stopniowo poprawiać, podobnie jak umiejętność dostosowania do nich własnych zachowań będą ulegały poprawie.

na podstawie: www.scientificamerican.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

komunikacja1
Jakim językiem posługują się medycy? Ankieta dla lekarzy Lekarz

Lekarze i lekarze dentyści mogą wziąć udział w ankiecie dotyczącej szeroko pojętego języka medycyny. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do napisania pracy doktorskiej. Jak czytamy, język medycyny pozostaje przede wszystkim pod wpływem języka nauki,...