Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Niebezpieczna moda

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Niebezpieczna moda

Niebezpieczna moda

Wśród nastolatków w zachodniej Europie, USA i Azji rośnie popularność kolorowych aparatów ortodontycznych. Moda doprowadziła już do tego, że młodzież masowo zgłasza się do ortodontów w celu założenia kolorowych aparatów nawet jeśli nie są one konieczne!
 

Aby ominąć tę przeszkodę młodzi ludzie kupują coraz częściej podrabiane aparaty w sklepach i sami je sobie zakładają. Okazuje się jednak, że samodzielny „montaż” tego typu aparatów jest szkodliwy i to nie tylko dla jamy ustnej.
 

Związek stomatologów z Tajlandii wystąpił odstatnio z apelem do młodych ludzi chcących w ten sposób ozdobić sobie zęby, aby zaniechali tego rodzaju praktyk. Okazuje się bowiem, że zakładanie takich aparatów niesie za sobą niebezpieczeństwo chorób dziąseł i ma fatalny wpływ na szkliwo uzębienia.
 

Fałszywe aparaty ortodontyczne są wyprodukowane z tanich materiałów, które zawierają m.in. arsen, ołów oraz inne metale, które często powodują korozję i są niebezpieczne dla całego organizmu.
 

Tajscy stomatolodzy chcą wpłynąć na władze, aby zakazały sprzedaży tego typu niebezpiecznych aparatów.
 

 

 

(inf.wł.)
 

 

 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Moda na targi stomatologiczne KRAKDENT® nie mija! Lekarz

Co łączy świat mody i stomatologię? Tego dowiedzą się osoby, które 11 kwietnia odwiedzą EXPO Kraków i wezmą udział w Międzynarodowych Targach Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT® – wydarzeniu uznawanym przez wielu przedstawicieli branży stomatologi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres