Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Mail wirtualny, fotel realny

Publikacja:

Mail wirtualny, fotel realny

Chcesz się umówić na wizytę u dentysty przez internet albo w e-mailu zapytać o możliwość kanałowego leczenia w znieczuleniu ogólnym? Nic prostszego. Taką wirtualną usługę – chyba jako pierwszy w Płocku – uruchomił właśnie gabinet stomatologiczny Izabeli Miecznik.

– Nie, to nie był wcale mój pomysł, tylko męża – zdradza pani Izabela.  Tomasz uznał po prostu, że nie mam wyjścia: prowadząc taką działalność, powinnam pójść śladami kolegów ze stolicy i jak najszybciej zaistnieć w internecie.

Strona www.miecznik.com.pl (pan Tomasz jest teraz jej administratorem) na dobre ruszyła w listopadzie. Co oferuje? Każdy pacjent może umówić się na wizytę, wysyłając e-maila z proponowaną datą, godziną i numerem telefonu. Lekarka lub recepcjonistka odpowiedzą najpóźniej po 24 godzinach.

– Do tej pory umówiło się w ten sposób już kilkanaście osób – oblicza Izabela Miecznik. Jednocześnie zachęca do zadawania – też w e-mailach – pytań. – Najczęściej o radę proszą rodzice maleńkich dzieci, takich do dwóch lat – dodaje.

– Zwykle dzielą się swoimi niepokojami, np. jak taki maluch wytrzyma przez paręnaście czy parędziesiąt minut na fotelu? Pytają o dietę, próbują się dowiedzieć, czy kanałowe leczenie można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym.

Ale opowiadają też o próchnicach, tajemniczych plamkach, wtedy najczęściej proszę ich, aby do mnie przyszli – trudno przecież ocenić stan zębów zaocznie. I zwykle przychodzą, tym bardziej że przegląd zębów jest bezpłatny.

Do wczoraj licznik na stronie gabinetu zanotował blisko 1,9 tys. odwiedzin. Każdy, kto tam wejdzie, przeczyta m.in.: "Jeśli wybierasz się na wizytę zaraz po pracy lub prosto ze szkoły, nie przejmuj się, że nie zdążysz umyć zębów. W gabinecie otrzymasz jednorazową szczoteczkę i pastę do zębów lub gumę do żucia, oczywiście bez cukru :-)".

Izabela Miecznik ma 29 lat, pochodzi z Łęczycy, w Płocku skończyła Małachowiankę. To dlatego wszyscy małachowiacy (i uczniowie, i absolwenci) mają u niej zniżki, m.in. na leczenie i protetykę, wybielanie zębów).

Po skończeniu Akademii Medycznej w Gdańsku (dyplom w 1999 r.) pracowała m.in. w szpitalu wojewódzkim, Petromedice, Protezowni; wciąż jest jeszcze związana z Centrum Dentystycznym Hanny Sarnowskiej. Jej własny gabinet działa pełną parą od kilku tygodni. Mąż Tomasz jest inżynierem budownictwa, córka Joanna ma trzy lata, a syn Bartosz – pięć miesięcy.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kongres FDI Australia - Dentonet.pl
Wirtualny kongres FDI 2021 we wrześniu w Australii Lekarz

Od 26 do 29 września br. w Sydney odbędzie Kongres Światowej Federacji Stomatologicznej FDI. Będzie on miał formę wirtualną. Jak czytamy na stronie PTS-u, tegoroczny kongres FDI będzie transmitowany na żywo z Międzynarodowego Centrum Kongresowego w ...

Asysdent 2020 91
WIRTUALNY ASYSDENT - zdobywaj wiedzę bez wychodzenia z domu! Asysta

Już w najbliższą sobotę 4 września 2021 r. w Auli Tysiąc Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2021. Obok kon...

antybiotykooporność - Dentonet.pl
Dentysto, zapytaj o antybiotyk - specjalny mail do PTS-u Lekarz

Jak informowaliśmy, na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego są już dostępne zaktualizowane rekomendacje w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii. Wytyczne przygotowano na podstawie najbardziej aktualnych informacji do...

ROZWIŃ WIĘCEJ
podatek od cukru - Dentonet.pl
Podatek od produktów wysokosłodzonych w Polsce coraz bardziej realny? Lekarz

Na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego pojawiło się stanowisko krajowego konsultanta ds. zdrowia publicznego Jarosława Pinkasa, w którym wzywa on do dyskusji na temat wprowadzenia w naszym kraju regulacji mających na celu ograniczeni...

klinika na łodzi - Dentonet.pl
Polska Misja Medyczna: mobilny fotel dentystyczny… na łodzi Lekarz

Polska Misja Medyczna niesie pomoc w Birmie w specjalnej klinice mobilnej na łodzi. Jednostka wyposażona jest m.in. w gabinet konsultacyjny oraz fotel dentystyczny.Mobilna klinika na łodzi niesie pomoc mieszkańcom stanu Wakema w Birmie. Jest to miejs...

Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
6 powodów, by kupić bilet na WIRTUALNY ASYSDENT 2020 Asysta

ASYSDENT przez lata stał się prawdziwym świętem asystentek i higienistek stomatologicznych. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć się z Tobą osobiście w Łodzi 3 października, ale ze względów bezpieczeństwa zamknęliśmy już sprzedaż biletów stacjonarnych. Mamy ...