Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Laseroterapia jest dostępna dla każdego stomatologa

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Laseroterapia jest dostępna dla każdego stomatologa

Laseroterapia jest dostępna dla każdego stomatologa

Laseroterapia w gabinecie stomatologicznym to korzyść przede wszystkim dla lekarza czy pacjenta?
Korzyści wynikające z użycia laserów są ogromne, zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Leczenie laserem zwiększa satysfakcję pacjentów dzięki niebolesnym i szybkim zabiegom gwarantującym wysoki komfort. Po laserowym zabiegu na tkankach miękkich rany goją się szybko, nie pozostawiając blizn, a brak powikłań skraca czas leczenia. Pacjent jest zadowolony z braku hałasu spowodowanego wibracją przy konwencjonalnym leczeniu próchnicy. Laser pozwala opanować strach przed wizytą u dentysty.

Ilu polskich lekarzy dentystów korzysta z możliwości, jakie daje laseroterapia?
Niewielu, nie więcej niż 10%. Spowodowane jest to chociażby niewiedzą, brakiem odpowiednich szkoleń czy codziennymi przyzwyczajeniami w pracy. Wszystkie te wymienione czynniki mają wpływ. Kluczowa jest nieznajomość tematu, ponieważ lekarz nie czuje potrzeby posiadania lasera i pracy nim. Zainteresowanie tematem, poznanie zakresu możliwości stosowania technik laserowych i korzyści z tego wynikających zmieniają pogląd i podejście lekarzy.

Przyznajmy – urządzenia do laseroterapii należą do drogich. Czy przeciętny polski gabinet stomatologiczny może sobie na taką inwestycję pozwolić?
Urządzenia laserowe dostępne są na rynku w szerokim zakresie, różnią się nie tylko ceną, ale i specyfikacją, a przede wszystkim zakresem zastosowań. Lasery do tkanek miękkich stanowią dobrą i przystępną inwestycję dla przeciętnego polskiego gabinetu stomatologicznego. Są też droższe lasery, które mają znacznie szerszy zakres zastosowania.

Kilka miesięcy temu zawiązało się PTSL, któremu Pani przewodniczy. Skąd pomysł, by takie towarzystwo powstało w naszym kraju?
W Polsce wprowadzanie laserów do gabinetów stomatologicznych nabiera coraz szybszego tempa. Potrzeba zrzeszenia osób zainteresowanych laseroterapią – lekarzy dentystów, studentów, higienistek i przedstawicieli firm związanych z technikami laserowymi – znalazła rozwiązanie w założeniu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Ma ono na celu upowszechnianie wiedzy na temat stomatologii laserowej wśród lekarzy i pacjentów, edukację i wsparcie merytoryczne członków, opracowanie standardów laseroterapii oraz reprezentowanie polskiej stomatologii laserowej w kraju i na świecie.

PTSL jako jedno z zadań wymienia promocję laserów wśród polskich dentystów. Kogo chcecie zachęcić, przekonać? Czy to zagadnienie dla każdego stomatologa, czy dla osób mających szczególne predyspozycje, umiejętności?
Laseroterapia jest dostępna dla każdego, ale wymaga odpowiedniego przygotowania teoretycznego i praktycznego, żeby stosować ją bezpiecznie i sukcesywnie. Poznanie możliwości, jakie daje laseroterapia w gabinecie, pozwala poprawić komfort i zwiększyć sukces praktycznie każdego wykonywanego zabiegu.

PTSL jest w trakcie przygotowań do pierwszego międzynarodowego kongresu, który ma odbyć się pod koniec bieżącego roku. Jak będzie wyglądał ten kongres i czemu będzie poświęcony?
Kongres poświęcony zastosowaniu laserów w różnych dziedzinach stomatologii odbędzie się 4 i 5 grudnia w Krakowie. Składa się on z części teoretycznej, planujemy również warsztaty w dniu przedkongresowym. Udział w tym przedsięwzięciu potwierdzili znakomici wykładowcy krajowi i zagraniczni, a wśród nich Roberto Umbero. Wszystkie aktualne informacje będą dostępne na stronie internetowej towarzystwa. Gorąco zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Rozmawiał: Piotr Łukaszewicz


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dr Nawrocki - Dentonet.pl
"Użycie laserów zmieniło wiele moich protokołów postępowania" Lekarz

Z dr. Michałem Nawrockim M.Sc. – wykładowcą I Konferencji Dentonet Online – rozmawia Tomasz Hankiewicz. Panie Doktorze, w których specjalnościach stomatologicznych lasery znajdują obecnie najszersze zastosowanie? Dr Michał Nawrocki: Stomatologia je...

Lasery Nd:YAG i Er:YAG w codziennej praktyce dentystycznej Lekarz

Lek. dent. Michał Nawrocki M. Sc. zaprasza na wykład poświęcony wykorzystywaniu laserów we współczesnej stomatologii, który zaprezentowany zostanie podczas 1 Konferencji Dentonet Online. Zapisy na konferencję? Kliknij TUTAJ. Dzisiejsze, nowoczesn...

ROZWIŃ WIĘCEJ
turystyka stomatologiczna - Dentonet.pl
Obcokrajowcy leczą zęby w Polsce - atutem głównie niskie ceny Lekarz

Turystyka stomatologiczna w Polsce nabiera rozmachu. Z roku na rok polskie gabinety odwiedza coraz więcej Niemców, Brytyjczyków a nawet Skandynawów. Cudzoziemców przyciągają niższe ceny, wysoka jakość leczenia oraz nowocześnie wyposażone, komfortowe ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres