Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Komplementarne szkolenie dla adeptów implantologii.

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Komplementarne szkolenie dla adeptów implantologii.

Komplementarne szkolenie dla adeptów implantologii.

EUROPEAN DENTAL IMPLANT INSTITUTE VIVADENTAL w Gdańsku to międzynarodowe centrum edukacyjne dla lekarzy stomatologów oraz ośrodek naukowo – badawczy specjalizujący się w implantologii stomatologicznej. INSTYTUT VIVADENTAL stwarza szerokie perspektywy rozwoju zawodowego dla lekarzy pragnących się kształcić i zgłębiać meandry medycyny po to, aby lecząc swoich pacjentów w najlepszy możliwy sposób, uzyskiwali satysfakcję z pracy, a realizując ambitne cele osiągali spektakularne rezultaty.

PRACTICULUM IMPLANTOLOGII to profesjonalne szkolenie w dziedzinie implantologii stomatologicznej wkraczające w przyszłość innowacyjnym programem kształcenia oraz etosem najnowocześniejszych technologii. Podstawą systemu nauczania są Specjalistyczne Autorskie Programy Edukacyjne dr n. med. Violetty Szycik, stanowiące kwintesencję nowoczesnej, nieszablonowej metodyki nauczania, biegłej znajomości przedmiotu i wielu systemów implantologicznych.

 

Practiculum merytorycznie koncentruje się na implantologii, implantoprotetyce, chirurgii oraz regeneracji tkanki kostnej. Obejmuje zaś wykłady, ćwiczenia na fantomach, obserwację zabiegów na żywo oraz analizę zabiegów wykonanych samodzielnie. Kluczowym bowiem elementem systemu są zabiegi szkoleniowe wykonywane u pacjentów pod kierunkiem mentorów i zdobycie umiejętności manualnych w procedurach implantacyjnych. Wyróżniają się one wszechstronnym ujęciem tematycznym, wnikliwością i przejrzystością, co stanowi gwarancję uzyskiwania fenomenalnych rezultatów edukacyjnych.

Ukazanie zagadnień implantologii przez biegłych profesjonalistów, ze wszystkimi niuansami mającymi wpływ na sukces leczenia, zapewnia adeptom implantologii szybkie uzyskanie pewności w polu zabiegowym, zaś cenne wskazówki praktyczne pozwalają ustrzec się wielu błędów. Elastyczny  system umożliwia pogłębianie wiedzy oraz umiejętności praktycznych na każdym poziomie zaawansowania, a w dalszym etapie do przeprowadzania najbardziej złożonych procedur zabiegowych.

 

          

Kompleksowe szkolenie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii wirtualnych 3D, takich jak tomografia komputerowa, skaner protetyczny, czy oprogramowanie do projektowania i wizualizacji, to solidna podstawa do wprowadzenia na stałe leczenia implantologicznego do własnej praktyki w mistrzowskim standardzie.

Dysponując dodatkowym przygotowaniem w zakresie biomateriałów i technologii powierzchni absolwenci szkolenia mogą uzyskiwać od początku doskonałe rezultaty terapeutyczne, które wyróżniać będzie trwałość i estetyka. Tym bardziej, że przy pierwszych samodzielnie wykonanych zabiegach, Instytut Vivadental udziela wsparcia konsultując poszczególne przypadki on-line.

PRACTICULUM IMPLANTOLOGII to komplementarne szkolenie wzbogacone o wybrane obszary ekonomii, zarządzania, marketingu, public relations oraz prawa, odbywające się w ramach panelu SUKCES TWOJEGO BIZNESU. Ma to zwiększyć szanse absolwentów na odniesienie sukcesu rynkowego tak zaawansowanego produktu, jakim jest leczenie implantologiczne. Dzisiaj bowiem nie wystarczy mieć dobry produkt i umieć wszczepiać implanty, bo równie wielką sztuką jest ich sprzedaż. Korelacja i spójność w tym zakresie jest nieodzowna, ponieważ finansując rozwój swoich umiejętności lekarze muszą mieć na względzie także zwrot poniesionych nakładów i cel komercyjny.

Szkolenie na które składa się 10 weekendowych sesji i 28 seminariów, wieńczy egzamin i Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Instytutu VIVADENTAL, uprawniający do ubiegania się o Certyfikat Umiejętności Implantologicznych OSIS-EDI.

Więcej szczegółów można znaleźć na www.vivadental.edu.pl

 

  

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Master Implantologii w Athenea Dental Institute Lekarz

Master Implantologii w Athenea Dental Institute to studia adresowane do lekarzy dentystów pragnących przejść odpowiednie przeszkolenie zawodowe, dzięki któremu będą potrafili radzić sobie z przypadkami bezzębia i przeprowadzać zabiegi implantologiczn...

Implanty - Dentonet.pl
Nanomateriały zmieniają oblicze współczesne implantologii Lekarz

Nanotechnologia zmienia oblicze medycyny. Dzięki cienkim warstwom atomowym o działaniu antybakteryjnym mamy szansę pokonać problem lekooporności szczepów bakterii. Technologia ta pozwala ponadto opracować dużo doskonalsze implanty stomatologiczne czy...

ROZWIŃ WIĘCEJ
biologia tkanek - Dentonet.pl
"Temat biologii tkanek w implantologii jest dobrze rozumiany" Lekarz

- Kiedy implantologia raczkowała i głównym tematem była integracja implantu z kością, temat biologii tkanek być może był niedoceniany - mówi dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz, implantolog. Podkreśla też wysoką dostępność wiedzy na ten temat w przestrz...

powikłania po leczeniu - Dentonet.pl
Powikłania w implantologii? Czasem winny jest pacjent, ale… Lekarz

To prawda, że w pewnych przypadkach za powikłania w leczeniu implantologicznym odpowiada pacjent. - Lekarz dentysta musi zadać sobie jednak pytanie, czy odpowiednio go wyedukował. Jeśli chodzi o powikłania czysto lekarskie, one są z kolei często ... ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres