Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Kompetentna asysta to podstawa sprawnie funkcjonującego gabinetu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kompetentna asysta to podstawa sprawnie funkcjonującego gabinetu

Kompetentna asysta to podstawa sprawnie funkcjonującego gabinetu

– Od pierwszej edycji ASYSDENTU z motywem przewodnim „Dawniej pomoc, dziś asysta” zmieniło się bardzo wiele. Panie zaczęły postrzegać siebie nie jako „pomoc do wszystkiego”, ale osoby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zespołu stomatologicznego – mówi dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca i organizator konferencji ASYSDENT.

Sądząc po liczbie uczestników kilku ostatnich edycji ASYSDENTU, oscylującej wokół 1000 osób, konferencja trafia w potrzeby środowiska polskich asystentek i higienistek.

– Zdecydowanie tak. Te potrzeby są ogromne i dobrze się dzieje, że mimo braku obowiązku ustawicznego kształcenia, tak jak jest to w przypadku lekarzy, środowisko to jest coraz bardziej zainteresowane edukacją i podnoszeniem kwalifikacji. Każdego roku frekwencja jest taka sama, ponieważ miejsce, w którym odbywa się ASYSDENT (Aula 1000 w Centrum Konferencyjno-Dydaktycznym UM w Łodzi) ogranicza liczbę uczestników właśnie do tysiąca. Jest nam za każdym razem przykro, kiedy musimy odmawiać uczestnictwa w konferencji z powodu braku miejsc. Dlatego zawsze proszę, by nie zwlekać z rejestracją.

Skąd u przedstawicielek personelu średniego gabinetów stomatologicznych tak duża gotowość, by zdobywać wiedzę i poszerzać swoje kompetencje zawodowe?

– Rola i znaczenie asysty stomatologicznej cały czas rosną. W profesjonalnych praktykach lekarskich wiadomo, że kompetentna, dobra asysta to podstawa sprawnie funkcjonującego gabinetu i satysfakcji pacjenta. Od pierwszej edycji ASYSDENTU z motywem przewodnim „Dawniej pomoc, dziś asysta” zmieniło się bardzo wiele – dlatego rok 2014 można uznać za moment przełomowy w edukacji asystentek i higienistek. Panie zaczęły postrzegać siebie nie jako „pomoc do wszystkiego”, ale osoby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zespołu stomatologicznego. Z każdym następnym ASYSDENTEM do Łodzi przyjeżdżają coraz bardziej świadome i bardziej wymagające asystentki i higienistki. Wszystko to razem buduje nową jakość, którą wprowadzamy do codziennej praktyki – i to wszystko z korzyścią dla naszych pacjentów.

Czy ASYSDENT zawdzięcza swój sukces wyłącznie wartości merytorycznej wykładów?

– Jak wspomniałem, do Łodzi przyjeżdżają coraz bardziej kompetentne panie i z tego powodu wysoki poziom merytoryczny wykładów jest niezbędny, aby zaspokoić głodne wiedzy uczestniczki. Wykładowcami są zawsze uznani lekarze praktycy oraz doświadczone asystentki i higienistki, bardzo chętnie dzielące się swoją wiedzą z innymi. Zapraszane są również osoby niezwiązane bezpośrednio ze stomatologią, które motywują i inspirują panie do podnoszenia kwalifikacji i planowania swojej kariery zawodowej.

Myślę, że również cała oprawa ASYSDENTU – trochę na luzie, z elementami humoru i zabawy – sprawia, że nasza konferencja stała się prawdziwym świętem polskiej asysty.

Dodatkowo znakomita frekwencja to okazja dla wielu firm do przedstawienia swojej oferty, a tym samym możliwość przekazania uczestniczkom różnych produktów. Także w tym roku każda ASYSDENT-ka wyjedzie z Łodzi z torbą pełną prezentów.

Jaka będzie specyfika tegorocznej konferencji? Czym będzie się ona różniła do poprzednich sześciu?

– Poprzednich sześć edycji konferencji miało temat przewodni, który był omawiany przez wielu wykładowców różnej specjalności. W tym roku po raz pierwszy każdy wykład będzie miał odrębną, niezależną tematykę, dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

ASYSDENT to jednak nie tylko wykłady. Czego uczestniczki mogą się spodziewać w tym roku?

– Wchodzimy powoli w lata dwudzieste XXI wieku, a w czasie ASYSDENTU cofniemy się równo o 100 lat. Konferencja odbędzie się bowiem w scenerii i klimacie lat 20. ubiegłego wieku.

Co przyniosą nam lata 20., które przed nami? Czy pozostawią po sobie tak trwały ślad, jak te sprzed wieku – gdy euforia po zakończeniu wielkiej wojny dała światu charlestona, swinga i jazz, rozkwit kina, kabaretu, eksplozję talentów literackich, a kobiety na dobre wyzwoliła z niewoli gorsetu i krynoliny? Czekając na to, co przed nami, nie obawiamy się zerknąć wstecz… Zaczarujmy już teraz nasz czas, by nadchodzące lata 20. były pełne wolności, życzliwości, szczęścia i w pamięci potomnych pozostawiły wyłącznie piękne wspomnienia. Zapraszam na konferencję ASYSDENT w klimacie retro! Do zobaczenia 3 października!

Dziękuję za rozmowę!

Konferencja ASYSDENT 2020 odbędzie się 3 października w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Pomorskiej w Łodzi. Bilety można kupić na stronie https://asysdent.pl/, gdzie znajduje się również szczegółowy program wydarzenia i sylwetki wykładowców. Warto się pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona! Sprawdźcie też, jak ubiegłoroczną edycję konferencji oceniły jej uczestniczki!

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Pierwszy w historii Asysdent online już w sobotę 25 kwietnia! Asysta

25 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się pierwszy w historii webinar Asysdent, przeznaczony dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Udział w konferencji online jest bezpłatny. Zgodnie z pierwotnym planem, najbliższa sobota – 25 kwietnia – mi...

Konferencja ASYSDENT 2020 przeniesiona na 3 października 2020 r. Asysta

Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zaplanowana pierwotnie na 25 kwietnia 2020 r. VII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020 zostaje przeniesiona...

Ewa Mazur-Pawłowska - Dentonet.pl
Dokumentacja pacjenta w stomatologii - co musi wiedzieć asysta? Asysta

- Zapraszam na mój wykład podczas konferencji ASYSDENT 2020 – mówi mec. Ewa Mazur-Pawłowska, jedna z wykładowców tegorocznego ASYSDENTU. – Przedstawię Państwu koncepcję przygotowywania podstawowej dokumentacji pacjenta w stomatologii. Jest to bardzo ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Tak się bawimy na ASYSDENCIE! Sprawdź nasze atrakcje! Asysta

3 października 2020 r. do Łodzi ponownie przyjedzie około tysiąca asystentek i higienistek stomatologicznych, by wziąć udział w największym w Polsce wydarzeniu edukacyjnym dedykowanym właśnie tym grupom zawodowym – konferencji ASYSDENT 2020. Jest ona...

Ogólnopolska konferencja ASYSDENT już po raz siódmy! Asysta

W poniedziałek (10 lutego) rusza sprzedaż biletów na VII Ogólnopolską Konferencję Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2020 – największe w Polsce wydarzenie edukacyjne dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Zapraszamy na stron...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres