Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Grypa atakuje

Publikacja:
Grypa atakuje

Grypa atakuje

Sezon grypowy w pełni. Coraz więcej pacjentów zgłasza się do lekarzy rodzinnych z objawami grypy. Co gorsza, coraz więcej jest przypadków zachorowań na grypę AH1N1 – informuje portal Konsylium24.pl.

Z przeprowadzonej sondy wynika, że już 77% lekarzy rodzinnych zgłasza zwiększającą się liczbę zachorować na te odmianę grypy.

Grypa zaczęła szczególnie mocno atakować w ostatni weekend (4 – 6 stycznia 2013). W szkole w Bielsku – Białej z powodu ataku wirusa by nie dopuścić do jego rozprzestrzeniania się dzieci i nauczyciele noszą do szkoły specjalne higieniczne maseczki.

Decyzję o obowiązku korzystania ze specjalnych maseczek dyrekcja szkoły podjęła w zeszłym tygodniu. Powodem był wzrost zachorowań na grypę w ostatnich dniach.

Jak uniknąć zakażenia wirusem grypy?

Lekarze radzą w okresie wzmożonej zachorowalności na grypę, przede wszystkim dbać bardziej o higienę – częściej myć ręce. Nie dotykać rękami do śluzówek (np. do śluzówki oka). Unikać, jeśli jest to możliwe, przebywania w dużych skupiskach ludzi (kino, teatr, tramwaje, autobusy). Dobrze się odżywiać, jeść dużo warzyw i owoców oraz wysypiać się – dobry wypoczynek podnosi naszą odporność. W przypadku zachorowania na grypę należy pozostać w domu, odpoczywać, pić duże ilości płynów, stosować leki przeciwzapalne (np. zawierające paracetamol, ibuprofen).

 

red KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

wirus
W tym sezonie więcej zakażeń grypą? Kluczowe szczepienia Lekarz

Wzrost zakażeń wywołanych grypą sezonową na półkuli południowej sugeruje, że w najbliższych miesiącach może być więcej infekcji z tego powodu także na półkuli północnej. Polscy specjaliści namawiają do szczepień przeciwko grypie, szczególnie dzieci. ...

szczepienie na grypę - Dentonet.pl
Grypa i COVID-19 - można zaszczepić się jednocześnie! Asysta

W sezonie jesienno-zimowym znacznie wzrosło ryzyko zachorowania na grypę i COVID-19. Dlatego rekomendowane jest jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko obydwu chorobom - zwłaszcza osób należących do grup podwyższonego ryzyka, np. z powodu wykonywa...

szczepienia przeciw grypie
Grypa bez kontroli – w Polsce spada wyszczepialność Lekarz

Po kilku sezonach wzrostów liczby szczepień „cofnęliśmy się do poziomu sprzed pandemii” – tak eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych komentowali kolejny sezon szczepień jesienno-zimowych, w trakcie którego poziom wyszczepial...