Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Fundacja Be Active Dentist doceniona

Brak komentarzy | Publikacja:
Fundacja Be Active Dentist doceniona

Fundacja Be Active Dentist doceniona

Z wielką przyjemnością informujemy, że Fundacja Be Active Dentist otrzymała wyróżnienie „Primus in Agendo” („Pierwszy w działaniu”). Ta zaszczytna honorowa odznaka jest nadawana osobom fizycznym, organizacjom lub instytucjom za szczególne działania na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Wyróżnienie „Primus in Agendo” stanowi wyraz uznania dla „aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy, wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć i innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach”.

Do nadawania odznaki upoważniony został Minister Pracy i Polityki Społecznej, który nadaje odznakę z własnej inicjatywy lub na wniosek ministra, posła lub senatora, bądź też terenowego organu administracji rządowej lub organu samorządu terytorialnego.

MPiPS doceniło aktywność Fundacji w ostatnich latach, przede wszystkim zaangażowanie w walkę z przemocą wobec dzieci. Przypomnijmy, że we wrześniu br. ukazała się książka pt.: „Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci” pod red. lek. dent. Macieja Michalaka, prezesa zarządu Be Active Dentist. Autorzy na łamach poradnika przekonują, że każdy lekarz i każdy lekarz dentysta ma obowiązek reagowania na przypadki przemocy wobec dzieci.

Odznaka Primus in Agendo to ogromne wyróżnienie dla całej społeczności BAD. Od lat staramy się w interesujący sposób aktywizować środowisko młodych stomatologów, nie zapominając o najważniejszych wartościach. Misją Be Active Dentist jest kształtowanie właściwej postawy zawodowej lekarzy dentystów oraz przyszłych absolwentów uczelni medycznych, stąd m.in. pomysł na książkę, którą docenił Minister Pracy i Polityki Społecznej. Wyróżnienie daje nam motywacje do dalszej pracy – mówi lek. dent. Maciej Michalak.

Odznakę „Primus in Agendo” stanowi okrągły medal o średnicy 36 mm wykonany ze srebrzonego i patynowanego metalu, z uszkiem i kółkiem do zawieszenia. Wyróżnienie nosi się na lewej stronie piersi, po orderach i odznaczeniach. Osoba lub wyróżniony podmiot otrzymuje wraz z odznaką dyplom stwierdzający jej nadanie.

 

Źródło: inf. prasowa Be Active Dentist


POWIĄZANE ARTYKUŁY

gwiazdy CEDE - Dentonet.pl
Fundacja "Z uśmiechem przez życie" wśród Gwiazd CEDE Lekarz

Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej "Z uśmiechem przez życie" została zgłoszona do internetowego plebiscytu "Gwiazdy CEDE" w kategorii Edukacja/IT. Głosowanie rozpoczęło się 9 czerwca.Misją Fundacji jest m.in. szerzenie wiedzy na temat profila...

kolejki do lekarzy - Dentonet.pl
Fundacja Watch Health Care: 10 miesięcy w kolejce do ortodonty Lekarz

7,3 miesiąca w oczekiwaniu na wizytę do stomatologa, prawie 10 miesięcy czekania do ortodonty – takie dane płyną z analizy stanu polskiej służby zdrowia w okresie lipiec/sierpień 2019 r. przygotowanej przez Fundację Watch Health Care i firmę Mahta. J...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Fundacja Wiewiórki Julii mimo pandemii edukuje najmłodszych Asysta

Mimo zagrożenia związanego z koronawirusem, Fundacja Wiewiórki Julii nie ustaje w swoich działaniach edukacyjnych. Odbywają się one poprzez Facebooka oraz telefonicznie – przez specjalną infolinię. W ostatnich latach wolontariusze Fundacji Wiewiórki...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji