Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Elektroniczny papieros

Publikacja:

Elektroniczny papieros

Co zrobić by być trendy przesiadując w londyńskim pubie? Koniecznie trzeba się zaopatrzyć w elektronicznego papierosa. To niewielkie urządzenie pozwala zaciągać się nikotyną bez naruszania obowiązujących w Wielkiej Brytanii przepisów, zakazujących palenia wyrobów tytoniowych w restauracjach i pubach.

Elektroniczny papieros nie zawiera substancji smolistych ani tytoniu i nie wytwarza setek groźnych dla zdrowia i życia substancji powstających w wyniku spalania. Ekologiczny papieros nie pozbawia palaczy tego co najbardziej lubią – zaciągania. Palacze wciągają do płuc delikatną mgiełkę zawierającą nikotynę.

Producent zapewnia, że wrażenia dla palacza są identyczne jak przy paleniu zwykłego papierosa. Nie dochodzi przy tym do naruszenia obowiązujących przepisów. Sprzedaż gadżetu stale rośnie, pomimo dość wysokiej jego ceny (około 170 PLN).

Elektroniczny papieros może stać się dla niektórych pomocą w pierwszym etapie żegnania się z nałogiem, jako element terapii zastępczej. Lepiej jednak zapomnieć o papierosach pod jakąkolwiek postacią. Wyroby tytoniowe są bezpośrednio odpowiedzialne za rozwój nowotworów układu oddechowego, w tym płuc i jamy ustnej, a także przyczyną przewlekłych chorób płuc i układu sercowo-naczyniowego.(mz)

na podstawie: wp.pl