Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Dr n. med. Andrzej Szwarczyński pokieruje pracami PSI

Publikacja:
Dr n. med. Andrzej Szwarczyński pokieruje pracami PSI

Dr n. med. Andrzej Szwarczyński pokieruje pracami PSI

Dr n. med. Andrzej Szwarczyński został wybrany na stanowisko prezydenta Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) w kadencji 2023-2027.

Kilka dni temu podczas walnego zebrania członkowie Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) dokonali wyborów do władz stowarzyszenia w kadencji 2023-2027. Nowym prezydentem PSI został dr n. med. Andrzej Szwarczyński, wiceprezydentami – prof. dr hab. Ryszard Koczorowski oraz dr Elżbieta Krężlik. Na sekretarza PSI wybrano dr. Jerzego Szymczaka, zaś na skarbnika – dr. Jerzego Zbożenia. W skład zarządu Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego weszli również: dr hab. Krzysztof Osmola, prof. dr hab. Joanna Wysokińska-Miszczuk, dr Bożena Kalmuk, dr n. med. Dariusz Pituch oraz dr Grzegorz Ziętek.

Sylwetka dr. n. med. Andrzeja Szwarczyńskiego

Dr n. med. Andrzej Szwarczyński jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada specjalizacje z chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowej. Odbył stypendium w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej na Uniwersytecie w Kilonii. W 2008 r. ukończył Curriculum Implantologii na Uniwersytecie im. J. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, a w 2012 r. jako jeden z pierwszych Polaków uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology. Jest członkiem-założycielem stowarzyszenia Implant Masters Poland oraz wieloletnim członkiem PSI. Uczestniczył w licznych krajowych i zagranicznych kongresach naukowych, kursach i szkoleniach. Jest autorem i współautorem ponad 35 prac naukowych.

Na stanowisku prezydenta Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego zastąpi dr. n. med. Mariusza Dudę, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym w listopadzie 2022 r.

Teoretycznie tytan, z którego wykonywane są implanty, uważany jest za materiał bioobojętny. On nie powinien dawać objawów uczulenia, ale rzeczywiście w pewnych przypadkach dochodzi do powikłań – mówi dr n. med. Wojciech Popowski. – Oprócz tytanu, którego w implancie jest 80, 90, czasem 99%, są też pozostałe składniki. Może to być żelazo, wodór, ale też wolfram – i to czasem powoduje problemy – dodaje dr hab. n. med. Kornel Krasny. W trakcie rozmowy, w której udział wziął również dr hab. n. med. Maciej Czerniuk, poruszony został temat nadwrażliwości i alergii na składniki implantów zębowych. Czy jest to częsty problem? Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Źródło: https://www.facebook.com/psi.icoi

Fot. https://askodent.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Andrzej Szwarczynski
Dr n. med. Andrzej Szwarczyński rekomendowany na prezesa PSI Lekarz

Dr n. med. Andrzej Szwarczyński został jednogłośnie wybrany przez zarząd Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) jako kandydat na nowego prezesa. Jak poinformował wiceprezydent PSI prof. dr hab. Ryszard Koczorowski, podczas grudniowego ze...

Andrzej Baszkowski3
Zmarł dr n. med. Andrzej Baszkowski - wieloletni członek NIL Lekarz

W wieku 74 lat zmarł dr n. med. Andrzej Baszkowski - lekarz dentysta, doktor nauk medycznych, chirurg stomatologiczny. Przez wiele lat członek Naczelnej Izby Lekarskiej i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Dr n. med. Andrzej Baszkowski był specjalistą...