Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Diament w zębie

Publikacja:

Diament w zębie

Obecnie dekorujemy niemal każdy zakątek swojego ciała. Tatuaże, piercing, biżuteria – wszystko to przywilej wieku, sposób na podkreślenie własnej niezależności i odmienności.

Ogólne wyzwolenie nie ominęło także zębów. Nie należą do rzadkości przypadki, kiedy to aparaty ortodontyczne oprócz funkcji leczniczej spełniają rolę modnej biżuterii. Na powierzchnię zębów trafiają różne ozdoby, w tym także diamenty.

Dziś modne jest zdobienie zębów, określane jako dental tatoo lub piercing. Ozdobę nakłada się za pomocą specjalnego, nietoksycznego kleju bez konieczności fizycznego uszkodzenia powierzchni zęba. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadza go lekarz dentysta lub ortodonta. Przed założeniem ozdoby, np. brylantu, powierzchnia zęba jest oczyszczana i osuszana.

Jeśli zabieg wykonywany jest bez zachowania właściwych procedur, może dojść do uszkodzenia szkliwa, przedwczesnego odklejenia się ozdoby i jej połknięcia lub zaaspirowania do dróg oddechowych.

Ładny uśmiech, dodatkowo ozdobiony drogim kamieniem z pewnością będzie przyciągał uwagę rozmówców. Ozdoba może być usunięta w dowolnym momencie przez specjalistę, który ja założył. Po usunięciu nie pozostają ślady.

Biżuteria nazębna stała się wyjątkowo popularna w świecie show biznesu. Brylanty, diamenty i rubiny zdobią zęby takich gwiazd jak Madonna, Christina Augilera, Mick Jagger.

inf. własne


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Piotr Puchała - Dentonet.pl
Jak rozmawiać z pacjentem o złamanym narzędziu w jego zębie? Lekarz

Do lek. dent. Piotra Puchały przyjeżdżają pacjenci z całej Polski, kierowani przez innych lekarzy na procedurę usunięcia złamanego narzędzia w kanale podczas leczenia endodontycznego. - Jesteśmy w stanie większość narzędzi usunąć - mówi w rozmowie z ...